Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCPS2XBOXGCN
Okładka Sonic Riders (PC)

Sonic Riders

Sonic Riders to zręcznościowe wyścigi z udziałem tytułowego niebieskiego jeża oraz innych bohaterów popularnej serii platformówek, rozwijanej przez firmę Sega.

Wyścigi | Sonic

Okładka Sonic Riders (PC)

producent: Sonic Team

wydawca: SEGA

wydawca PL: CD Projekt S.A.

Strona oficjalna

data premiery gry:

17mar2006

PS2 XBOX GCN

16lis2006

PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Sonic Riders jest jedną z ostatnich gier, stworzonych z myślą o konsolach pokroju PlayStation 2, Xbox i GameCube, z ponaddźwiękowym niebieskim jeżem w roli głównej. Pracownicy dalekowschodniej korporacji SEGA przygotowali zatem niesamowicie dynamiczne wyścigi o wybitnie zręcznościowym charakterze, mające de facto konkurować m.in. z Mario Kart: Double Dash!! i Crash Tag Team Racing. Właśnie dlatego zespół developerski zatroszczył się o szczegółową grafikę trójwymiarową, podgrzewający atmosferę dźwięk, intuicyjne sterowanie itp.

Celem wirtualnej rywalizacji pomiędzy szeregiem rozmaitych zawodników jest zdobycie Szmaragdu Chaosu, który stanowi główną nagrodę w turnieju, zorganizowanym przez złowrogiego Doktora Eggmana (zwanego również Doktorem Robotnikiem). Oprócz tytułowego bohatera w szranki staje np. Knuckles (czerwony przedstawiciel gatunku kolczatek), lisek Tails i jastrząb Hawk. Każda postać porusza się za pomocą specjalnej odrzutowej deski, pozwalającej na rozwijanie zaiste zawrotnych prędkości.

W trakcie przemierzania wielu tras o zróżnicowanym wyglądzie (kanion, fabryka, jaskinia etc.) musimy nie tylko wyprzedzać oponentów, ale też bronić się przed ich atakami i samodzielnie we właściwych momentach stosować akcje zaczepne. Ponadto w międzyczasie trzeba wykonywać widowiskowe akrobacje niczym w serii Tony Hawk’s Underground i SSX, jak również zbierać złote pierścienie i w odpowiednich miejscach uzupełniać energię. Ten ostatni proces możliwy jest także po dostaniu się w powietrzny tunel, ciągnący się za każdym rywalem. Oczywiście przeciwnik stara się w takiej chwili zgubić „ogon”, wytwarzając niebezpieczne turbulencje – należy więc nieustannie uważać. Nie zapomniano dodatkowo o zaimplementowaniu w Sonic Riders trybu multiplayer, pozwalającego na ściganie się maksymalnie czterem osobom.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 1 CD / 1 DVD

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 357 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 129,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Sonic Riders

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Sonic Riders

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
  • Multitap
Nintendo GameCube

Nintendo GameCube

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
Sega zapowiada oficjalną kontynuację Sonic Riders

wiadomość23 sierpnia 2007

Japońska firma Sega poinformowała, że jeden z jej wewnętrznych zespołów – mianowicie Sonic Team – rozpoczął produkcję drugiej odsłony serii Sonic Raiders. Pierwsze informacje na temat Sonic Riders: Zero Gravity przekazał kierownik ds. marketingu i reklamy, Scott Steinberg.

Sonic Riders również w wersji na PC
Sonic Riders również w wersji na PC

wiadomość23 sierpnia 2006

Przedstawiciele koncernu SEGA zapowiedzieli wczoraj, że trwają już zaawansowane prace nad konwersją gry Sonic Riders. Program zostanie przeniesiony na PC.

Sonic zagra w golfa!
Sonic zagra w golfa!

wiadomość7 lipca 2006

Obchodzący w tym roku piętnaste urodziny Sonic pojawi się niebawem w kilku grach na konsole. Nie są to jednak jedyne plany słynnego niebieskiego jeża na najbliższe miesiące – maskotka firmy SEGA będzie również bohaterem nowej gry na telefony komórkowe, która ma być… symulacją golfa!

Sonic obchodzi 15 urodziny
Sonic obchodzi 15 urodziny

wiadomość23 czerwca 2006

Dokładnie 23 czerwca 1991 światło dzienne ujrzała pierwsza w historii gra, w której dane nam było ujrzeć pewnego niebieskiego jeża. Dwuwymiarową platformówkę zatytułowano prosto i wymownie – Sonic the Hedhehog. Produkcja okazała się na tyle wciągająca, że wkrótce Sega wypuściła na rynek multum innych tytułów, opowiadających o losach nieprzeciętnie szybkiego zwierzaka.

Sonic już wkrótce również w wersji telefony komórkowe
Sonic już wkrótce również w wersji telefony komórkowe

wiadomość23 maja 2006

Jak się okazuje, nowe gry ze słynnym niebieskim jeżem pojawią się nie tylko na stacjonarnych i przenośnych konsolach. Sega zapowiedziała wydanie Sonic Jump w wersji na telefony komórkowe!

PS2
XBOX
GCN
PC