Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 6 października 2005

Wi-Fi w NDS na ostatniej prostej
Wi-Fi w NDS na ostatniej prostej

ComCo, 6 października 2005, 16:23

Zapowiedzi pana Satoru Iwata (szef korporacji Nintendo) dotyczące bezprzewodowej rywalizacji przy wykorzystaniu konsoli przenośnej DualScreen już niedługo znajdą swoje potwierdzenie w rzeczywistości. Dzisiaj poznaliśmy wygląd i cenę urządzenia z portem USB, które podłączymy do komputerów PC, aby uzyskać w ten sposób dostęp do sieci Wi-Fi.

Hip Interactive (Europe) trzyma się mocno

Elrond, 6 października 2005, 16:14

Hip Interactive po szybkiej agonii odeszła w niebyt, jednak europejska odnoga tej firmy trzyma się całkiem mocno. Przedstawiciele Hip Europe poinformowali właśnie o podpisaniu porozumienia ze Stream Theory, dzięki któremu został znaleziony międzynarodowy dystrybutor gier takich jak Stolen, CT Special Forces: Fire For Effect oraz Garfield: Saving Arlene.

EA vs. byli pracownicy - ugoda w sprawie niezapłaconych nadgodzin

Elrond, 6 października 2005, 16:00

Przedstawiciele firmy Electronic Arts poinformowali, iż zawarli ugodę z doradcą reprezentującym interesy byłych oraz obecnych pracowników (w większości grafików) kalifornijskiego oddziału giganta branży gier. Przypomnijmy, iż pracownicy domagali się zapłaty za nadgodziny.

Wyciek scenariusza do Halo 3 to (a jakże by inaczej?) „fake”
Wyciek scenariusza do Halo 3 to (a jakże by inaczej?) „fake”

ComCo, 6 października 2005, 15:07

Jeżeli myśleliście, że wiecie już wszystko o Halo 3 po przeczytaniu 118 stronnicowego dokumentu, jaki wczoraj dosłownie znikąd pojawił się w Sieci, to niestety jesteście w sporym błędzie. Przedstawiciele Bungie wyraźnie zaznaczyli, że udostępniony plik nie ma z ich firmą nic wspólnego, podobnie zresztą, jak z pracującym tam Josephem Statenem.

ATI zapowiedziała serię nowych kart graficznych - X1000
ATI zapowiedziała serię nowych kart graficznych - X1000

Elrond, 6 października 2005, 15:04

Firma ATI zapowiedziała nową serię kart graficznych, noszącą kodowe oznaczenie X1000. Członkowie tej rodziny to karty wyposażone w czipsety X1800, X1600 oraz X1300, różniące się wydajnością oraz, oczywiście, ceną. Najdroższy model pojawi się w cenie 549$ (ok. 1760 zł), za najtańszy przyjdzie wyłożyć 79$ (ok. 250 zł). Podane ceny dotyczą rynku amerykańskiego.

Plaga z World of Warcraft zainteresowała naukowców; dodatek grywalny na BlizzConie

ComCo, 6 października 2005, 14:15

W połowie września siejąca spustoszenie plaga nawiedziła wirtualny świat MMOcRPG, pt. World of Warcraft. Administratorzy programu zdołali na szczęście ogarnąć całe zamieszanie, jednak wydarzenia, jakie miały wówczas miejsce przyciągnęły zainteresowanie prawdziwych... epidemiologów.

Kod Leonarda da Vinci doczeka się gry

ComCo, 6 października 2005, 13:18

Bestsellerowa w ostatnich latach powieść Dana Browna, pt. „Kod Leonarda da Vinci”, doczeka się nie tylko kinowej ekranizacji z Tomem Hanksem w roli głównej, ale także swojej wirtualnej adaptacji. Co ciekawe, nad DaVinci Experience (tytuł zapowiedzianej gry) pracuje aż pięć firm developerskich.

Fireglow Games atakuje rynek gier MMO

Elrond, 6 października 2005, 12:46

Firma Fireglow Games, któa powinna być znana graczom z takich produkcji jak Sudden Strike, Cold War czy znajdujący się właśnie w beta fazie testów, Stranger, zapowiedziała chęć zaistnienia na rynku gier MMO. Kandydatem na podbicie ser fanów masowych rozgrywek wieloosobowych będzie rozwinięcie wspomnianego Strangera w pełnoprawną grę MMORTS.

Posiadacze GBA dostaną nie tylko Final Fantasy IV
Posiadacze GBA dostaną nie tylko Final Fantasy IV

eLKaeR, 6 października 2005, 12:32

Klienci ze Stanów Zjednoczonych, posiadający konsolę GBA, będą mogli już 12 grudnia bieżącego roku odbyć wyprawę w przeszłość kultowej serii Final Fantasy, ponieważ korporacja Square Enix szykuje właśnie mobilną wersję czwartej części owego cyklu dalekowschodnich gier cRPG (vide news z 15 września 2005). Na tym jednak nie koniec, gdyż powstaną kieszonkowe edycje innych odsłon popularnej sagi.

Nie ma Riot Act, jest za to Crackdown
Nie ma Riot Act, jest za to Crackdown

ComCo, 6 października 2005, 12:28

Wyjaśniła się zagadka nowego projektu pracowników szkockiego studia developerskiego Real Time Worlds. Gra Riot Act, o której nieoficjalnie poinformowaliśmy Was 29 września, w rzeczywistości nosi nazwę Crackdown. Zapraszam do przejrzenia pierwszych screenshotów, prezentujących całość w akcji.

W co na 100% zagramy na Xbox 360?

