Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiGBA
Okładka F-Zero: GP Legend (GBA)
OkładkaF-Zero: GP Legend (GBA)

F-Zero: GP Legend GBA

Gra z serii mówiącej o latających z ogromna prędkością wozach. „F-Zero” to wyścigi nowoczesnych maszyn, które unosząc się nieco ponad torem, ścigają z zawrotnymi prędkościami.

Wyścigi | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

F-Zero: GP Legend Premiera GBA

4czerwca2004

pudełko PL

21czerwca2004

producent: Nintendo wydawca: Nintendo wydawca PL: Lukas Toys Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gra z serii mówiącej o latających z ogromna prędkością wozach. „F-Zero” to wyścigi nowoczesnych maszyn, które unosząc się nieco ponad torem, ścigają z zawrotnymi prędkościami.

Po połączeniu konsol czeka nas oczywisty multiplayer, który przy posiadaniu paru GBA oraz link-kabla i minimum jednego karta staje się całkiem porządna jatka. Przy jednym egzemplarzu gry dostajemy do wyboru zaledwie parę plansz, ale wystarczają one na długie godziny grania. Możliwości wzrastają, gdy mamy odpowiednia ilość kartdridzy do GBA. Po zlinkowaniu czekają nas wszystkie plansze i wozy z właściwej gry.

W trybie Grand Prix (przeznaczony dla jednego gracza) czekają nas trzy poziomy trudności, na których będziemy zwiedzać cztery zestawienia po piec lub więcej różnych tras. Część z nich jest żywcem przerzucona z pierwszego „F-Zero” wydanego w 1991 roku na Super Nintendo Entertainment System. Pozostałe nowe trasy charakteryzują się typowa dla swego pierwowzoru prostota. Są one jak zwykle umieszczone nad przeróżnymi krajobrazami. Jedne wiszą nad miastami, inne z kolei nad terenami poszkodowanymi przez naturę. Na przykład trasy zalane lawa, bądź pokryte lodem. Na samej trasie spotkamy parę typów przeszkód. Na naszej drodze spotkamy dopalacze, skocznie, bomby i pasma utrudniające jazdę.

Dostajemy z początku jedną postać, Ricka Wheelera, który po 150 letniej śpiączce został zbudzony, by ponownie stanąć do walki z swoim starym wrogiem Zoda. Wraz z rozwijaniem jego historii, udostępnimy sobie nowe postacie, w tym Samuraia Goroha i Kapitana Falcona, znanych z prawie wszystkich poprzednich części. W sumie w tym trybie napotkamy blisko dziesięcioro postaci, każde ze swoja historia i zestawem misji do wykonania.

Po zagraniu w poprzednie dwa tryby, udostępnia się nowe, Zero Test, Time Attack i Training. W Zero Test dostajemy 48 przeróżnych misji, które w zależności od czasu wykonania, możemy ukończyć na brązowy, srebrny bądź zloty medal.

Tryb gry: single / multiplayer  

Ocena użytkowników: 4,3 / 10 na podstawie 13 głosów czytelników.

F-Zero: GP Legend cena w dniu premiery: 199 PLN

Klasyfikacja PEGI F-Zero: GP Legend

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

F-Zero: GP Legend Wymagania sprzętowe

Game Boy Advance

Game Boy Advance

  • Wykorzystuje:
  • link-kabel
  • dodatkowo (GBA): link-kabel