Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 7 października 2005

Najczęściej wyszukiwane tytuły na GOL-u - Wrzesień 2005

Redakcja GRYOnline.pl, 7 października 2005, 18:54

Dziesiąte, jubileuszowe zestawienie najczęściej wyszukiwanych na GOL-u tytułów gier cieszy. Poza przetasowaniem pośród stałych bywalców pierwszej dziesiątki, wskoczyły do niej trzy co najmniej interesujące tytuły: pecetowy Fable, Gothic III i Call of Duty 2.

Myśli nieprzemyślane - Końca świata NIE będzie
Myśli nieprzemyślane - Końca świata NIE będzie

Redakcja GRYOnline.pl, 7 października 2005, 17:47

„Microsoft cały czas sprawdza potencjał polskiego rynku konsolowego, tymczasem Sony bawi się na nim w najlepsze i chyba nieźle im idzie. PlayStation Experience zapowiada się na największą prezentację gier w nadwiślańskim kraju”.

Załatany Boiling Point: Road to Hell już w polskich sklepach

Łukasz Malik, 7 października 2005, 17:40

Po dość długim oczekiwaniu, gra Boiling Point: Road to Hell trafiła do naszych sklepów. Ważną informacją jest zaimplementowanie w polskiej wersji patcha 2.0, który ważył prawie 200MB.

Reprobates - nowy projekt studia Future Games
Reprobates - nowy projekt studia Future Games

Elrond, 7 października 2005, 16:13

To, że po premierze Nibiru: Age Of Secrets, wiadomości z obozu jej twórców, Future Games, było jak na lekarstwo, nie oznacza jednak, iż jej pracownicy zrobili sobie przerwę. Wprost przeciwnie, była to przysłowiowa ciszą przed burzą, ponieważ w sieci zaczęły się pojawiać informacje o kolejnym projekcie firmy - Reprobates (w wolnym tłumaczeniu Rozpustnicy, Nikczemnicy).

Do gromady startowych tytułów Xbox 360 dołącza kolejna dziewiątka

Elrond, 7 października 2005, 15:47

Lista tytułów, które pojawią się w momencie premiery konsoli Xbox 360 jest jeszcze dość płynna a Microsoft nie potwierdził oficjalnie, w co też będzie można pograć na starcie, jednak dwie firmy wydawnicze postanowiły się zdeklarować i publicznie przedstawić swoich kandydatów do podbicia serc właścicieli konsoli z Redmont. Take-Two Interactive oraz Activision zapowiedzieli w sumie 9 tytułów.

Zmodyfikowane konsole legalne - tylko w Australii (na razie)

Elrond, 7 października 2005, 15:17

Dość kontrowersyjną (zapewne z punktu widzenia producentów sprzętu i oprogramowania) decyzję wydał australijski Sąd Najwyższy. Otóż stwierdził on, iż mieszkańcy kraju kangurów mogą nabywać za granicą gry komputerowe a następnie korzystać z nich na zmodyfikowanych konsolach. Postanowienie to oznacza więc ni mniej ni więcej uznanie mod-chipów za legalne.

Strzeżcie się posiadacze PSP przed... wirusem

Krystian Smoszna, 7 października 2005, 15:16

Nie jest dla nikogo niespodzianką, że koncern Sony stara się jak może ograniczyć modyfikacje PSP, które umożliwiają jej użytkownikom uruchamianie swoich gier. Do tej pory zmuszano posiadaczy konsoli do ciągłych uaktualnień oprogramowania (tzw. firmware). Dziś okazało się, że Sony otrzymało w walce z modyfikacjami nowego sprzymierzeńca – wirusa.

Procesor Cell kluczowym punktem rozwoju produktów Sony

Elrond, 7 października 2005, 14:49

Prezes zarządu Sony, Howard Stringer, ujawnił część planów swojej firmy, związanych z rozwojem PSP oraz PS3. Przy okazji nazwał najnowszą konsolę giganta z Kraju Kwitnącej Wiśni, wspaniałym przykładem technicznego postępu.

Opłaty za City of Villains - ciekawe rozwiązanie

Elrond, 7 października 2005, 13:27

Firma NCsoft Europe poinformowała, iż posiadacze City of Villains oraz City of Heroes będą mogli korzystać z obu tych gier w cenie jednego abonamentu (8.99 funtów brytyjskich czyli około 55 zł). Obecni subskrybenci City of Heroes muszą jedynie zakupić City of Villains aby uzyskać dostęp do światów obu tych gier.

