Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS1PC
Okładka The Adventures of Lomax (PS1)

Lomax

The Adventures of Lomax

Stworzona z myślą o młodszych odbiorcach dwuwymiarowa gra platformowa osadzona w bajkowym uniwersum Lemmingów, w której tytułowy bohater musi stawić czoła złemu magowi i uratować pobratymców.

Zręcznościowe | platformówki | bajki | 2.5D

Okładka The Adventures of Lomax (PS1)

producent: Psygnosis

wydawca: Psygnosis

wydawca PL: CD Projekt S.A.

data premiery gry:

22lis1996

PS1

23lis1997

PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Przygotowana przez Psygnosis gra platformowa, która stanowi spin-off serii Lemmings. Cała produkcja jest utrzymana w bajkowej, humorystycznej stylistyce i dedykowana młodszym fanom gier.

Fabuła

Mroczny czarownik Zły Edek nawiedza bajkową krainę Leminglandię i przemienia jej mieszkańców w potwory. Pokojowe i bezbronne istoty nie są w stanie się obronić. Uratować je może tylko przypadkowy bohater i chwalipięta, któremu w rzeczywistości brakuje odwagi, Lomax. Wyposażony w magiczny hełm i szereg niecodziennych umiejętności, wyrusza w wyprawę, której celem jest oswobodzenie przyjaciół i uwolnienie rodzinnego domu spod tyranii maga.

Mechanika

Lomax to typowy reprezentant gatunku platformówek, w których główny bohater porusza się w lewo lub prawo, eliminuje napotkanych po drodze wrogów i radzi sobie z takimi przeszkodami, jak rozpadliny i pułapki. W walce z przemienionymi w zombi, kowbojów czy kosmitów lemingami heros wykorzystuje swój specjalny atak, w trakcie którego szybko obraca się wokół własnej osi. Elementem, który urozmaica nieco zabawę, są specjalne zdolności Lomaksa, które otrzymuje do dyspozycji w ograniczonej liczbie na poszczególnych mapach. Dzięki nim może na przykład stawiać platformy i pokonywać większe przepaście. Poszczególne talenty herosa zostały zapożyczone z gry Lemmings. Na każdej z dwunastu przygotowanych plansz autorzy ukryli złote monety, które po zebraniu w odpowiedniej liczbie dają Lomaksowi kolejne życie.

Kwestie techniczne

Lomax to platformówka 2.5D, którą wyróżniają ładne rysowane tła. Cała oprawa jest stylizowana na filmy animowane. Głosu głównemu bohaterowi użyczyła Kath Soucie, która dubbinguje postacie z gier od 1993 roku i brała udział w takich projektach, jak Fallout, Kingdom Hearts czy Brütal Legend.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 0,9 / 10 na podstawie 490 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe The Adventures of Lomax

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Lomax

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 100MHz
  • 16MB RAM
PC
PS1