Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCPS2XBOXGCN
Okładka Sonic Riders (PC)
OkładkaSonic Riders (PC)

Sonic Riders

Sonic Riders to zręcznościowe wyścigi z udziałem tytułowego niebieskiego jeża oraz innych bohaterów popularnej serii platformówek, rozwijanej przez firmę Sega.

Wyścigi | Sonic

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Sonic Riders Premiera

17mar2006

PS2 XBOX GCN

16lis2006

PC

producent: Sonic Team wydawca: SEGA wydawca PL: CD Projekt S.A. Strona oficjalna

Sonic Riders jest jedną z ostatnich gier, stworzonych z myślą o konsolach pokroju PlayStation 2, Xbox i GameCube, z ponaddźwiękowym niebieskim jeżem w roli głównej. Pracownicy dalekowschodniej korporacji SEGA przygotowali zatem niesamowicie dynamiczne wyścigi o wybitnie zręcznościowym charakterze, mające de facto konkurować m.in. z Mario Kart: Double Dash!! i Crash Tag Team Racing. Właśnie dlatego zespół developerski zatroszczył się o szczegółową grafikę trójwymiarową, podgrzewający atmosferę dźwięk, intuicyjne sterowanie itp.

Celem wirtualnej rywalizacji pomiędzy szeregiem rozmaitych zawodników jest zdobycie Szmaragdu Chaosu, który stanowi główną nagrodę w turnieju, zorganizowanym przez złowrogiego Doktora Eggmana (zwanego również Doktorem Robotnikiem). Oprócz tytułowego bohatera w szranki staje np. Knuckles (czerwony przedstawiciel gatunku kolczatek), lisek Tails i jastrząb Hawk. Każda postać porusza się za pomocą specjalnej odrzutowej deski, pozwalającej na rozwijanie zaiste zawrotnych prędkości.

W trakcie przemierzania wielu tras o zróżnicowanym wyglądzie (kanion, fabryka, jaskinia etc.) musimy nie tylko wyprzedzać oponentów, ale też bronić się przed ich atakami i samodzielnie we właściwych momentach stosować akcje zaczepne. Ponadto w międzyczasie trzeba wykonywać widowiskowe akrobacje niczym w serii Tony Hawk’s Underground i SSX, jak również zbierać złote pierścienie i w odpowiednich miejscach uzupełniać energię. Ten ostatni proces możliwy jest także po dostaniu się w powietrzny tunel, ciągnący się za każdym rywalem. Oczywiście przeciwnik stara się w takiej chwili zgubić „ogon”, wytwarzając niebezpieczne turbulencje – należy więc nieustannie uważać. Nie zapomniano dodatkowo o zaimplementowaniu w Sonic Riders trybu multiplayer, pozwalającego na ściganie się maksymalnie czterem osobom.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 1 CD / 1 DVD

Ocena użytkowników: 8,2 / 10 na podstawie 358 głosów czytelników.

Sonic Riders cena w dniu premiery: 129,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Sonic Riders

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Sonic Riders Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
  • Multitap
Nintendo GameCube

GameCube

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
PS2
XBOX
GCN
PC