Seria FIFA znów bez Holendrów

Krystian Smoszna, 7 października 2005, 12:12

Jak już zapewne doskonale wiecie, w Polskiej edycji gry FIFA 06, możemy wreszcie rozegrać spotkania rodzimymi klubami, ale... z pewnymi wyjątkami (zabrakło drużyn z Bełchatowa, Kielc i Grodziska Wielkopolskiego oraz Cracovii Kraków). Fani tych klubów nie mają co prawda powodów do radości, mimo to nie cierpią tak jak Holendrzy, którzy po raz kolejny nie zobaczyli w grze swojej narodowej jedenastki.

Pilot do Xbox 360 będzie także kontrolerem do (prostych) gier

ComCo, 7 października 2005, 11:59

Najpewniej w odpowiedzi na ujawnienie przez Nintendo wyglądu i funkcji nietypowego kontrolera do konsoli Revolution (patrz wiadomość z 16 września 2005), pan J Allard z firmy Microsoft w wywiadzie dla magazynu GameInformer zaznaczył, że pilot do Xboxa 360 także będzie spełniał część funkcji dobrze znanego wszystkim pada.

Reklamy w grach jednak oddziałują na graczy - tak twierdzą specjaliści

Elrond, 7 października 2005, 11:10

Najnowsze wyniki badań opublikowanych przez firmę Nielsen Interactive Entertainment wskazują, iż reklamy umieszczane w grach powodują wzrost zainteresowania nowymi markami lub produktami aż o 60%! Oznacza to mniej więcej, że po dostrzeżeniu loga jakiegoś napoju w swojej ulubionej grze, prawdopodobnie właśnie po niego sięgniesz gdy poczujesz się spragniony.

Pro Evolution Soccer 6 na konsolach nowej generacji

ComCo, 7 października 2005, 10:49

Shingo Takatsuka, producent dobrze znanej serii wirtualnych symulacji piłki nożnej Pro Evolution Soccer (Winning Eleven w Japonii), zapowiedział, że kolejna odsłona tego cyklu pojawi się w wersji na konsolę Xbox 360 w końcówce 2006 roku. To potwierdza dotychczasowe plotki o tym, jakoby PES6 miał się ukazać już na platformach następnej generacji.

Slipknot oraz inne kapele rockowe zainfekują konsolę PSP
Slipknot oraz inne kapele rockowe zainfekują konsolę PSP

Krystian Smoszna, 7 października 2005, 10:33

Mocne uderzenie szykują nam autorzy gry Infected na konsolę PSP. Wydawca programu - firma Majesco – poinformował wczoraj o zawarciu kontaktu ze specjalizującą się w cięższych brzmieniach wytwórnią Roadrunner Records, która zgodziła się na użyczenie dziewięciu utworów muzycznych na potrzeby oficjalnego soundtracku.

Matka wyłudzała pieniądze, by kupić synowi PlayStation 2

ComCo, 7 października 2005, 10:12

Ludzie często zapominają, że przed kupnem gier czy sprzętu do grania w życiu są inne, ważniejsze potrzeby, a niniejsza wiadomość w pełni to potwierdza.

Dobre wyniki sprzedaży filmów na UMD w Wielkiej Brytanii

Krystian Smoszna, 7 października 2005, 09:25

Ponad sto tysięcy filmów na dyskach UMD sprzedało się w ciągu pierwszego miesiąca pobytu konsoli PlayStation Portable w Wielkiej Brytanii. Oznacza to, że nowy format zapewnił sobie jednoprocentowy udział w tamtejszym rynku video – nie jest to wynik powalający na kolana, ale z pewnością dający do myślenia.

Już dziś w Internecie pojawi się demo gry King Kong
Już dziś w Internecie pojawi się demo gry King Kong

Krystian Smoszna, 7 października 2005, 08:27

Nie powinniśmy narzekać na brak wrażeń w nadchodzący weekend. Już dziś do Internetu trafi wersja demonstracyjna gry King Kong, która powstała na bazie filmu pod tym samym tytułem, reżyserowanego przez Petera Jacksona.