Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 25 października 2005, 09:27

autor: Krzysztof "ComCo" Bartnik

Digital Jesters „nad kreską”

Wygląda na to, że do przeszłości należą finansowe problemy brytyjskiej firmy wydawniczej Digital Jesters, o których informowaliśmy w piątek.

Wygląda na to, że do przeszłości należą finansowe problemy brytyjskiej firmy wydawniczej Digital Jesters, o których informowaliśmy w piątek.

Informacja pochodzi z serwisu GamesIndustry.biz, którego redaktorzy rozmawiali ostatnio z panem Leo Zullo - szefem ds. marketingu w Digital Jesters. „Mieliśmy problemy z przepływami pieniężnymi, jak każda firma” - powiedział – „Ale otrzymaliśmy pokaźną inwestycję kilka miesięcy temu i od tego czasu pokonaliśmy wszystkie przeszkody, a firma podlega restrukturyzacji” . Wspomniany powyżej wkład finansowy pochodzi od firmy i-Tag.

Na pytanie, czy Digital Jesters pod względem finansowym ma już unormowaną pozycję, Leo Zullo odparł „Tak, w 110%” , przy okazji potwierdzając, że w ostatnim czasie firma mogła mieć opóźnienia rzędu trzech tygodni w wypłacaniu pensji swoim pracownikom.

W ostatnim czasie, do Digital Jesters z pieniędzmi zgłosiła się korporacja UbiSoft, chętna do wydania Crazy Frog Racer w okresie tegorocznych świąt Bożego Narodzenia. „Przedstawili propozycję, której nie mogliśmy odmówić” - stwierdził Leo Zullo.

Zobaczymy, jak na te rewelacje zareaguje londyński sąd (sprawa rozpocznie się 2 listopada o 10:30).