Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 1 października 2005

Sony ma przechlapane w ... Watykanie
Sony ma przechlapane w ... Watykanie

Elrond, 1 października 2005, 19:34

I jeszcze raz powrócimy dzisiaj do 10 urodzin konsoli PlayStation. Otóż kampania reklamowa przygotowana, którą firma Sony przeprowadziła z tej okazji w Wiecznym Mieście, spowodowała bardzo ostrą reakcję ze strony Watykanu. Przedstawiciele Kościoła stwierdzili, iż narusza ona uczucia religijne.

Nagroda Emmy dla PlayStation

Elrond, 1 października 2005, 17:00

Dziesiąte urodziny konsoli PlayStation nie tylko odbiły się głośnym echem w świecie growym - została ona także doceniona przez jury przyznające nagrody Emmy w kategorii Technology & Engineering. PlayStation zostanie uhonorowana w kategorii Outstanding Achievement in Technology(w wolnym tłumaczeniu Wybitne osiągnięcia w technologii).

Złoty status Glider: Collect 'n Kill
Złoty status Glider: Collect 'n Kill

Kull, 1 października 2005, 15:35

Niemiecki wydawca gier DTP oznajmił, iż klasyczna strzelanka 3D o nazwie Glider otrzymała właśnie złoty status. Program trafi do sklepów już 10 października. Niestety, mowa tutaj jedynie o rynku naszych zachodnich sąsiadów. Jak na razie, program nie znalazł dystrybutora poza granicami swojej ojczyzny.

Zapisy na beta testy City of Villains

Elrond, 1 października 2005, 14:38

Przedstawiciele firmy NCsoft poinformowali, iż programiści i projektanci Cryptic Studios dokonują ostatnich poprawek gry City of Villains, w związku z czym można już zapisywać się na beta testy wspomnianej produkcji. City of Villains do pierwszy dodatek do wydanej w 2004 roku gry MMORPG City of Heroes, który na rynku zadebiutuje już w październiku.

Premiera Conflict: Global Terror
Premiera Conflict: Global Terror

Kull, 1 października 2005, 09:20

Brytyjski koncern SCi i będąca pod jego skrzydłami firma Eidos poinformowały, iż gra Conflict: Global Storm (znana też pod nazwą Conflict: Global Terror) trafiła do sklepów na terenie USA. Program ukazał się na platformy Xbox, PS2 i PC. W Polsce grę w wersji na komputery osobiste wyda CD-Projekt w cenie 99,90 PLN. Niestety, rodzimy dystrybutor nie podał jeszcze dokładnej daty premiery.

Plany SCi na rok 2006

Kull, 1 października 2005, 08:42

Koncern SCi, który 20 maja tego roku przejął ostatecznie firmę Eidos, zgodnie za zapowiedziami opublikował już (wcześniej niż zazwyczaj) swój raport finansowy. Nie chcemy Was jednak zanudzać dziesiątkami cyferek, procentów i wyliczeń. Firma przy tej okazji przedstawiła bowiem bogaty plan wydawniczy na rok 2006, któremu dokładnie się przyjrzeliśmy.