Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCPS1
Okładka Croc: Legend of the Gobbos (PC)
OkładkaCroc: Legend of the Gobbos (PC)

Croc: Legend of the Gobbos

Trójwymiarowa platformówka wypełniona rozmaitymi wyzwaniami zręcznościowymi. Głównym bohaterem jest tytułowy krokodyl, który wyrusza na ratunek uprowadzonym przyjaciołom. Gra jest przeznaczona dla młodszych użytkowników.

Zręcznościowe | platformówki 3D | dla dzieci | elementy zręcznościowe | zwierzęta

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Croc: Legend of the Gobbos Premiera

27wrz1997

PS1

15lis1997

PC

Gry podobne do Croc: Legend of the Gobbos

Kangurek KAO (2000)

Frogger 2: Zemsta Błotniaka

Sonic R

Platformówka 3D z sympatycznym krokodylem w roli głównej, będąca jednym z największych hitów Argonaut Games. Tytuł utrzymany jest w bajkowej stylistyce i przedstawia historię zwierzęcego herosa, który próbuje uratować przyjaciół pojmanych przez najeźdźców.

Fabuła

Mały krokodyl Croc dorasta wśród przyjacielskiej rasy stworków Gobbos, które próbują zastąpić mu rodziców. Pewnego dnia zły baron Dante i jego pomagierzy dokonują inwazji na zamieszkaną przez nich krainę. Porywają wszystkich jej mieszkańców i zamykają ich w klatkach. Na wolności pozostaje tylko Croc, którego uratował magiczny ptak Beany. Mały bohater wraca w rodzinne strony, by pokonać najeźdźców, uwolnić bliskich i przywrócić ład. Tak rozpoczyna się jego niezwykła przygoda.

Mechanika

Croc: Legend of the Gobbos to trójwymiarowa platformówka, w której gracze eksplorują kolejne poziomy i stawiają czoła wyzwaniom zręcznościowym, prostym zagadkom logicznym i starającym się powstrzymać ich progres przeciwnikom. Twórcy przygotowali w sumie czterdzieści pięć plansz w zróżnicowanych stylistykach. Na każdej z map znajdują się niewielkie kule, które pełnią rolę punktów zdrowia, a także kolorowe klejnoty potrzebne do odblokowania wejścia do ukrytych miejsc i uratowania wszystkich uwięzionych Gobbosów. Liczba ocalonych podczas wyprawy przyjaciół wpływa na zakończenie historii.

W pojedynkach z czterdziestoma rodzajami wrogów krokodyl wykorzystuje swój ogon, którym wytrąca ich z równowagi, odbierając chęć do dalszej walki. Do dyspozycji ma również drugi atak, niewielką falę uderzeniową wywołaną skokiem i uderzeniem w ziemię. Ze względu na bajkowy charakter gry, przemoc ma charakter umowny, co sprawia, że produkcja nadaje się dla młodszych odbiorców.

Kwestie techniczne

Croc: Legend of the Gobbos jest trójwymiarową platformówką, w której gracze mogą swobodnie obracać kamerą i obserwować cały wykreowany przez producentów świat. Atmosferę podczas przygody buduje ścieżka dźwiękowa skomponowana przez Justina Scharvonę, na którą składają się dopasowane do poszczególnych krain melodie. Głosu głównemu bohaterowi użył brytyjski aktor Jonathan Aris, znany później m.in. z ról w serialu Sherlock i filmie Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie.

Ostatnia modyfikacja 15 marca 2015

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 8,4 / 10 na podstawie 1131 głosów czytelników.

Croc: Legend of the Gobbos cena w dniu premiery: 39 PLN

Wymagania wiekowe Croc: Legend of the Gobbos: Odpowiednia dla każdego wieku.

Croc: Legend of the Gobbos Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 166MHz
  • 16MB RAM
  • akcelerator 3D
PC
PS1