Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 16 sierpnia 2006

Będzie Prey 2

eLKaeR, 16 sierpnia 2006, 18:32

Prey spodobał się wielu graczom z całego globu ziemskiego – w recenzji wersji pecetowej wystawiliśmy mu ocenę 90% i przyznaliśmy Rekomendację GRY-OnLine. Przedwczoraj informowaliśmy Was o szczegółach, dotyczących oficjalnego dodatku do niniejszej pozycji z gatunku FPS, natomiast dziś mamy dość sensacyjną wiadomość – otóż okazało się, że powstaje pełnoprawny sequel dzieła Human Head Studios.

Gray Matter oraz Red Ocean, czyli nowe gry od DTP
Gray Matter oraz Red Ocean, czyli nowe gry od DTP

Krooliq, 16 sierpnia 2006, 18:31

Niemiecka firma DTP ogłosiła, że aktualnie trwają prace nad dwiema nowymi grami, które zostaną wydane w ramach ANACONDA - Adventures Ahead, czyli programu zakładającego publikację klasycznych przygoódwek, RPGów oraz gier akcji.

Bullet Witch dopiero w 2007 roku
Bullet Witch dopiero w 2007 roku

BK, 16 sierpnia 2006, 17:00

Kilka dni temu informowaliśmy Was o planach firmy Atari związanych z wydaniem gry Bullet Witch poza Japonią. Dziś przekazujemy nowe wieści na temat tej tworzonej z myślą o konsoli Xbox 360 pozycji.

Analitycy przewidują dalszy rozwój amerykańskiego rynku gier

Jiker, 16 sierpnia 2006, 16:21

CEA (Consumer Electronics Association), organizacja zajmująca się badaniem amerykańskiego rynku elektronicznego, przedstawiła kolejny raport, w którym zamieściła najnowsze przewidywania co do kierunku rozwoju tamtejszego przemysłu growego.

"Labirynt Minotaura" na piąte urodziny Dark Age of Camelot

eLKaeR, 16 sierpnia 2006, 15:32

Pieczę nad Dark Age of Camelot sprawuje teraz Electronic Arts i wychodzi to owej grze na dobre. Właśnie zapowiedziano oficjalnie kolejne rozszerzenie niniejszej pozycji, noszące podtytuł Labyrinth of the Minotaur. Komercyjna premiera dodatku powinna nastąpić jeszcze przed końcem bieżącego roku. Szykuje się zatem świetny prezent dla fanów z okazji piątych urodzin DAoC.

Texas Hold 'Em dla Xboxa 360 do pobrania za darmo w ciągu 48 godzin od premiery

BK, 16 sierpnia 2006, 15:26

Nowa pozycja przeznaczona dla konsoli Xbox 360, Texas Hold 'Em, dostępna będzie dzięki usłudze Xbox Live Arcade. Aby zachęcić użytkowników do jej pobierania, Microsoft zdecydował się na nietypową promocję i udostępni ją przez pewien czas za darmo!

Nowe informacje na temat Xbox Live Vision - kamery przeznaczonej dla konsoli Xbox 360
Nowe informacje na temat Xbox Live Vision - kamery przeznaczonej dla konsoli Xbox 360

Jiker, 16 sierpnia 2006, 15:20

Koncern Microsoft ujawnił kolejne szczegóły związane z Xbox Live Vision – kamerą będącą odpowiedzią na Eye Toy, urządzenie wyprodukowane przez Sony. Poniższe informacje ujawniono w trakcie konferencji Gamefest, która odbyła się w dniach 14-15 sierpnia.

Acony pokaże Parabellum na targach Games Convention w Lipsku
Acony pokaże Parabellum na targach Games Convention w Lipsku

Krystian Smoszna, 16 sierpnia 2006, 15:00

Założone w 2004 roku studio Acony, od początku swego istnienia opracowuje debiutancki program o nazwie Parabellum. Gra określana mianem SFPS (Strategy First Person Shooter) zostanie pierwszy raz zademonstrowana publicznie podczas zbliżającej się wielkimi krokami imprezy o nazwie Games Convention.

Klasyczna marka firmy Sega powróci za sprawą twórców gry Giants: Obywatel Kabuto

eLKaeR, 16 sierpnia 2006, 14:32

Ludzie z Planet Moon Studios zdobyli popularność przede wszystkim dzięki grze Giants: Obywatel Kabuto (Giants: Citizen Kabuto) i postanowili wykorzystać sławę, przygotowując dwie następne pozycje – Armed & Dangerous dla PC i XBX oraz Infected dla PSP. Właśnie tej ostatniej platformie dedykowany będzie nowy produkt "księżycowych" developerów, który realizowany jest w kooperacji z firmą Sega.

Rider's World: I Want to Ride w produkcji
Rider's World: I Want to Ride w produkcji

Vercetti, 16 sierpnia 2006, 12:20

Dwie firmy - Caipirinha Games oraz Calibre Desenvolvimento podjęły się ostatnio ambitnego zadania. Obie ekipy w swoich laboratoriach tworzą grę, w której dane nam będzie obcować z sympatycznymi zwierzętami, jakimi bez wątpienia są konie.

Ninety-Nine Nights w amerykańskich sklepach
Ninety-Nine Nights w amerykańskich sklepach

Krooliq, 16 sierpnia 2006, 12:08

Koncern Microsoft poinformował, że zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami wczoraj do sklepów na terenie Ameryki Północnej trafiła gra Ninety-Nine Nights.

