Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 4 sierpnia 2006

Myśli nieprzemyślane – Ewoluując

Redakcja GRYOnline.pl, 4 sierpnia 2006, 16:55

Wszystko płynie. W całej swej ponadczasowości, stwierdzenie Heraklita z Efezu dotyczy gier wideo w nie mniejszym stopniu, co dowolnego innego aspektu, hm, bytu. Gdyby się uprzeć, nawet teorię darwinizmu moglibyśmy dostosować do naszej wciąż rozwijającej się branży, udowadniając opartą na doborze naturalnym ewolucję wszystkiego, co się w niej dzieje.

Szef Game Developer's Conference o zamęcie wprowadzonym przez organizatorów E3

Jiker, 4 sierpnia 2006, 14:22

Główny organizator Game Developer’s Conference, Jamil Moledina, jest pewny, że wymieniona wyżej impreza nie zmieni swojego oblicza w związku ze zmianą formy targów E3 oraz naciskami wielkiej liczby producentów i wydawców, którzy chcieliby wywrzeć wpływ na sposób organizacji GDC.

Wymagania Neverwinter Nights 2 znane, zapisy na beta-testy rozpoczęte
Wymagania Neverwinter Nights 2 znane, zapisy na beta-testy rozpoczęte

Vercetti, 4 sierpnia 2006, 14:11

Studio Obsidian Entertainment podało do wiadomości, że przyjmuje już zapisy na zamknięte beta-testy sieciowego trybu swojej najnowszej produkcji, Neverwinter Nights 2. Aby zgłosić chęć udziału w sprawdzaniu multiplayera nadchodzącego cRPG, należy wypełnić formularz zamieszczony na tej stronie.

Sony potępia internetowy wyciek Gangs of London

Jiker, 4 sierpnia 2006, 13:25

Przedstawiciele Sony Computer Entertainment Europe potępili ostatnie działania piratów, którzy doprowadzili do pojawienia się w sieciach p2p wersji beta gry Gangs of London.

Milion dolarów za mapy do Call of Duty 2
Milion dolarów za mapy do Call of Duty 2

Vercetti, 4 sierpnia 2006, 13:08

Pomysł z mikrotransakcjami, przeprowadzanymi za pośrednictwem usługi Xbox Live Marketplace wciąż spotyka się ze sceptycznym nastawieniem niektórych wydawców gier. Takiego problemu nie ma z pewnością amerykańskie Activision. Koncern ten poinformował, że dzięki sieciowej sprzedaży map do Call of Duty 2 na X360 zarobił już ponad milion dolarów.

Games Convention 2006 - line-up Atari

Jiker, 4 sierpnia 2006, 13:01

Koncern Atari, o którym wspominaliśmy wczoraj dwukrotnie (vide: Europejski oddział Atari podpisuje nowe umowy wydawnicze oraz Bruno Bonnell wypowiada się na temat PS3...), przedstawił oficjalny line-up gier, które zaprezentuje w trakcie zbliżających się targów Games Convention (Lipsk, 24-27.08).

Kanadyjska obniżka ceny Xboxa 360

Jiker, 4 sierpnia 2006, 12:39

Gamasutra.com, jeden z najbardziej poważanych serwisów internetowych, donosi, że internetowa strona kanadyjskiej sieci sklepów Future Shop przedstawiła dane dotyczące nowej ceny zestawu Xbox 360 w wersji Premium + dodatki.

Premiera Enemy Territory: Quake Wars w pierwszym kwartale 2007 roku
Premiera Enemy Territory: Quake Wars w pierwszym kwartale 2007 roku

eLKaeR, 4 sierpnia 2006, 12:32

Niespełna miesiąc temu poinformowaliśmy Was, że premiera Enemy Territory: Quake Wars została odsunięta w przyszłość. Teraz znamy orientacyjny termin debiutu gotowego produktu, ponieważ korporacja Activision postanowiła ujawnić właśnie tę informację Przy okazji zaznaczyła jednak, że moment premiery zależy wyłącznie od id Software.

Wii dostanie grę z serii Prince of Persia, Far Cry i nie tylko

eLKaeR, 4 sierpnia 2006, 12:12

Firma Ubisoft Entertainment pokłada najwidoczniej sporo nadziei w nadchodzącej konsoli Wii, ponieważ zapowiedziała już wypuszczenie szeregu gier dla tej platformy. Słyszeliśmy jak dotąd głównie o Red Steel i Rayman Raving Rabbids, ale francuski oddział wspomnianej korporacji donosi właśnie o kolejnych tytułach.

Blizzard zmienia swoje plany związane z konsolami

Jiker, 4 sierpnia 2006, 11:54

Przedstawiciel Blizzard Entertainment, producenta największego hitu wśród pozycji MMO, gry World of Warcraft, ogłosił, że firma planuje spore zmiany kadrowe. Objawi się to przesunięciem najważniejszych osób, pracujących do tej pory w oddziale konsolowym, do prac nad innymi pozycjami.

Korporacja Activision i jej plany odnośnie Bonda, Shreka, Spider-Mana etc.

eLKaeR, 4 sierpnia 2006, 11:44

Wiedzieliśmy już wcześniej, że następną grę z agentem Jamesem Bondem w roli głównej wyda Activision. Teraz dyrektor zarządzający owej korporacji, czyli Bobby Kotick, wypowiedział się w kwestii terminu rynkowej premiery nowych wirtualnych przygód 007. Na tym jednak nie koniec, ponieważ przy okazji zostały ujawnione interesujące informacje, dotyczące innych gier.

