Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 31 sierpnia 2006

Znamy europejskiego wydawcę gry Wiedźmin
Znamy europejskiego wydawcę gry Wiedźmin

Krystian Smoszna, 31 sierpnia 2006, 15:05

Chyba nikogo nie musimy przekonywać, że polski produkt o nazwie Wiedźmin (The Witcher) jest jedną z najlepiej zapowiadających się gier Action RPG, które zadebiutują na rynku w przyszłym roku. Najwyraźniej wiedzą o tym także członkowie dużego, europejskiego koncernu, którzy zdecydowali się wydać produkt firmy CD Projekt Red Studio na Starym Kontynencie i w Azji.

Yakuza 2 w produkcji
Yakuza 2 w produkcji

Marek Grochowski, 31 sierpnia 2006, 14:30

Podczas gdy Europejczycy wciąż czekają na premierę gry akcji o nazwie Yakuza, japoński oddział firmy SEGA informuje, że rozpoczął już prace nad sequelem wspomnianej produkcji. Studio trudniące się tworzeniem nowej gry wyłącznie na PS2 jest tak ambitne, że zamierza ukończyć swój projekt jeszcze w tym roku.

Brothers in Arms zmierza na PSP
Brothers in Arms zmierza na PSP

Artur Falkowski, 31 sierpnia 2006, 12:31

Ubisoft zapowiedziało, że Brothers in Arms jeszcze przed gwiazdką zaszturmuje ciekłokrystaliczne wyświetlacze przenośnych konsol PSP. Tym razem gra nosić będzie podtytuł D-Day i pozwoli w pełni uczestniczyć w lądowaniu w Normandii.

Call of Duty 3 – kolejny zapis rozgrywki zadebiutował w Internecie
Call of Duty 3 – kolejny zapis rozgrywki zadebiutował w Internecie

Karolina Talaga, 31 sierpnia 2006, 12:26

Do premiery Call of Duty 3, czyli kolejnej odsłony bestsellerowego cyklu gier FPS, pozostało jeszcze trochę czasu. Jednak już teraz można zobaczyć, jak zapowiada się omawiany tytuł, a to za sprawą kolejnego materiału filmowego, który właśnie zadebiutował w Internecie.

Problemy Atomowego Księcia?

Maciej Myrcha, 31 sierpnia 2006, 12:17

Muszę przyznać bez bicia, iż przy okazji pisania tego newsa, nie mogłem powstrzymać się od uśmiechu. Gra legenda, gra widmo, jedna z najdłuższych produkcji w historii elektronicznej rozrywki, Duke Nukem Forever, może w ogóle nie ukazać się na rynku.

Zagraj w demo Battlefield 2142 na dobę przed światową premierą!
Zagraj w demo Battlefield 2142 na dobę przed światową premierą!

Marek Grochowski, 31 sierpnia 2006, 12:14

Electronic Arts poważnie przygotowuje się do promocji nadchodzącego shootera, Battlefield 2142. Amerykański koncern poinformował, że każdy, kto we wrześniu za pośrednictwem usługi EA Downloader zamówi grę w pre-orderze, uzyska możliwość przetestowania dema strzelanki na 24 godziny przed jego światową premierą.

Fight Night 3 uderzy w PS3
Fight Night 3 uderzy w PS3

Marek Grochowski, 31 sierpnia 2006, 10:52

Electronic Arts podało do wiadomości, że rozpoczęto prace nad bijatyką Fight Night Round 3 w wersji na PLAYSTATION 3. Produkcja, która na innych platformach ukazała się w lutym bieżącego roku, trafi na rynek w okolicach Świąt Bożego Narodzenia.

Niewystarczająca liczba napędów Blu-ray?

Maciej Myrcha, 31 sierpnia 2006, 10:51

Wygląda na to, iż problemy związane z niewystarczającą liczbą napędów Blu-ray, o których informowaliśmy w lipcu, nadal spędzają sen z oczu kierownictwa Sony. Podobno znaleziono co prawda „chwilowe” rozwiązanie tego problemu, ale raczej nie przypadnie ono do gustu wszystkim użytkownikom czekającym na Blu-ray.

Posiadacze konsoli Nintendo DS zagrają zimą w SimCity

Krystian Smoszna, 31 sierpnia 2006, 10:38

Koncern Electronic Arts przymierza się do wyprodukowania kolejnej gry z cyklu SimCity, tym razem w wersji na konsolę Nintendo DS. Firma zamierza wydać program w Japonii, co nie dziwi, jeśli weźmie się pod uwagę ogromną popularność handhelda w Kraju Kwitnącej Wiśni.

