Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCGBAPS2NDS
Okładka Crazy Frog Racer (PC)
OkładkaCrazy Frog Racer (PC)

Crazy Frog Racer

Crazy Frog Racer to gra wyścigowa, stworzona przez studio deweloperskie Neko Entertainment z myślą o fanach tytułowego płaza. Gracz kieruje poczynaniami szalonej żaby, która w zwariowanych wyścigach latających motocykli rywalizuje m.in.

Wyścigi | samochodowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Crazy Frog Racer Premiera

11lis2005

GBA

30lis2005

PC PS2

3lis2006

NDS

Gry podobne do Crazy Frog Racer

Stunt GP

Odjazdowy Rajd

Pet Racer

Niepozorna, skąpo odziana żaba, paradująca jedynie w popularnym w latach 80-tych kasku motocyklowym oraz okularach-pilotkach zrobiła niesamowitą furorę rozpoczynając swój tryumfalny pochód, począwszy od dzwonków telefonicznych, poprzez tapety i motywy pulpitów, a na utworach muzycznych kończąc (popularny mix z utworem). Chyba każdy rozpoznaje wizytówkę Crazy Froga, "ring ding ding", która tyle samo osób wprawia w zadowoleni, co irytuje. Nic więc dziwnego, iż żaba musiała w końcu zagościć w grze komputerowej i do tego wyścigowej.

Developingiem Crazy Frog Racer zajęła się firma Neko Entertainment, mająca na swoim koncie pewne doświadczenie w dziedzinie wyścigów, m.in. Taxi 2 czy Kokoto Cart Racer. I to właśnie ta druga pozycja bliższa jest ideowo Crazy Frog Racer, bowiem mamy tu okazję poprowadzenia niewielkich pojazdów, które ścigają się na 12 zakręconych torach. Dzięki tej grze otrzymujemy wszystko, z czego znamy żabę - szybką akcję, dziwne dźwięki i oczywiście niesamowitą rozrywkę. Najbardziej wkurzająca żaba świata zaprosiła do zawodów Ellie the Fairy, Ninja Gorilla, Mad French Chef, Geerty the Cow, the Gangsta kids oraz wielu innych zawodników, którzy starają się odebrać nam palmę pierwszeństwa na torze.

Oprócz wspomnianych już 12 tras autorzy przygotowali także 3 szalone areny, wśród których znajduje się m.in. lokacja znana z teledysku Axel F Crazy Frog. Zadbano również o to, abyśmy zbytnio nie znudzili się pojedynczymi wyścigami i oddano do naszej dyspozycji 6 trybów rozgrywki: Championship, Single Race, Pursuit Mode, Time Trial, Battle Mode oraz Target Mode. Gdy prędkość jaką osiąga nasz pojazd przestaje być wystarczająca, możemy skorzystać z jednego z wielu power up'ów - zastawić na przeciwników pułapkę na niedźwiedzie, potraktować ich szaloną rakietą czy po prostu postawić ceglaną ścianę na trasie ich jazdy.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1 - 2  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 6,2 / 10 na podstawie 1058 głosów czytelników.

Crazy Frog Racer cena w dniu premiery: 49,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Crazy Frog Racer

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Crazy Frog Racer Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
Game Boy Advance

Game Boy Advance

  • Wykorzystuje:
  • link-kabel
  • dodatkowo (GBA): link-kabel
Nintendo DS

Nintendo DS

  • Wykorzystuje:
  • Nintendo Wi-Fi Connection
PC
PS2
GBA
NDS