Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCX360PS33DS
Okładka Sonic Generations (PC)
OkładkaSonic Generations (PC)

Sonic Generations

Sonic Generations to zręcznościowa platformówka powstała z myślą o uczczeniu 20. urodzin tytułowego niebieskiego jeża. W grze autorstwa ekipy Sonic Team występują dwa wcielenia Sonika - klasyczny i nowoczesny, które starają się zlikwidować dziury w czasoprzestrzeni.

Zręcznościowe | platformówki | platformówki 3D | crossover | Sonic

Sonic Generations Premiera

1lis2011

X360 PS3

3lis2011

PC

22lis2011

3DS

producent: Sonic Team wydawca: SEGA wydawca PL: CD Projekt S.A. Strona oficjalna

Gry podobne do Sonic Generations

Sonic Adventure DX

LEGO Iniemamocni

Ben 10

Sonic Generations powstało dla uczczenia dwudziestolecia kariery niebieskiego jeża, najbardziej rozpoznawalnej „maskotki” firmy SEGA. Tytuł łączy tradycyjny dwuwymiarowy gameplay, który znamy ze starych produkcji powstałych w zamierzchłych czasach, z rozgrywką 3D.

W Sonic Generations możemy wcielić się w rolę jednego z dwóch Soniców: pierwotną wersję herosa powstałą przez 20-tu laty, debiutującą na Sega Mega Drive oraz uwspółcześnionego bohatera - obecnego na konsolach siódmej generacji. Fabularnie obecność dwóch Soniców w jednym miejscu i czasie uzasadniona jest powstaniem dziur czasowych, których zamknięciem zajmować będzie się duet niebieskich koleżków.

Sonic Generations daje graczowi możliwość ponownego zwiedzenia wielu klasycznych poziomów, znanych z dotychczasowych przygód Sonica. Część leveli została dokładnie odtworzona i zaimplementowana do gry, reszta to świeża twórczość pracowników Sonic Team.

Oprawa graficzna w Sonic Generations to dostosowanie klasycznej stylistyki do możliwości współczesnych komputerów oraz wymagań odbiorców. Obraz wyświetlany jest oczywiście w rozdzielczości HD, a liczba i nasycenie kolorów oraz szybkość z jaką przemierzamy kolejne poziomy przyprawia graczy ze słabszymi żołądkami o nudności.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 8,6 / 10 na podstawie 619 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9 / 10 na podstawie 98 głosów czytelników.

Sonic Generations cena w dniu premiery: 99,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Sonic Generations

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Sonic Generations Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Quad Core i5 2.6 GHz
  • 2 GB RAM (3 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 768 MB (GeForce GTX 460 lub lepsza)
  • 11 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
X360
PS3
PC
3DS