Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 4 października 2005

Kup sobie licencję od Acclaim

Elrond, 4 października 2005, 15:45

Całkiem niedawno na łamach naszego serwisu pojawiła się wiadomość o planowanej wyprzedaży licencji gier, które po swoim bankructwie postanowiła sprzedać firma Acclaim aby pokryć długi i zobowiązania w stosunku do swoich wierzycieli (lub przynajmniej ich część). I ta sytuacja właśnie zastąpiła - David R. Maltz & Co. Auctions oferują w licytacji ponad 200 tytułów, do których prawa posiada (jeszcze)

FIFA 06 podbija rynek

Krooliq, 4 października 2005, 15:16

Najnowsza produkcja prezentująca zmagania wirtualnych piłkarzy, przygotowywana przez kanadyjski oddział firmy Elecetronic Arts, czyli gra o nazwie FIFA 06, aktualnie podbija rynek, ciesząc się niezwykłą popularnością wśród graczy.

Bohater gry Halo w bijatyce Dead or Alive 4

Krooliq, 4 października 2005, 14:29

Zespół developerski Bungie poinformował właśnie, że współpracuje z japońskim studiem Team Nina, a owocem tej współpracy będzie przeniesienie jednej postaci ze świata Halo do najnowszej bijatyki, przeznaczonej na konsolę Xbox 360, o nazwie Dead or Alive 4.

Konkurs Imperial Glory - gra za friko! zakończony
Konkurs Imperial Glory - gra za friko! zakończony

Solnica, 4 października 2005, 12:56

Zakończył się nasz mini konkurs dla posiadaczy abonamentów MayClub w którym nagrodą dla zwycięzcy był egzemplarz gry Imperial Glory. Tym razem szczęśliwy los uśmiechnął się do osoby o ksywce ...

Magiczna różdżka od Sony
Magiczna różdżka od Sony

Elrond, 4 października 2005, 12:40

Wygląda na to, iż projekt kontrowersyjnego kontrolera do Nintendo Revolution, nie jest jedynym tego typu rozwiązaniem obecnym na rynku (lub za jego kulisami). Otóż firma Sony w grudniu zeszłego roku złożyła w urzędzie patentowym dokumenty opisujące wygląd oraz działanie tzw. Gaming Wand czyli w wolnym tłumaczeniu, różdżki do gry.

EMPiK - Top Lista nr 39 (04/10/05)

Krooliq, 4 października 2005, 12:24

Jak co tydzień, EMPiKOwa lista TOP 10, czyli zestawienie najlepiej sprzedających się gier na platformę PC i PS2. Powstało ono w oparciu o dane zebrane w okresie od 26.09.2005 do 02.10.2005 w 62 salonach tej sieci.

Zagramy w Grand Theft Auto: Liberty City Stories w gromadzie
Zagramy w Grand Theft Auto: Liberty City Stories w gromadzie

Elrond, 4 października 2005, 12:16

Jak zapewne niektórzy "buszujący w necie" czytelnicy zauważyli, oficjalna strona najnowszego dziecka Rockstar Games z rodziny Grand Theft Auto, Liberty City Stories, uległa uaktualnieniu. A pojawiło się na niej to, o czym marzyli w skrytości ducha posiadacze PSP, dla której to konsoli przeznaczona jest wspomniana gra - tryb multiplayer!

Użytek z 64 bitów w tech demie Dreadnaught
Użytek z 64 bitów w tech demie Dreadnaught

Elrond, 4 października 2005, 11:45

Firma Torc Interactive uaktualniając swoją stronę internetową poinformowała czytelników o udostępnieniu tech dema swojego najnowszego projektu, Dreadnaught. Wspomniane demo przeznaczone jest dla maszyn wyposażonych w procesory 64 bitowe. Oczywiście można je odpalić na jednostkach 32 bitowych, ale dopiero na nowszych jednostkach możemy zobaczyć dodatkowe efekty.

Złoto dla Darkness Rising

Elrond, 4 października 2005, 10:43

Przedstawiciele firmy Mythic Entertainment, odpowiedzialnej za stworzenie i "upublicznienie" kilku gier MMORPG, poinformowali, iż Darkness Rising, szósty, oficjalny dodatek do znakomicie przyjętej przez graczy Dark Age of Camelot, wszedł w złotą fazę i pojechał do tłoczni. Wszystko wskazuje więc na to, iż jego premiera przewidziana na 11 października (USA), zostanie dotrzymana.

Marc Ecko's Getting Up: Contents Under Pressure w przedsprzedaży z plakatem
Marc Ecko's Getting Up: Contents Under Pressure w przedsprzedaży z plakatem

Krystian Smoszna, 4 października 2005, 10:37

Koncern Atari poinformował wczoraj, że wszyscy klienci, którzy skorzystają z oferty przedsprzedaży gry Marc Ecko’s Getting Up: Contents Under Pressure w Stanach Zjednoczonych, otrzymają dodatkową niespodziankę. Jest nią plakat w formacie A3, stworzony przez popularnego, niezależnego artystę Sheparda Fairey’a.

