Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Frogger 2: Swampy's Revenge (PC)

Frogger 2: Zemsta Błotniaka PC

Frogger 2: Swampy's Revenge

Odświeżona kontynuacja słynnej gry zręcznościowej o przygodach tytułowej żabki, autorstwa Blitz Games. Frogger i jego przyjaciółka Lillie Frog muszą uratować małe żabki, które zostały uprowadzone przez krokodylka Błotniaka.

Zręcznościowe

PC Windows
Okładka Frogger 2: Swampy's Revenge (PC)

producent: Blitz Games

wydawca PL: CDP

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

16września2000

31stycznia2002

pudełko PL

Kontynuacja bardzo popularnej gry zręcznościowej, sięgająca korzeniami do znanej wszystkim z czasów komputerów ośmiobitowych „żaby”, którą trzeba bezpiecznie przeprowadzić przez ruchliwą ulicę lub rwącą rzekę. Teraz gra przeniesiona została w trzy wymiary, z możliwością ustawiania widoku kamery oraz dodaniem wielu ciekawych usprawnień. Nasi bohaterowie mogą obecnie wykonywać niesamowite skoki czy łapać językiem specjalne „power ups” dające im dodatkowe możliwości.

Krokodyl Błotniak, odwieczny przeciwnik Froggera, porywa małe żabki i rozrzuca po całej mapie – świecie gry. Frogger i jego nowa przyjaciółka Lillie Frog, mają za zadanie odszukać i uratować je w rozbudowanych labiryntach które kryją sekretne miejsca i niebezpiecznych przeciwników. Mamy możliwość przemierzania wielu różniących się od siebie krain podzielonych na lokacje, od skalnych wąwozów z zapadniami czy starożytnych świątyń po ruchome stacje kosmiczne.

Podczas wykonywania misji ratowania porwanych żabek przeszkadzać nam będą różnoracy wrogowie, od robaków po kosiarki do trawy. Dzięki zniesieniu limitu czasu potrzebnego na przejście danej lokacji, oprócz elementów zręcznościowych, napotkamy również zagadki logiczne. Gra zyskała dzięki temu nowe możliwości zmuszając graczy, prócz szybkiego klikania myszką, do wysiłku umysłowego. Dostępne tryby rozgrywki to gra na czas, gra polegająca na zbieraniu jak największej ilości monet oraz multiplayer czyli gra wieloosobowa, w której wygrywa najszybszy z graczy.

  • Do uratowania 175 żabek porwanych przez Krokodyla Błotniarka.
  • 35 poziomów umiejscowionych w 10 różnych światach.
  • Trójwymiarowa grafika i animacja.
  • Tryb gry wieloosobowej przy jednym komputerze lub przez Internet.
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 2  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,5 / 10 na podstawie 505 głosów czytelników.

Gry podobne do Frogger 2: Zemsta Błotniaka

Wymagania wiekowe Frogger 2: Swampy's Revenge

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Frogger 2: Zemsta Błotniaka

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 233MHz, 32MB RAM, akcelerator 3D

Silent Hill, DanceDanceRevolution i Frogger również na iPhone'ach
Silent Hill, DanceDanceRevolution i Frogger również na iPhone'ach

wiadomość18 grudnia 2008

Wczoraj dowiedzieliśmy się, że posiadacze iPhonów i iPodów Touch otrzymają swoją edycję jednej z najpopularniejszych serii na konsolach Sony - Metal Gear Solid, która miałaby odwoływać się do ostatniej części cyklu, a więc Guns of the Patriots. Okazuje się jednak, że firma Konami ma nawet większe plany związane ze sprzętem Apple.

Plebiscyt GOL na Najlepsze Gry 2002 roku - Najlepsza Gra Familijna
Plebiscyt GOL na Najlepsze Gry 2002 roku - Najlepsza Gra Familijna

wiadomość31 grudnia 2002

Czas omówić kolejną kategorię naszego plebiscytu na Najlepsze Gry Roku 2002 – dziś przyszedł czas na Gry Familijne. Tematem zajmę się ja gdyż moi koledzy redakcyjni są dziś zbyt „hard core” na takie zabawki :), a uważam iż gry dla całej rodziny (dla dzieci) to jeden z bardziej niedocenionych fragmentów rynku.