Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 sierpnia 2006, 07:27

Sonic Riders również w wersji na PC

Przedstawiciele koncernu SEGA zapowiedzieli wczoraj, że trwają już zaawansowane prace nad konwersją gry Sonic Riders. Program zostanie przeniesiony na PC.

Przedstawiciele koncernu SEGA zapowiedzieli wczoraj, że trwają już zaawansowane prace nad konwersją gry Sonic Riders. Program zostanie przeniesiony na PC.

Sonic Riders również w wersji na PC - ilustracja #1

Dotychczas gra Sonic Riders ukazała się wyłącznie na konsolach poprzedniej generacji: PlayStation 2, Xbox oraz GameCube. Stało się to w marcu bieżącego roku. Program zebrał przeciętne oceny na łamach zachodnich magazynów poświęconych elektronicznej rozrywce, z trudem przekraczając granicę 60% (według GameRankings). Być może PeCetowa edycja okaże się znacznie lepsza. Przekonamy się o tym jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia.

Sonic Riders również w wersji na PC - ilustracja #2

Sonic Riders to niesamowicie dynamiczne wyścigi o wybitnie zręcznościowym charakterze, które stają w szranki z takimi programami jak Mario Kart: Double Dash!! czy Crash Tag Team Racing. Celem wirtualnej rywalizacji pomiędzy szeregiem rozmaitych zawodników jest zdobycie Szmaragdu Chaosu, który stanowi główną nagrodę w turnieju, zorganizowanym przez złowrogiego Doktora Eggmana (zwanego również Doktorem Robotnikiem). Oprócz tytułowego bohatera w grze pojawia się np. Knuckles (czerwony przedstawiciel gatunku kolczatek), lisek Tails i jastrząb Hawk. Każda postać porusza się za pomocą specjalnej odrzutowej deski, pozwalającej na rozwijanie zaiste zawrotnych prędkości.