Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 października 2005, 15:47

autor: Elrond

Do gromady startowych tytułów Xbox 360 dołącza kolejna dziewiątka

Lista tytułów, które pojawią się w momencie premiery konsoli Xbox 360 jest jeszcze dość płynna a Microsoft nie potwierdził oficjalnie, w co też będzie można pograć na starcie, jednak dwie firmy wydawnicze postanowiły się zdeklarować i publicznie przedstawić swoich kandydatów do podbicia serc właścicieli konsoli z Redmont. Take-Two Interactive oraz Activision zapowiedzieli w sumie 9 tytułów.

Lista tytułów, które pojawią się w momencie premiery konsoli Xbox 360 jest jeszcze dość płynna a Microsoft nie potwierdził oficjalnie, w co też będzie można pograć na starcie, jednak dwie firmy wydawnicze postanowiły się zdeklarować i publicznie przedstawić swoich kandydatów do podbicia serc właścicieli konsoli z Redmont. Take-Two Interactive oraz Activision, bo o nich właśnie mowa, zapowiedzieli w sumie 9 tytułów, które pojawią się na półkach amerykańskich sklepów 22 listopada (dzień Xbox 360).

Tak jak można się było spodziewać, rywalizacja Take-Two oraz Electronic Arts na polu gier sportowych przeniesie się na konsole nowej generacji, Take-Two przygotował bowiem na start Xboxa 360 takie tytuły jak NBA 2K6, NHL 2K6, Top Spin 2 oraz Amped 3. Jedyną grą niezwiązaną ze sportem będzie przedstawiciel gatunku RPG, wzbudzający już w chwili obecnej spore emocje, Elder Scrolls IV: Oblivion. Activision ze swojej strony wystąpi z kwartetem tytułów, z których 3 stanowią kontynuacje uznanych już marek, natomiast ostatni (co nie znaczy, że najgorszy) być może zapoczątkuje całkiem udaną serię. Wspomniane sequele to Call of Duty 2, Quake 4 oraz Tony Hawk's American Wasteland, debiutant natomiast to Gun, gra akcji z fabułą osadzoną na westernowym, Dzikim Zachodzie.

Dodając obecne zapowiedzi do wcześniej anonsowanych tytułów (Project Gotham Racing 3, Kameo: Elements of Power, Perfect Dark Zero, Madden NFL 06, NBA Live 06, Tiger Woods PGA Tour 06, FIFA 06 oraz Need for Speed Most Wanted) otrzymujemy liczbę 17 gier, które powinniśmy ujrzeć w momencie premiery nowej konsoli. Biorąc pod uwagę wcześniejsze zapowiedzi przedstawiciel Microsoftu, którzy zapowiadali 15-20 startowych tytułów, i zakładając, iż opisywane powyżej gry są 100% pewniakami, nie zostaje dużo miejsca dla reszty - a mieliśmy ujrzeć jeszcze takie pozycje jak Saint's Row, Full Auto, Condemned: Origins czy Dead or Alive 4. Co prawda David Reid, dyrektor marketingu platformy Xbox, stwierdził, iż pozostałe gry znajdują się w końcowej fazie certyfikacji, to jednak z dużym prawdopodobieństwem ich premiery zostaną przesunięte na koniec roku, bądź też początek 2006.