Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Superfrog (PC)

Superfrog PC

Kultowa platformówka, która największą popularność zdobyła wśród użytkowników komputerów Amiga. Wcielasz się w rolę Superżaby, która pokonując kilkanaście krain musi dopaść i zniszczyć wstrętną wiedźmę.

Zręcznościowe | platformówki

PC Windows
Okładka Superfrog (PC)

producent: Team17

wydawca: Team17

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

9stycznia1994

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dawno, dawno temu, w bliżej niesprecyzowanym Zaczarowanym Królestwie, żył sobie dobrotliwy książę, jego dziewucha i pewna, wstrętna wiedźma. Tej ostatniej nie podobał się panujący mezalians, dlatego postanowiła porwać przyszłą królową, a niesfornego władcę, który z uporem maniaka odrzucał jej awanse, zamienić w żabę. I sczezłby pewnie książę na jakimś zapomnianym bajorze, gdyby nie mały wypadek. W wijącym się nieopodal strumyku znalazł bowiem magiczny eliksir, po skosztowaniu którego zdecydowanie urosła mu klatka, ponadto poczuł w sobie nieokiełznane moce. Nie namyślając się długo, książę wyruszył na spotkanie przeznaczenia, postanawiając raz na zawsze skończyć z wiedźmą. Czy mu się to uda, zależy już tylko od Ciebie...

Superfrog to kultowa platformówka z 1993 roku, która niesamowitą furorę zrobiła wśród użytkowników komputerów Amiga. PC-towa konwersja, wydana kilkanaście miesięcy później, nie wywołała już takiego entuzjazmu, chociaż oba programy praktycznie niczym się nie różnią, zarówno pod względem przepięknej oprawy wizualnej jak i ogólnej miodności. Zasady gry są stosunkowo proste i przejrzyste. Żeby ukończyć dany etap, należy zebrać określoną ilość monet (maksymalnie 99 sztuk) i odnaleźć wyjście. W wykonaniu zadania przeszkadzać będzie duża ilość wrogów, a także stacjonarne środki obronne, w postaci kolców. Niektóre z potworków można zabić skacząc na nie z góry, inne giną od uderzenia wystrzeliwanej przez żabę piłki. Każdy kontakt z przeciwnikiem kończy się utratą energii naszego bohatera, gdy w końcu i jej zabraknie, pożegnamy się z jednym z kilku żyć. Jak na platformówkę z prawdziwego zdarzenia przystało, skakania będzie mnóstwo, podobnie jak napotykanych po drodze skarbów i sekretnych pomieszczeń. Gra podzielona jest na sześć zróżnicowanych krain, składających się z czterech mniejszych etapów. Po ukończeniu każdego z nich, przechodzimy do ekranu z jednorękim bandytą, w którym możemy wygrać dodatkowe życie, punkty lub kody do poszczególnych plansz.

Superfrog jest jedną z najlepszych dwuwymiarowych platformówek, jakie kiedykolwiek ukazały się na komputerach PC. Bajecznie kolorowa grafika, sugestywna muzyka odpowiadająca klimatowi danej krainy i niesamowita grywalność, to trzy czynniki, które zadecydowały o jej popularności. Chociaż gra do najłatwiejszych nie należy (denerwujący jest zwłaszcza system wygrywania kodów), warto poświęcić jej trochę czasu...

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 698 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Superfrog

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Superfrog

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • PC 386 25MHz
  • 2MB RAM
  • VGA
Superfrog powróci w wersji HD
Superfrog powróci w wersji HD

wiadomość13 lutego 2013

Twórcy Wormsów i Alien Breed postanowili wziąć się za odświeżenie platformówki z lat 90-tych. Superfrog HD ma pojawić się jeszcze w tym roku na PlayStation 3 i PlayStation Vita.

A miało być tak pięknie, czyli rzecz o Superfrog 3D
A miało być tak pięknie, czyli rzecz o Superfrog 3D

wiadomość27 czerwca 2005

Od dłuższego czasu studio Realspawn Productions pracowało nad amatorskim i całkowicie darmowym projektem o nazwie Superfrog 3D. Jak nietrudno się domyślić, gra miała nawiązywać do kultowej dla wielu z Was platformówki firmy Team 17, która opowiada o perypetiach zielonej i sympatycznej żaby.