Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 maja 2011, 14:00

Wieści ze świata (L.A. Noire, Portal 2, Crysis 2) 11/05/11

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o sprzedaży serii Professor Layton, nowych mapach do Crysis 2, opóźnieniu mrocznych przygód Luciusa, narzędziach edycyjnych do Portal 2, nowym filmie na bazie Tekkena, a także kolejnych produkcjach twórców F.E.A.R. i Just Cause. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o sprzedaży serii Professor Layton, nowych mapach do Crysis 2, opóźnieniu mrocznych przygód Luciusa, narzędziach edycyjnych do Portal 2, nowym filmie na bazie Tekkena, a także kolejnych produkcjach twórców F.E.A.R. i Just Cause. Zapraszamy do lektury.

Professor Layton

Japońskie studio Level 5 ogłosiło, że cykl przygód Professora Laytona znalazł na całym świecie 12 milionów nabywców. W skład serii wchodzą cztery odsłony na DS-a, a także jedna na 3DS-a (póki co, dostępna tylko w Japonii). Ponadto, zdaniem Akihiro Hino deweloper pracuje już nad „szóstką”. Szczegółów na jej temat jak dotąd nie ujawniono.

Crysis 2

17 maja użytkownicy PC i Xboksa 360 otrzymają możliwość zaopatrzenia się w zestaw czterech nowych map multiplayer do strzelaniny Crysis 2 (w przypadku uruchomienia PlayStation Network dołączą do nich również posiadacze PlayStation 3). Znajdą się wśród nich lokacje: Park Avenue, Transit, Shipyard oraz Compound. Wszystko wskazuje na to, że cena Retaliation Pack ustalona zostanie na poziomie 800 punktów Microsoftu (w przypadku edycji na X360).

L.A. Noire

W dniu amerykańskiego debiutu gry L.A. Noire, czyli 17 maja (20 maja w Europie) firma Rockstar Games udostępni za pośrednictwem Xbox Live – i być może PlayStation Network, jeśli tylko usługa zostanie uruchomiona – tajemnicze DLC o nazwie Rockstar Pass (do nabycia w cenie 800 punktów Microsoftu). Póki co, zawartość dodatku pozostaje nieznana. Bardzo możliwe jednak, że chodzi tu o przepustkę zapewniającą dostęp do darmowych dodatków osobom, które nabędą produkcję Team Bondi z drugiej ręki.

Lucius

Mroczna przygodowa gra akcji Lucius, w której wcielimy się w 6-letnie wcielenie najgorszego zła, trafi do sprzedaży w późniejszym terminie. Dotychczasowy, czerwcowy termin premiery został opóźniony na czwarty kwartał bieżącego roku. Lucius – produkcja, w której celem rozgrywki będzie finezyjne mordowanie mieszkańców pewnej posiadłości – to debiutancki projekt fińskiego studia Shiver Games.

Wieści ze świata (L.A. Noire, Portal 2, Crysis 2) 11/05/11 - ilustracja #1

Portal 2

Firma Valve udostępniła beta wersję narzędzi edycyjnych do Portal 2. Pozwalają one tworzyć poziomy do trybu dla pojedynczego gracza i kooperacji, zmieniać wygląd bohaterów, modyfikować efekty dźwiękowe, a także wstawiać do gry własną muzykę. Więcej na ten temat przeczytacie w tym miejscu.

Tekken

Namco Bandai ujawniło w trakcie dunajskiej konferencji poświęconej przyszłości firmy pierwsze szczegóły na temat nowego filmu bazującego na marce Tekken. Tekken: Blood Vengeance, nad którym pracuje ekipa odpowiedzialna za Tekken 6, trafi do kin w te wakacje. Obraz będzie trójwymiarową animacją, robiącą użytek z technologii 3D.

Street Fighter X Tekken

Firma Capcom poinformowała, że według założeń bijatyka Street Fighter X Tekken (X360, PS3) powinna znaleźć w 2012 roku fiskalnym 2 miliony nabywców. Oznacza to, że japoński producent i wydawca planuje wydanie gry przed 1 kwietnia 2012 roku. Dotąd nie dysponowaliśmy nawet przybliżonym terminem premiery gry.

Wieści ze świata (L.A. Noire, Portal 2, Crysis 2) 11/05/11 - ilustracja #2

Monolith Productions

Twórcy ze studia Monolith Productions (F.E.A.R. 2) w przeciągu kilku najbliższych tygodni ujawnią pierwsze informacje na temat swojej nowej produkcji, poinformowała Laura Fryer z oddziału Warner Bros. w Seattle. Plotkuje się, że chodzi tu o sandboksową strzelaninę na PC, Xboksa 360 i PlayStation, nad którą Monolith pracuje od 2009 roku.

Avalanche Studios

Szwedzkie Avalanche Studios (seria Just Cause) pracuje nie tylko nad strzelaniną Renegade Ops, ale również nad dwoma wysokobudżetowymi grami, których debiuty zaplanowane są na 2013 rok.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

LEGO Piraci z Karaibów

FIFA 12

L.A. Noire

Lucius

Brink

Battlefield 3

Resident Evil: The Mercenaries 3D

Duke Nukem Forever

Max Payne 3

Gatling Gears

League of Legends: Clash of Fates

From Dust

PowerUp Heroes

Sonic Generations

Warlords (2011)

Xenonauts

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów - lokacje

Gramy w Skyscraper Simulator Gramy!

Crysis 2 - Retaliation DLC

Dark Souls - trailer #2

FIM Speedway Grand Prix 4 - trailer #1

Dungeon Siege III - Co-Op (PL)

Hitman: Absolution - teaser #1

The Cursed Crusade - trailer #2