Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS2PCGCN
Okładka Frogger's Adventures: The Rescue (PS2)
OkładkaFrogger's Adventures: The Rescue (PS2)

Frogger's Adventures: The Rescue

Trójwymiarowa odmiana przygód jednej z najpopularniejszych wirtualnych żab, tytułowego Froggera, który po raz pierwszy zaistniał w świecie elektronicznej rozrywki kilkanaście lat temu, jeszcze za czasów świetności popularnych automatów do gier.

Zręcznościowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Frogger's Adventures: The Rescue Premiera

23paź2003

PS2

3lis2003

GCN

23kwi2004

PC

producent: Konami wydawca: Konami Strona oficjalna

Frogger's Adventures: The Rescue to zręcznościówka, będąca de facto kontynuacją klasycznej gry Frogger. Tym razem tytułowa żaba ocalić musi bagno, przed chcącymi zawłaszczyć zbirami oraz stanąć w szranki z porywaczami swojej dziewczyny. Podążając za wskazówkami należy przemierzyć siedem światów, zawierających łącznie dwadzieścia pięć poziomów pełnych wrogów i pułapek.

Niezbyt rozbudowana fabuła przedstawiona jest w filmikach, pełniących funkcję przerywników pomiędzy sekwencjami platformowymi. Zielony bohater nie potrafi atakować, a jego jedynym sposobem na przetrwanie jest taktyka "skacz i unikaj". Do perfekcji należy opanować skoki, bez których wyprawa ratunkowa nie powiodłaby się. Nie można zapomnieć o języku Froggera, będącym niezbędnym narzędziem w pokonywaniu większych przepaści. Postacią należy tak manewrować, aby przemieszczanie się z linii startu do końca platformy odbyło się bez wpadnięcia na poruszających się przeciwników. Sporym ułatwieniem dla bezbronnej żaby są rozmieszczone na planszach power-upy, podnoszące wskaźnik życia. W przypadku przegranego starcia z nieprzyjacielem następuje powrót do checkpointu. Na końcu każdego levelu bohater zmierzyć się musi z bossem, którego pokonać może jedynie sprytem.

W czasie trójwymiarowych przygód użytkownik powinien zebrać odpowiednią ilość niezwykle cennych monet. Od czasu do czasu pojawiają się niezbyt skomplikowane zagadki. W trakcie sukcesywnego zaliczania poziomów, odblokowywane są dodatkowe mini-gry. Developerzy udostępnili także zabawę w trybie multiplayer, pozwalającą na wspólne zmagania nawet czterech graczy jednocześnie.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran / wspólny ekran   Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 4,2 / 10 na podstawie 47 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Frogger's Adventures: The Rescue: Odpowiednia dla każdego wieku.

Frogger's Adventures: The Rescue Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 1 GHz
  • 256MB RAM
  • 64MB akcelerator 3D
  • 850 MB HDD
Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
  • Multitap
Nintendo GameCube

GameCube

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
PC
PS2
GCN