GOL CS Lato 2006 – zapraszamy na drużynowy turniej Counter-Strike 1.6
GOL CS Lato 2006 – zapraszamy na drużynowy turniej Counter-Strike 1.6

Redakcja GRYOnline.pl, 4 sierpnia 2006, 11:25

TP oraz Gry-OnLine – partner TP, zapraszają wszystkie klany i drużyny Counter-Strike’a 1.6 do wzięcia udziału w turnieju GOL CS Lato 2006. Do wygrania pula nagród pieniężnych o łącznej wartości 3500 zł.

Klasyka od Konami w ramach Xbox Live Arcade
Klasyka od Konami w ramach Xbox Live Arcade

eLKaeR, 4 sierpnia 2006, 10:44

Wiele gier z katalogu korporacji Konami zapisało się złotymi zgłoskami w historii elektronicznej rozrywki. Nie powinno nikogo więc dziwić posunięcie koncernu Microsoft, który postanowił właśnie dołączyć szereg produktów wspomnianej firmy do oferty Xbox Live Arcade.

The Lord Of The Rings Online: Shadows Of Angmar w fazie alfa, a zapisy do beta-testów wciąż trwają

Krooliq, 4 sierpnia 2006, 10:29

Firma Turbine Entertainment z dumą ogłosiła, że produkcja gry z gatunku MMOcRPG o nazwie The Lord Of The Rings Online: Shadows Of Angmar wkroczyła już w fazę alfa. Przy okazji firma przypomniała, że wciąż trwają zapisy do beta-testów.

Polskie demo Call of Juarez wyłącznie na serwerach FTP GRY-OnLine

eLKaeR, 4 sierpnia 2006, 10:00

Dokładnie tydzień temu udostępniliśmy Szanownym Czytelnikom anglojęzyczne demo (537,5 MB) nowej gry z gatunku FPS pt. Call of Juarez, stworzonej przez autorów Chrome. Dziś powracamy do tematu, ponieważ mamy dla Was polską wersję demonstracji prosto z siedziby firmy Techland.

CellFactor: Revolution - nowa gra studia Immersion Games
CellFactor: Revolution - nowa gra studia Immersion Games

Krystian Smoszna, 4 sierpnia 2006, 09:33

W grudniu bieżącego roku zagramy w pełną wersję gry CellFactor, która będzie nosić podtytuł Revolution. Pierwszoosobowa gra akcji, która pozwoli wcielić nam się w rolę futurystycznego gladiatora, biorącego udział w pojedynkach na specjalnie przygotowanych do tego celu arenach.

Weź udział w otwartych beta-testach gry Company of Heroes: Kompania Braci
Weź udział w otwartych beta-testach gry Company of Heroes: Kompania Braci

Krystian Smoszna, 4 sierpnia 2006, 07:38

Chciałbyś spróbować swoich sił w grze Company of Heroes: Kompania Braci? Teraz nie stanowi to już żadnego problemu. Firma Relic Entertainment wspólnie z serwisem FilePlanet rozpoczęła wczoraj otwarte beta-testy programu.

Ogłoszono datę premiery gry Victoria: Revolutions
Ogłoszono datę premiery gry Victoria: Revolutions

Krystian Smoszna, 4 sierpnia 2006, 07:36

Przedstawiciele firmy Paradox Interactive ogłosili oficjalną datę premiery pierwszego dodatku do gry strategicznej Victoria: Empire Under the Sun. Program zadebiutuje na rynku już za niespełna dwa tygodnie.

Gears of War - demo nie wchodzi w grę
Gears of War - demo nie wchodzi w grę

Krystian Smoszna, 4 sierpnia 2006, 07:34

Mimo, że doczekaliśmy się wreszcie ogłoszenia oficjalnej daty premiery gry Gears of War, jedna kwestia wciąż pozostawała nierozstrzygnięta. Chodzi oczywiście o wersję demonstracyjną programu, za pomocą której użytkownicy konsoli Xbox 360 chętnie przetestowaliby produkt jeszcze przed 12 listopada...

Top 10 gier w US (PC) (04/08/06)
Top 10 gier w US (PC) (04/08/06)

Krystian Smoszna, 4 sierpnia 2006, 07:32

Przedstawiamy dwudzieste ósme notowanie listy dziesięciu najlepiej sprzedających się gier na PC w Stanach Zjednoczonych, opracowane przez kompanię NPD. Ranking obejmuje programy sprzedane w okresie od 16 do 22 lipca 2006 roku.

Stranglehold zalicza opóźnienie
Stranglehold zalicza opóźnienie

Krystian Smoszna, 4 sierpnia 2006, 07:26

Jest już pewne, że rewelacje głoszone przez francuski serwis PlayStation France nie znajdą potwierdzenia w rzeczywistości. Nowy produkt firmy Midway Games o nazwie Stranglehold, który miał mieć premierę równo z konsolą PlayStation 3, nie zadebiutuje ani w listopadzie, ani w grudniu bieżącego roku.