Szczegóły na temat Poznań Game Arena 2006
Szczegóły na temat Poznań Game Arena 2006

Michał Bobrowski, 31 sierpnia 2006, 10:37

Wczorajsze centrum prasowe PAP-u opanowane zostało w znacznym stopniu przez osoby ściśle powiązane z tematyką gier. Okazją ku temu była konferencja prasowa zorganizowana przez PGA Team – a głównym jej tematem było przedstawienie najważniejszych informacji związanych z zapowiedzianą na listopad tego roku kolejną edycją Poznań Game Arena.

Sony przygotowuje odpowiedź na DS Lite - UAKTUALNIENIE

Artur Falkowski, 31 sierpnia 2006, 10:07

Niestety informacje o zmianach dokonanych w nowej wersji PSP okazały się nabożnym życzeniem fanów. Dwa serwisy Joystiq.com i Evil Avatar (a za nimi i nasz serwis) zapowiadając nową, przemodelowaną wersję przenośnej konsoli Sony powołały się na artykuł w Playstation Magazine. Dziennikarze z serwisu Gamespot postanowili dotrzeć do źródła…

Assassin's Creed również na PC!
Assassin's Creed również na PC!

Krystian Smoszna, 31 sierpnia 2006, 09:09

Assassin’s Creed nie będzie ekskluzywnym tytułem dla konsoli PlayStation 3. Koncern Ubisoft potwierdził wczoraj, że najnowszy produkt twórców Prince of Persia: The Sands of Time, zostanie wydany również na PC.

Sony przygotowuje odpowiedź na DS Lite

Artur Falkowski, 31 sierpnia 2006, 08:08

Niedawno pisaliśmy o tym, że Sony zaprzeczyło informacjom o pracach nad PSP 2. Nie oznacza to jednak, że japoński producent spoczął na laurach. W marcu przyszłego roku możemy spodziewać się nowej, przemodelowanej wersji PSP.

PLAYSTATION 3 - „To dopiero życie”

Artur Falkowski, 31 sierpnia 2006, 07:47

„To dopiero życie” – w ten sposób, zgodnie z informacjami przekazanymi przez Sony Computer Entertainment Europe, brzmieć będzie europejski slogan reklamowy nowej konsoli - PLAYSTATION 3. Znane i rozpoznawalne na całym świecie logo zostało zastąpione krojem pisma przywodzącym na myśl filmy ze Spider-manem. W samym sloganie natomiast zastosowano pismo charakterystyczne dla starych kinowych horrorów.

Microsoft szykuje niespodzianki dla użytkowników Xbox Live
Microsoft szykuje niespodzianki dla użytkowników Xbox Live

Bartłomiej Kossakowski, 31 sierpnia 2006, 07:15

Jak donosi magazyn Famitsu, podczas najbliższych imprez związanych z branżą elektronicznej rozrywki, czyli Tokyo Game Show i X06, firma Microsoft szykuje sporo niespodzianek nie tylko dla odwiedzających, ale i dla podłączonych do sieci Xbox Live graczy.

Polatamy w przestworzach dzięki Flyboys Squadron
Polatamy w przestworzach dzięki Flyboys Squadron

Maciej Myrcha, 31 sierpnia 2006, 07:10

Przedstawiciele firmy iEntertainment Network, którą możecie kojarzyć z takimi tytułami jak WarBirds, Savage Eden: The Battle for Laghaim czy Civilization's Dawn, poinformowali, iż prowadzą prace nad kolejnym projektem z gatunku MMO. Będzie to Flyboys Squadron, gra nawiązująca do filmu Flyboys, który na ekrany kinowe wejdzie 22 września.

Hammers of Fate - zapowiedziano dodatek do Heroes of Might and Magic V
Hammers of Fate - zapowiedziano dodatek do Heroes of Might and Magic V

Maciej Myrcha, 31 sierpnia 2006, 07:07

Stało się to, na co fani znakomitej strategii turowej, Heroes of Might and Magic V, czekali. Korporacja Ubisoft oficjalnie poinformowała o pracach na dodatkiem do gry, zatytułowanym Hammers of Fate. Za jego stworzenie, podobnie jak i oryginalnej wersji gry, odpowiedzialna jest firma Nival Interactive, a przewidywany termin wydania to listopad tego roku.

Oneechanbara X zmienia nazwę
Oneechanbara X zmienia nazwę

Bartłomiej Kossakowski, 31 sierpnia 2006, 07:01

W związku z aktualizacją oficjalnej strony gry Oneechanbara X, możemy przekazać Wam kilka ciekawych informacji na temat tej pozycji, a także zaprezentować zestaw zupełnie nowych screenshotów.