Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCPS33DSX360
Okładka Sonic Generations (PC)
OkładkaSonic Generations (PC)

Sonic Generations

Sonic Generations to zręcznościowa platformówka powstała z myślą o uczczeniu 20. urodzin tytułowego niebieskiego jeża. W grze autorstwa ekipy Sonic Team występują dwa wcielenia Sonika - klasyczny i nowoczesny, które starają się zlikwidować dziury w czasoprzestrzeni.

Zręcznościowe | platformówki | platformówki 3D | crossover | Sonic

Sonic Generations Premiera

1lis2011

X360 PS3

3lis2011

PC

22lis2011

3DS

producent: Sonic Team wydawca: SEGA wydawca PL: CD Projekt S.A. Strona oficjalna

Sonic Generations powstało dla uczczenia dwudziestolecia kariery niebieskiego jeża, najbardziej rozpoznawalnej „maskotki” firmy SEGA. Tytuł łączy tradycyjny dwuwymiarowy gameplay, który znamy ze starych produkcji powstałych w zamierzchłych czasach, z rozgrywką 3D.

W Sonic Generations możemy wcielić się w rolę jednego z dwóch Soniców: pierwotną wersję herosa powstałą przez 20-tu laty, debiutującą na Sega Mega Drive oraz uwspółcześnionego bohatera - obecnego na konsolach siódmej generacji. Fabularnie obecność dwóch Soniców w jednym miejscu i czasie uzasadniona jest powstaniem dziur czasowych, których zamknięciem zajmować będzie się duet niebieskich koleżków.

Sonic Generations daje graczowi możliwość ponownego zwiedzenia wielu klasycznych poziomów, znanych z dotychczasowych przygód Sonica. Część leveli została dokładnie odtworzona i zaimplementowana do gry, reszta to świeża twórczość pracowników Sonic Team.

Oprawa graficzna w Sonic Generations to dostosowanie klasycznej stylistyki do możliwości współczesnych komputerów oraz wymagań odbiorców. Obraz wyświetlany jest oczywiście w rozdzielczości HD, a liczba i nasycenie kolorów oraz szybkość z jaką przemierzamy kolejne poziomy przyprawia graczy ze słabszymi żołądkami o nudności.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 8,7 / 10 na podstawie 632 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9 / 10 na podstawie 98 głosów czytelników.

Sonic Generations cena w dniu premiery: 99,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Sonic Generations

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Sonic Generations Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Quad Core i5 2.6 GHz
  • 2 GB RAM (3 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 768 MB (GeForce GTX 460 lub lepsza)
  • 11 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
X360
PS3
PC
3DS