Nadciąga Neo, wpierw odwiedzi USA
Nadciąga Neo, wpierw odwiedzi USA

Kull, 4 października 2005, 09:42

Firma Atari poinformowała, iż gra The Matrix: Path Of Neo zadebiutuje na terenie Stanów Zjednoczonych już 11 listopada w wersji na PC, Xbox i PS2. Wielką Brytanię Wybraniec odwiedzi tydzień później – 18 listopada. Na szczęście, Neo na swojej mapie ma również Polskę. Chlebem i solą przyjmie go dystrybutor LEM w dniu 25 listopada (premiera na wszystkie trzy platformy).

Można zapisywać się na Delaware St. John Volume 2: The Town With No Name
Można zapisywać się na Delaware St. John Volume 2: The Town With No Name

Elrond, 4 października 2005, 09:37

Dla wszystkich fanów gier przygodowych, którzy ze wzmożoną uwagą śledzą wszelkie informacje dotyczące perypetii detektywa Delaware, tym razem w Mieście Bez Nazwy, mam dobrą wiadomość. Niezależny developer Big Time Games, odpowiedzialny za stworzenie drugiej części przygód posiadającego paranormalne zdolności bohatera, poinformował, iż The Town With No Name dostępna już jest w przedsprzedaży.

EA na X05, czyli FIFA, NBA i NFS na Xbox 360

Kull, 4 października 2005, 09:13

To właśnie dzisiaj rozpoczęła się konferencja koncernu Microsoft o nazwie X05, poświęcona przede wszystkim konsoli Xbox. Spotkanie potrwa do jutra, a gwoździem programu tegorocznego sympozjum będzie Xbox 360. Korzystając z tej okazji, firma Electronic Arts postanowiła przedstawić grywalne wersje znanych serii gier (m.in. NFS, FIFA, NBA) tworzonych na konsolę nowej generacji.

Przetestuj gry firmy Strategy First przez trzy godziny za darmo

Krystian Smoszna, 4 października 2005, 09:06

Firma Strategy First ogłosiła wczoraj, że z jej oficjalnej strony można już ściągać pełne wersje ponad dwudziestu gier, które przed zakupem można przetestować przez krótki czas.

Sony wprowadzi nowy typ kart pamięci o teoretycznej pojemności sięgającej 32 GB

eLKaeR, 4 października 2005, 08:44

Wdrożone na rynek w 1998 roku karty pamięci typu Memory Stick są świetnie znane posiadaczom kieszonkowych konsol PSP, gdyż właśnie na takim nośniku danych zapisuje się np. aktualny stan gry. Korporacja Sony przygotowuje się teraz do wprowadzenia do sklepów nowego rodzaju MS, nazwanego Micro.

Wkrótce zagramy w szachy z Aladynem
Wkrótce zagramy w szachy z Aladynem

eLKaeR, 4 października 2005, 07:55

Sztandarowym przykładem klasycznego arabskiego dzieła literackiego jest Księga tysiąca i jednej nocy, w skład której wchodzi słynna opowieść o Aladynie. Ten bohater stanowi również jedną z głównych postaci w świecie animowanych filmów z wytwórni Walta Disney’a. W okolicach tegorocznej Gwiazdki doczekamy się kolejnej gry wirtualnej z udziałem wspomnianego bliskowschodniego awanturnika.

Film Doom zadebiutuje w Polsce 21 października
Film Doom zadebiutuje w Polsce 21 października

Krystian Smoszna, 4 października 2005, 07:29

Cieszy informacja, że chociaż raz Polska nie znajdzie się na krańcu świata i film, który szczególnie interesuje nas, graczy, pojawi się nad Wisłą równo z premierą światową. Chodzi oczywiście o obraz Andrzeja Bartkowiaka o nazwie Doom, który w trakcie kilku ostatnich miesięcy wzbudził tyleż samo nadziei, co kontrowersji.

Druga edycja konkursu Walk of Game rozpoczęta!
Druga edycja konkursu Walk of Game rozpoczęta!

Krystian Smoszna, 4 października 2005, 07:07

Od niespełna ośmiu miesięcy branża elektronicznej rozrywki może pochwalić się Aleją Gwiazd, wzorowaną na tej, która od lat przyciąga tłumy turystów do Hollywood. Zlokalizowana w kompleksie Metreon w San Francisco, została ona po raz pierwszy zaprezentowana światu w marcu bieżącego roku, podczas inauguracyjnej imprezy Walk of Game.

Quake 4 w złocie!
Quake 4 w złocie!

Krystian Smoszna, 4 października 2005, 01:04

Przedstawiciele firm id Software, Raven Software oraz Activision poinformowali wczoraj, że czwarta odsłona niezwykle popularnej serii pierwszoosobowych strzelanin osiągnęła status „gold”, co jest równoznaczne z ukończeniem wszelkich prac nad grą. Quake 4 oficjalnie zadebiutuje na rynku już za dwa tygodnie – 18 października!