Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 maja 2011, 18:58

autor: What3ver

Mass Effect 3. Jeszcze więcej spoilerów

Wczoraj przedstawiliśmy pewne informacje na temat Mass Effect 3, dziś będzie dokładka, prosto z magazynu Xbox World i forum NeoGAF. W wiadomości przeczytacie o nowych rozwiązaniach związanych z walką, przeciwnikami, lokacjami czy samą historią przedstawioną w grze.

Wczoraj przedstawiliśmy pewne informacje na temat Mass Effect 3, dziś będzie dokładka, prosto z magazynu Xbox World i forum NeoGAF. W wiadomości przeczytacie o nowych rozwiązaniach związanych z walką, przeciwnikami, lokacjami czy samą historią przedstawioną w grze.

Zaczniemy od mniej kontrowersyjnych informacji, które nie zdradzają szczegółów na temat fabuły produkcji. W Mass Effect 3 możliwa będzie walka w zwarciu. Co więcej, każdy typ postaci będzie posiadał specjalny, właściwy profesji atak. Na przykład Inżynier użyje narzędzia Omni-tool w celu zaatakowania wroga a Adept będzie mógł odpychać przeciwników jednocześnie ich ogłuszając.

Mass Effect 3. Jeszcze więcej spoilerów - ilustracja #1

To nie jedyne nowości związane z walką w grze. BioWare zależy na zwiększeniu dynamiki starć. Dlatego też w trzeciej części ME możliwe będzie łączenie mocy. Dla przykładu Concussive Shot w połączeniu z Cry Ammo pozwolą zamrozić spory obszar pola walki. Dodatkowo, deweloper zadba o to, aby przeciwnicy uniemożliwili graczowi statyczną walkę zza jednej osłony. Ruch będzie odrywał kluczową rolę w walce z przeciwnikami, gdyż odpowiednie kierowanie Shepardem pozwoli na zyskanie przewagi w terenie i zadawanie krytycznych ciosów. Cerebrus naśle na Sheparda ciężko uzbrojonych żołnierzy, Zabójców z rozwiniętymi umiejętnościami biotycznymi oraz Fantomy wyposażone w zabójcze ostrza.

Dalsze informacje zahaczają o fabułę, więc jeżeli nie chcecie psuć sobie przyjemności, przerwijcie czytanie.

Zmniejszeniu ulegnie liczba członków drużyny Sheparda. Będzie ona mniejsza niż w ME 2. Z drugiej strony, twórcy zapewniają, że dzięki temu mogli oni skupić się bardziej na relacjach między bohaterami i zależnościami pomiędzy nimi. W Mass Effect 3 pojawią się wszystkie ważniejsze postaci z poprzednich części serii.

W „trójce” nie pojawią się nowe możliwości romansowania. Związane jest to z niewiernością graczy. Jak podał producent, aż 70 % z nich zmieniało partnerów w dwóch dotychczasowych odsłonach serii.

Dla wielu graczy może być zaskakującym fakt zmiany głównego przeciwnika. Związane jest to z decyzją Cerberusa o nawiązaniu współpracy ze...Żniwiarzami. Tym razem ludzie posunęli się trochę za daleko i Shepard wrócił do Przymierza. Oczywiście powróci Człowiek Iluzja. Wiemy też, jakie lokacje odwiedzimy podczas kosmicznych podróży. Bohaterowie odwiedzą światy Asari, Turian, Salarian, Quarian a także planetę Mars i oczywiście Ziemię. Co ciekawe, na Ziemi Shepard wyląduje w megamieście Seattle-Vancouver, które zobaczymy tak przed, jak i po ataku Reperów. Na koniec trzeba wspomnieć o jednej z misji, w której nasz komandor zasiądzie za sterami ogromnego mecha Atlas wysokiego na ponad piętnaście metrów (choć źródło na forum BioWare twierdzi, że doszło jedynie do przejęzyczenia i mech tak naprawdę ma 15 stóp, a więc nieco więcej niż dwoje wysokich ludzi stojących jeden na drugim). Tak wielka siła ognia będzie mu potrzeba, aby zmierzyć się z olbrzymim Żniwiarzem o wysokości prawie dwustu metrów.

Autorzy obiecują, że rozmach Mass Effect 3 przyćmi nie tylko poprzednie części serii, ale także wszystko, do czego został użyty Unreal Engine 3 (silnik graficzny, który wykorzystano do produkcji wielu najnowszych tytułów). Mają świadomość, że to ostatnia część trylogii i chcą, aby trzecia odsłona była nie tylko dobrą kontynuacją dwóch poprzednich, ale także zakończeniem, które przypadnie do gustu wszystkim fanom Mass Effect.

 

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Mass Effect 3

Mass Effect 3