Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 października 2005, 12:12

Seria FIFA znów bez Holendrów

Jak już zapewne doskonale wiecie, w Polskiej edycji gry FIFA 06, możemy wreszcie rozegrać spotkania rodzimymi klubami, ale... z pewnymi wyjątkami (zabrakło drużyn z Bełchatowa, Kielc i Grodziska Wielkopolskiego oraz Cracovii Kraków). Fani tych klubów nie mają co prawda powodów do radości, mimo to nie cierpią tak jak Holendrzy, którzy po raz kolejny nie zobaczyli w grze swojej narodowej jedenastki.

Jak już zapewne doskonale wiecie, w Polskiej edycji gry FIFA 06, możemy wreszcie rozegrać spotkania rodzimymi klubami, ale... z pewnymi wyjątkami (zabrakło drużyn z Bełchatowa, Kielc i Grodziska Wielkopolskiego oraz Cracovii Kraków). Fani tych klubów nie mają co prawda powodów do radości, mimo to nie cierpią tak jak Holendrzy, którzy po raz kolejny nie zobaczyli w grze swojej narodowej „jedenastki” (a właściwie prawdziwych nazwisk piłkarzy).

Jeden z zawiedzionych użytkowników gry postanowił spytać o powód takiej decyzji bezpośrednio u źródła, czyli na stronach koncernu Electronic Arts. Odpowiedź jest prosta: FIFA nie wydała stosownego zezwolenia. Dla kibiców komputerowej piłki nożnej nie jest to wiadomość nowa. Holenderski odpowiednik naszego PZPN zabrania użycia nazwisk piłkarzy, o czym można było się przekonać choćby w poprzedniej edycji legendarnej serii.

FIFA 06 jest kolejnym odcinkiem tasiemcowego serialu prezentującego zmagania wirtualnych piłkarzy, przygotowywanego corocznie przez kanadyjski oddział firmy Electronic Arts, ukrywający się pod nazwą EA Sports. Odpowiada on również za inne sportowe serie wydawane przez giganta EA – m.in. NBA, NHL, czy chociażby NCAA Football.

Nieznaczne przeobrażenie tytułu pociągnęło za sobą wiele zmian w systemie gry, jak i we wszelkich aspektach statystycznych. W odsłonie 06 programiści EA Sports postarali się o jeszcze dokładniejsze odzwierciedlenie warunków spotykanych dotąd jedynie na prawdziwych stadionach piłkarskich. Przyniosło to ulepszenia w dziedzinie animacji zawodników oraz sędziów, a także w kwestii przedstawienia warunków atmosferycznych – od tej pory ulewa wygląda jak prawdziwe oberwanie chmury. Do naszej dyspozycji oddano ponad 19 w pełni licencjonowanych lig z całego świata, ponad 50 drużyn narodowych, a ilość piłkarzy, których możemy ujrzeć na boisku (oczywiście nie jednocześnie) oscyluje wokół liczby 15.000. W celu poprawienia jakości gry, firma EA Sports sprowadziła z Europy 70 ekspertów w dziedzinie piłki nożnej.

Więcej informacji o FIFA 06 znajdziesz w naszej Encyklopedii Gier.