Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 9 sierpnia 2006

Najczęściej wyszukiwane tytuły na GOL-u - Lipiec 2006

Redakcja GRYOnline.pl, 9 sierpnia 2006, 18:21

Dziewiętnaste zestawienie najczęściej wyszukiwanych na GOL-u tytułów gier, to przede wszystkim nagłe pojawienie się na liście nowej odsłony Need for Speed – od razu na pierwszym miejscu.

America’s VideoGame Expo - alternatywa dla E3?

Jiker, 9 sierpnia 2006, 15:10

Wydaje się, że pustka po zmianie formy targów E3 będzie wypełniona. A przynajmniej taką nadzieję mają organizatorzy targów America’s VideoGame Expo (VGXPO), określający je mianem alternatywy względem nowych targów E3, umożliwiającej wydawcom bezpośredni kontakt ze swymi potencjalnymi klientami.

Milestone anonsuje swoją pierwszą grę na Nintendo DS

Jiker, 9 sierpnia 2006, 14:00

Jeden z najbardziej poważanych i najczęściej cytowanych magazynów poświęconych elektronicznej rozrywce – japoński Famitsu – przedstawił pierwsze informacje odnośnie gry Tank Beat. Najnowsza produkcja firmy Milestone, producenta Evolution GT (PC, PS2), ukaże się na konsolę Nintendo DS.

ATi jednak przetrwa - sprostowanie AMD

Jiker, 9 sierpnia 2006, 13:34

Wczorajsza wiadomość o rzekomym usunięciu marki ATi wzbudziła wśród naszych czytelników wielki popłoch. Wszystko za sprawą redaktorów serwisu CustomPC, którzy wyciągnęli zbyt pochopne wnioski i uznali, że AMD, kupując wyżej wymienioną firmę, zacznie produkowac układy graficzne jedynie pod swoją marką. Ich komentarz odbił się głośnym echem w całym Internecie.

Nintendo nie wskrzesi imprezy Space World
Nintendo nie wskrzesi imprezy Space World

Jiker, 9 sierpnia 2006, 12:53

Nintendo zdementowało plotki, jakoby firma planowała wskrzesić, w związku ze zbliżającą się premierą konsoli Wii, imprezę Space World, organizowaną niegdyś w drugim kwartale każdego roku.

Premier Manager 2006-2007 ma swoją stronę
Premier Manager 2006-2007 ma swoją stronę

Vercetti, 9 sierpnia 2006, 12:45

Na dziesięć dni przed premierą gry Premier Manager 2006-2007 odpowiadające za ten tytuł studio Zoo Digital Publishing uruchomiło oficjalną witrynę swojego produktu. Ma ona za zadanie zaprezentować nam walory dzieła, które 18 sierpnia zadebiutuje na komputerach osobistych i konsolach PS2.

American McGee otwiera studio deweloperskie w Chinach i zapowiada nową grę
American McGee otwiera studio deweloperskie w Chinach i zapowiada nową grę

BK, 9 sierpnia 2006, 12:18

American McGee, zaangażowany do tej pory w produkcję wielu gier, które pojawiły się na rynku w ostatnich latach, właśnie otworzył nowe studio deweloperskie, którego siedziba mieści się w Szanghaju.

2Moons - Najbardziej brutalny MMORPG zapowiedziany
2Moons - Najbardziej brutalny MMORPG zapowiedziany

Metatron, 9 sierpnia 2006, 12:10

Acclaim we współpracy z Davidem Perry, znanym choćby ze stworzenia takich gier jak Earthworm Jim i Enter the Matrix, pracuje nad skierowanym dla dorosłych graczy MMORPG w klimatach fantasy. 2Moons, według autora, ma być najbardziej brutalną grą tego typu na rynku.

Polityka prywatności według Electronic Arts
Polityka prywatności według Electronic Arts

Vercetti, 9 sierpnia 2006, 11:58

Zbieranie informacji o użytkownikach to proceder praktykowany przez wiele firm, zajmujących się dystrybucją gier video. Zachodni dziennikarze postanowili sprawdzić, jakie wiadomości przedostają się do największych koncernów branży elektronicznej i czy przypadkiem przekazywane dane nie są zbyt szczegółowe.

Wspólne dzieło Day:1: Studios i LucasArts dla konsol nowej generacji da początek nowej serii

eLKaeR, 9 sierpnia 2006, 11:44

Pracownicy firmy Day:1:Studios zaskarbili sobie sympatię graczy dzięki dwóm częściom MechAssault, zadedykowanym wyłącznie platformie Xbox. Opromienieni sukcesem autorzy zaczęli przygotowywać konwersję pecetowej pozycji pt. F.E.A.R. z myślą o konsoli Xbox 360. Natomiast teraz nawiązali bliską współpracę z korporacją LucasArts, aby opracować zupełnie nową grę, mającą zapoczątkować obszerny cykl.