ComCo, 6 października 2005, 11:52

Amsterdamska impreza X05 przyniosła sporo informacji dotyczących Xboxa 360, zwłaszcza, jeżeli chodzi o tytuły gier, jakie ukażą się na tej platformie. Postanowiłem zebrać wszystkie produkcje w jedno większe zestawienie i, jak się okazało, najnowsza konsola Microsoftu powinna obfitować w (same?) superhity.

Zamów Duke Nukem Forever przed premierą? Nic z tych rzeczy...

ComCo, 6 października 2005, 11:26

Wczoraj pisaliśmy o możliwości składania w brytyjskich oddziale internetowego sklepu Amazon.com zamówień przedpremierowych na dobrze znaną „grę widmo”, czyli Duke Nukem Forever. Na powyższe rewelacje niemal od razu zareagowali przedstawiciele firmy 3D Realms. Na ich witrynie pojawiły się stosowne wyjaśnienia całej sytuacji.

Będzie kontynuacja Forbidden Siren
Będzie kontynuacja Forbidden Siren

Elrond, 6 października 2005, 11:17

Firma Sony poinformowała o pracach nad sequelem wydanej w zeszłym roku gry Forbidden Siren. Jednocześnie opublikowano kilka premierowych screenów, z których można wnioskować, iż Forbidden Siren 2 podtrzyma mroczny klimat protoplasty.

Condemned na dużym ekranie?

Elrond, 6 października 2005, 11:01

Przedstawiciele firmy Warner Bros. poinformowali o podjęciu współpracy z Kurtem Sutterem, współproducentem serialu The Shield, którego zadaniem będzie stworzenie scenariusza do filmu Species X - mrocznego dramatu z policyjnym detektywem w roli głównej. A dlaczego o tym piszemy, spytacie zapewne. Odpowiedź jest prosta - wątki fabularne filmu mają bowiem wiązać się z Condemned: Criminal Origins.

Top 10 gier w US na PC (06/10/05)

Krystian Smoszna, 6 października 2005, 09:59

Przedstawiamy trzydzieste siódme notowanie listy dziesięciu najlepiej sprzedających się gier na PC w Stanach Zjednoczonych w 2005 roku, opracowane przez kompanię NPD. Lista obejmuje gry sprzedane w okresie od 18 do 24 września.

Pierwsza łata do Black & White 2 już dziś trafi do Internetu
Pierwsza łata do Black & White 2 już dziś trafi do Internetu

Krystian Smoszna, 6 października 2005, 09:42

Studio Lionhead, o którym wspominaliśmy wcześniej przy okazji wiadomości o The Movies, poinformowało ponadto, że tuż przed premierą Black & White 2 w Internecie pojawi się pierwsza łata do tej gry. Patch ma być dostępny już dziś, a jego wydanie związane jest z usunięciem kilku błędów zauważonych już po wysłaniu pełnej wersji programu do tłoczni.

Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (06/10/05)

Krystian Smoszna, 6 października 2005, 09:23

Przedstawiamy kolejne zestawienie najlepiej sprzedających się gier w Wielkiej Brytanii, które zostało opracowane na podstawie danych zebranych przez kompanie Chart Track i ELSPA. Poniższa lista jest trzydziestą dziewiątą w tym roku i obejmuje okres od 25 września do 1 października.

Premiera Call of Duty 2 pod koniec października
Premiera Call of Duty 2 pod koniec października

Krystian Smoszna, 6 października 2005, 09:01

Niespełna trzy tygodnie dzielą nas od premiery drugiej odsłony gry Call of Duty. Program zadebiutuje na rynku elektronicznej rozrywki 25 października, co potwierdza Grant Collier z firmy Infinity Wars w wywiadzie, który można ściągnąć za pośrednictwem serwisu FileFront.

The Movies w złocie
The Movies w złocie

Krystian Smoszna, 6 października 2005, 08:45

Dowodzona przez Petera Molyneuxa firma Lionhead ogłosiła przedwczoraj, że ich najnowsza produkcja o nazwie The Movies osiągnęła status „gold” i powędrowała do tłoczni. Program trafi na rynek już w listopadzie bieżącego roku. Mniej więcej w tym samym czasie gra zadebiutuje również w naszym kraju, a to za sprawą polskiego dystrybutora – firmy LEM.

Half-Life 2: Lost Coast pod koniec października
Half-Life 2: Lost Coast pod koniec października

Krystian Smoszna, 6 października 2005, 08:24

Gabe Newell – szef firmy Valve Software – aktualizował wczoraj wieczorem swój FAQ, czyli dokument zawierający odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Dowiedzieliśmy się z niego, że darmowy dodatek do Half-Life 2 o nazwie Lost Coast pojawi się w Internecie pod koniec października.

Nowy Wolfenstein również na PeCety
Nowy Wolfenstein również na PeCety

Krystian Smoszna, 6 października 2005, 07:46

Nie mają powodów do obaw wielbiciele gier z serii Wolfenstein, których zawiodła informacja udzielona przez Todda Hollensheada z id Software o nowej odsłonie cyklu przeznaczonej tylko i wyłącznie na konsolę Xbox 360. Wczoraj potwierdzono, że program zostanie wydany również na PeCety.

Stubbs the Zombie in Rebel Without a Pulse - wersja na Xbox w złocie
Stubbs the Zombie in Rebel Without a Pulse - wersja na Xbox w złocie

Krystian Smoszna, 6 października 2005, 07:18

Potwierdzają się informacje firmy Wideload Games o opóźnieniu PeCetowej wersji gry Stubbs the Zombie in Rebel Without a Pulse względem edycji na konsolę Xbox. Ta ostatnia osiągnęła już „złoty” status, co pozwoli jej zadebiutować 19 października bieżącego roku – o dziesięć dni wcześniej niż w przypadku konwersji na „blaszaki”.