Klasowy scenariusz filmowego Hitmana
Klasowy scenariusz filmowego Hitmana

Vercetti, 16 sierpnia 2006, 11:41

Serwis Latino Review od lat zajmuje się ocenianiem scenariuszy filmów, które w przyszłości mają trafić na srebrny ekran. Firma znana jest z tego, że potrafi doskonale wyczuć, czy nadchodzący obraz okaże się hitem czy może skończy jako eksponat w osiedlowych wypożyczalniach filmów DVD.

Too Human bez silnika Unreal Engine 3? Bzdura!
Too Human bez silnika Unreal Engine 3? Bzdura!

Krystian Smoszna, 16 sierpnia 2006, 11:33

Firma Silicon Knights bardzo dobrze radzi sobie z produkcją gry Too Human na silniku Unreal Engine 3, a wszystkie plotki dotyczące rzekomej rezygnacji z usług narzędzi wyprodukowanych przez firmę Epic Games są nieprawdziwe.

Napęd HD-DVD dla Xboxa 360 za równowartość $200?
Napęd HD-DVD dla Xboxa 360 za równowartość $200?

Jiker, 16 sierpnia 2006, 11:32

Redaktorzy serwisu DigiTimes ujawnili, powołując się na tajwańskich producentów sprzętu oraz gier, prawdziwą cenę napędu HD-DVD przeznaczonego dla konsoli Xbox 360 oraz potwierdzili świąteczną datę premiery urządzenia.

Granie w gry sieciowe na konsoli Wii będzie zupełnie darmowe

Jiker, 16 sierpnia 2006, 11:10

Sieciowe granie na Wii będzie jak najbardziej darmowe. Taką, rewelacyjną wiadomość zdradził redaktorom magazynu USA Today Reggie Fils-Aime, prezes Nintendo of America.

EMPiK - Top Lista nr 32 (16/08/06)

Krooliq, 16 sierpnia 2006, 10:40

Czas na nasze cotygodniowe spotkanie z EMPiKową listę TOP 10, czyli zestawieniem najlepiej sprzedających się gier na platformę PC i PS2. Powstała ona w oparciu o dane zebrane w okresie od 07.08.2006 do 13.08.2006 w 78 salonach wyżej wymienionej sieci.

PC Gamer ocenił grę Company of Heroes: Kompania Braci na 96%
PC Gamer ocenił grę Company of Heroes: Kompania Braci na 96%

Krystian Smoszna, 16 sierpnia 2006, 10:28

Wszystko wskazuje na to, że najnowszy produkt firmy Relic Entertainment okaże się wielkim hitem. Renomowany magazyn PC Gamer zrecenzował już grę Company of Heroes: Kompania Braci i wystawił jej rewelacyjną notę – 96%.

Myst Online: Uru Live w fazie beta-testów
Myst Online: Uru Live w fazie beta-testów

Krystian Smoszna, 16 sierpnia 2006, 09:08

Gra Myst Online: Uru Live, będąca wspólną inicjatywą serwisu GameTap oraz firmy Cyan Worlds wkroczyła w fazę beta-testów. Wybrani gracze zanurzyli się już w fantastyczny świat, starając się znaleźć i wyeliminować wszystkie błędy.

Manhunt 2 w produkcji?
Manhunt 2 w produkcji?

Krystian Smoszna, 16 sierpnia 2006, 08:23

Firma Rockstar Games pracuje nad drugą odsłoną cyklu Manhunt – takie wnioski można wysnuć z informacji opublikowanych na łamach fanowskiego serwisu Manhunt Uncut.

Poznaj historię Yakuzy
Poznaj historię Yakuzy

BK, 16 sierpnia 2006, 08:00

Wszyscy oczekujący na europejską premierę gry Yakuza (niedawno uzyskała ona „złoty” status i powinna trafić na półki sklepowe w połowie września), mogą wcześniej zagłębić się w opowiedzianą w niej historię dzięki specjalnemu filmowi, który właśnie został udostępniony przez jej wydawcę.

Top 10 gier w US (PC)
Top 10 gier w US (PC)

Krystian Smoszna, 16 sierpnia 2006, 07:41

Przedstawiamy trzydzieste notowanie listy dziesięciu najlepiej sprzedających się gier na PC w Stanach Zjednoczonych, opracowane przez kompanię NPD. Ranking obejmuje programy sprzedane w okresie od 30 lipca do 5 sierpnia 2006 roku.

Nintendo Wii pomoże ci schudnąć!
Nintendo Wii pomoże ci schudnąć!

BK, 16 sierpnia 2006, 07:25

Redakcja serwisu Bloomberg dotarła do ciekawych wieści związanych z nową pozycją tworzoną z myślą o konsoli Nintendo Wii. Według niepotwierdzonych wieści, trwają prace nad grą, której głównym celem ma być… pomoc w zrzuceniu zbędnych kilogramów.

Serial Viva Pinata już wkrótce w telewizji
Serial Viva Pinata już wkrótce w telewizji

BK, 16 sierpnia 2006, 06:58

Przedstawiciele Microsoftu wielokrotnie podkreślali, że zapowiadana na koniec tego roku premiera gry Viva Pinata jest dla nich niezwykle ważna. I choć od ostatniej prezentacji tej pozycji podczas targów E3 trochę o niej ucichło, właśnie pojawiły się nowe wieści na temat serialu animowanego tworzonego na podstawie gry.