Serię Ape Escape wzbogacą wyścigi

eLKaeR, 9 sierpnia 2006, 11:05

Zwariowane małpki, będące bohaterami gier z cyklu Ape Escape, oglądali jak dotąd wyłącznie posiadacze PlayStation, PlayStation 2 i PlayStation Portable. Być może zobaczą je również przyszli użytkownicy PlayStation 3, ponieważ pracownicy Sony Computer Entertainment szykują właśnie nową pozycję z udziałem uciekających małpiszonów.

Mylo - nowa zabawka Sony
Mylo - nowa zabawka Sony

BK, 9 sierpnia 2006, 11:02

Coraz więcej mówi się ostatnio o Zune – nowym urządzeniu tworzonym przez Microsoft, które posłuży nam za przenośny odtwarzacz mutlimedialny i komunikator (choć to, w jakie dokładnie funkcje będzie wyposażone, wciąż pozostaje tajemnicą). Również Sony planuje wprowadzenie na rynek nowego gadżetu.

Pierwsza prezentacja napędu HD-DVD przeznaczonego dla konsoli Xbox 360
Pierwsza prezentacja napędu HD-DVD przeznaczonego dla konsoli Xbox 360

Jiker, 9 sierpnia 2006, 10:18

Koncern Microsoft zademonstrował po raz pierwszy w pełnej krasie stworzony przez siebie napęd HD-DVD, przeznaczony dla konsoli Xbox 360. Nie zdradzono jednak ceny oraz dokładnej daty premiery urządzenia.

Star Wars na targach Games Convention 2006

eLKaeR, 9 sierpnia 2006, 10:10

Gwiezdnowojenny trailer, zaprezentowany w trakcie minionych targów E3 2006 i później dostępny w Internecie, wzbudził spore zainteresowanie. Film pokazywał bowiem pewien zarys koncepcji, która najprawdopodobniej zostanie wykorzystana w nowej grze spod znaku Star Wars. Korporacja Activision poinformowała właśnie, że podczas lipskich targów Games Convention 2006 zobaczymy znacznie więcej.

Trauma Center: Second Opinion trafi do sklepów w dniu premiery Nintendo Wii
Trauma Center: Second Opinion trafi do sklepów w dniu premiery Nintendo Wii

BK, 9 sierpnia 2006, 10:02

Potwierdziły się wcześniejsze doniesienia – kontynuacja gry Trauma Center: Under the Knife, która zdobyła wielu fanów wśród posiadaczy przenośnej konsoli Nintendo DS, pojawi się w sklepach w dniu premiery Wii.

Drugie, wirtualne życie Duran Duran
Drugie, wirtualne życie Duran Duran

Łosiu, 9 sierpnia 2006, 09:47

Starsi z Was zapewne pamiętają zespół Duran Duran, który swe największe tryumfy święcił w latach 80-tych ubiegłego stulecia. Było to już całkiem spory kawał czasu temu i sława DD nieco przyblakła, ale już wkrótce, być może się to zmieni. Podstarzali gwiazdorzy zapowiadają bowiem, że powrócą w wirtualnej rzeczywistości gry MMO - Second Life.

Czym będzie F.E.A.R.: Combat?

eLKaeR, 9 sierpnia 2006, 09:44

Właśnie okazało się, że dwadzieścia dni, o których pisaliśmy 27 lipca 2006 w kontekście F.E.A.R.: Combat, dotyczyło nie ujawnienia szczegółów na temat tego projektu, lecz jego premiery. Bowiem dokładnymi informacjami w omawianej sprawie dysponujemy już dziś i chcielibyśmy podzielić się nimi z Szanownymi Czytelnikami.

Demo Caesar IV zbliża się wielkimi krokami
Demo Caesar IV zbliża się wielkimi krokami

eLKaeR, 9 sierpnia 2006, 09:23

Budowanie miast w takich grach, jak Zeus: Pan Olimpu czy Cesarz: Narodziny Państwa Środka, jeszcze do niedawna cieszyło się ogromną popularnością wśród posiadaczy PeCetów. Jest szansa na powrót do owego stanu za sprawą czwartej części cyklu Caesar, którą zamierza wydać Vivendi Games. Ta ostatnia korporacja ujawniła właśnie swoje plany, związane z udostępnieniem wersji pokazowej niniejszej gry.

MMO BioWare wykorzysta silnik użyty w Hero's Journey

Łosiu, 9 sierpnia 2006, 09:02

O tym, że firma BioWare już od pewnego czasu szykuje swoją pierwszą grę z gatunku MMO, wspominaliśmy już kilkakrotnie. Dotychczas o tym projekcie wiadomo było jednie, że powstaje w studiu zlokalizowanym w Austin. Dzisiejszy dzień, przyniósł nową informację w temacie, mianowicie gra skorzysta z dobrodziejstw silnika HeroEngine.