Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 14 sierpnia 2006

Pozdrowienia z Norwegii
Pozdrowienia z Norwegii

Redakcja GRYOnline.pl, 14 sierpnia 2006, 18:09

Bergen przywitało nas deszczem, ale byłem na to przygotowany. Jeszcze przed wyjazdem koledzy mnie ostrzegli, że pada tu przez 280 dni w roku, więc szybko wyjąłem z torby kurtkę przeciwdeszczową i od tamtej pory rzadko się z nią rozstaję...

Sony dementuje plotki o obniżce ceny PSP

Piotr Doroń, 14 sierpnia 2006, 15:43

Sony zdementowało wczorajsze informacje podane przez Chrisa Morrisa, komentatora serwisu CNNMoney.com, który, powołując się na kilku amerykańskich analityków, przewidywał rychłą obniżkę ceny konsoli PSP.

Zawartość kolekcjonerskiej edycji Dark Messiah of Might and Magic

Radosław Grabowski, 14 sierpnia 2006, 15:15

Zamknięta w drewnianej skrzynce Edycja Kolekcjonerska gry Heroes of Might & Magic V była przedmiotem pożądania wielu entuzjastów elektronicznej rozrywki. Korporacja Ubisoft Entertainment chce po raz kolejny przygotować coś ekstra dla fanów świata Mocy i Magii w związku ze zbliżającą się pecetową premierą Dark Messiah of Might and Magic.

2 tysiące euro za postać w Cabal Online
2 tysiące euro za postać w Cabal Online

Marek Grochowski, 14 sierpnia 2006, 13:59

Firma Games-Masters, spełniająca rolę wydawcy Cabal Online, znalazła ciekawy sposób na promocję swego nowego MMORPG. Pod koniec sierpnia koncern zamierza zorganizować konkurs, w którym do wygrania będzie darmowy abonament do gry oraz okrągła suma pieniężna - 2 tysiące euro.

Konkurs Oblivion - gra za friko! zakończony (14/08/06)
Konkurs Oblivion - gra za friko! zakończony (14/08/06)

Janusz Burda, 14 sierpnia 2006, 12:52

Zakończył się nasz mini konkurs dla posiadaczy abonamentów MayClub w którym nagrodą dla zwycięzcy był egzemplarz gry The Elder Scrolls IV: Oblivion. Tym razem szczęśliwy los uśmiechnął się do osoby o ksywce ...

XNA firmy Microsoft nabiera coraz ciekawszych kształtów

Piotr Doroń, 14 sierpnia 2006, 12:50

Drożejąca produkcja gier jest jednym z palących problemów współczesnego przemysłu growego. Jakiś czas temu rozwodził się na ten temat Charles Cecil, główny producent gier z serii Broken Sword. Okazało się, że Microsoft ma na to radę.

Rozpoczęto zapisy na beta-testy gry Archlord
Rozpoczęto zapisy na beta-testy gry Archlord

Marek Grochowski, 14 sierpnia 2006, 12:09

Brytyjskie Codemasters rozpoczęło przyjmowanie zapisów na beta-testy MMOcRPG, tworzonego przez studio NHN Games. Chęć przetestowania Archlord można zgłosić za pośrednictwem specjalnie do tego celu przygotowanej strony.

Project Offset znalazł wydawcę
Project Offset znalazł wydawcę

Artur Falkowski, 14 sierpnia 2006, 11:53

Twórcy FPS w klimatach fantasy znaleźli wydawcę dla swojej gry, choć nie chcą ujawniać szczegółów dotyczących nawiązanej współpracy. Wiadomo jednak, że poszukują specjalistów od programowania gier na X360. Wnioskować więc można, że poza wersją na komputery PC, projekt zostanie opracowany również z myślą o tej platformie sprzętowej.

Redaktorka Official Playstation Magazine woli kupić Xboxa360 niż PS3

Artur Falkowski, 14 sierpnia 2006, 11:05

Kolejna osoba publicznie stwierdziła, że szkoda jej wydać sześćset dolarów na PS3. Nie byłoby w tym niczego interesującego, gdyby nie fakt, że taką deklarację złożyła Dana Jongewaard – redaktor wydawanego w Stanch Zjednoczonych Official Playstation Magazine.

Przygody Nancy Drew dostępne przez sieć
Przygody Nancy Drew dostępne przez sieć

Marek Grochowski, 14 sierpnia 2006, 10:58

Po raz pierwszy w historii serii, która liczy aktualnie aż czternaście odsłon, przygodówka z panią detektyw, Nancy Drew w roli głównej, dostępna jest do pobrania za pośrednictwem sieci.

Wii wystartuje z 27 grami

Artur Falkowski, 14 sierpnia 2006, 10:10

Nowa konsola Nintendo nie będzie mogła narzekać na brak tytułów startowych. Obecnie potwierdzonych jest już dwadzieścia siedem pozycji, którymi cieszyć się będą mogli pierwsi nabywcy Wii.

Szczegóły nt. dodatku do gry Prey

Piotr Doroń, 14 sierpnia 2006, 10:03

Pod koniec lipca przekazaliśmy Wam pierwsze informacje o powstającym właśnie dodatku multiplayerowym do gry Prey. Przed dwoma dniami udostępniono kilka szczegółów na ten temat.

Two Worlds dopiero pod koniec roku

Przemysław Bartula, 14 sierpnia 2006, 09:24

Two Worlds to kolejna gra opracowywana przez dobrze nam znany polski zespół Reality Pump (seria Earth 21xx) i zarazem jedna z najciekawszych pozycji cRPG, jaka miała się ukazać pod koniec tegorocznego sezonu wakacyjnego. Niestety, jak w weekend poinformował jeden z członków studia, Mirosław Dymek, Two Worlds nie pojawi się na rynku we wrześniu.

Electronic Arts stawia na Dual Screena

Przemysław Bartula, 14 sierpnia 2006, 08:38

Przed premierą niejednokrotnie wyśmiewana za koncept i wygląd, teraz tryumfuje – te słowa najlepiej pasują do obecnej sytuacji konsoli Nintendo DS, bezsprzecznie najpopularniejszego przenośnego urządzenia do grania na świecie. Dowodami na to są kolejne wyniki sprzedaży DSa, a także niedawne oświadczenie firmy Electronic Arts.