Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 października 2005, 11:01

autor: Elrond

Condemned na dużym ekranie?

Przedstawiciele firmy Warner Bros. poinformowali o podjęciu współpracy z Kurtem Sutterem, współproducentem serialu The Shield, którego zadaniem będzie stworzenie scenariusza do filmu Species X - mrocznego dramatu z policyjnym detektywem w roli głównej. A dlaczego o tym piszemy, spytacie zapewne. Odpowiedź jest prosta - wątki fabularne filmu mają bowiem wiązać się z Condemned: Criminal Origins.

Przedstawiciele firmy Warner Bros. poinformowali o podjęciu współpracy z Kurtem Sutterem, współproducentem serialu The Shield, którego zadaniem będzie stworzenie scenariusza do filmu Species X - mrocznego dramatu z policyjnym detektywem w roli głównej. A dlaczego o tym piszemy, spytacie zapewne. Odpowiedź jest prosta - wątki fabularne filmu mają bowiem wiązać się z wydarzeniami, które zobaczymy w Condemned: Criminal Origins.

Nie będzie to jednak zwykła adaptacja gry na potrzeby przemysłu filmowego. Jak zapowiada prezes Warner Brothers Interactive Entertainment, Jason Hall, intencją zarówno filmowców jak i developerów jest wykreowanie świata, który mógłby być pokazany odbiorcom różnych mediów (gry komputerowej, filmu) - tak opowiedziane historie będą wiązać się ze sobą i tworzyć spójną całość. Inspiracją jest tutaj świat Gwiezdnych Wojen, odpowiednio rozległy do "pomieszczenia" sporej ilości wydarzeń i historii.

Film ukażą się prawdopodobnie równolegle z sequelem Condemned: Criminal Origins, o którym jak dotąd nie wspominano.