Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 21 sierpnia 2006

Poradnik: Auta

Redakcja GRYOnline.pl, 21 sierpnia 2006, 20:03

Grasz w Auta? Świetnie się składa, gdyż chciałbym powitać Cię w poradniku poświeconym tej produkcji, w którym mam nadzieje znajdziesz odpowiedzi na wiele pytań. Rady zostały podzielone na trzy główne działy, odpowiednio relacjonujące przebieg licznie czekających Cię wyścigów, cech charakterystycznych sezonu o Złoty Tłok oraz wybrane minigry

Kaz Hirai o produkcji PLAYSTATION 3, sieciowych możliwościach konsol Sony, raportach i wielu innych kwestiach

Piotr Doroń, 21 sierpnia 2006, 15:56

Kaz Hirai, prezes amerykańskiego oddziału Sony, ujawnił, że japoński gigant rynku RTV nie rozpoczął jeszcze produkcji PLAYSTATION 3. Hirai zapewnił jednak, że w momencie premiery konsoli do sprzedaży na całym świecie trafi co najmniej dwa miliony jej egzemplarzy.

Więcej nt. Battlefield: Bad Company - w planach także wersja dla PSP i PC

Radosław Grabowski, 21 sierpnia 2006, 15:15

Zaledwie trzy dni minęły od ujawnienia przez Digital Illusions i Electronic Arts projektu o nazwie Battlefield: Bad Company, a już dotarliśmy do kolejnych informacji na omawiany temat. Z przyjemnością przekazujemy zatem uzyskane wiadomości Szanownym Czytelnikom.

Crysis - szczegóły trybu multiplayer
Crysis - szczegóły trybu multiplayer

Maciej Myrcha, 21 sierpnia 2006, 15:09

Na łamach serwisu inCrysis pojawił się news dotyczący trybów multiplayer zaimplementowanych w najnowszych dziecku twórców Far Cry, Crytek Studio. Mowa oczywiście o grze Crysis, zniewalającej grafiką i powalającej na kolana swoimi wymaganiami sprzętowymi. Według wstępnych zapowiedzi, rozgrywki wieloosobowe mają stać na znacznie wyższym poziomie niż we wspomnianym wcześniej Far Cry.

Paraworld – status „gold”
Paraworld – status „gold”

Marek Grochowski, 21 sierpnia 2006, 15:03

Ojcowie The Wiggles, programiści ze studia SEK.ost zakończyli prace nad pecetową strategią Paraworld. Płytę z finalną wersją gry czeka teraz powielenie w tłoczni. Kopie dysku, zapakowane w eleganckie pudełka trafią do zachodnich sklepów w dniu 15 września 2006.

Xbox Live Arcade wzbogaci się o grę ze stajni SouthEnd Interactive
Xbox Live Arcade wzbogaci się o grę ze stajni SouthEnd Interactive

Marek Grochowski, 21 sierpnia 2006, 14:37

Wielu posiadaczy konsoli X360 korzysta z programu Xbox Live Arcade, dzięki której mogą za niewielką opłatą nabyć starsze lub mniej znane, aczkolwiek dość atrakcyjne tytuły, przeznaczone na next-gena Microsoftu. Już niebawem do oferty XBLA dołączy kolejna gra - dzieło programistów ze studia SouthEnd Interactive.

Wprowadzono pierwsze płatne dodatki do gry Chromehounds

Piotr Doroń, 21 sierpnia 2006, 14:19

SEGA zdecydowała się na umieszczenie w sieci pierwszych płatnych dodatków do Chromehounds – gry (głównie) sieciowej, łączącej w sobie założenia typowe dla zręcznościowych gier akcji i pozycji, w których wielki nacisk kładzie się na taktykę.

Znamy datę premiery gry F.E.A.R.: Extraction Point w naszym kraju
Znamy datę premiery gry F.E.A.R.: Extraction Point w naszym kraju

Krystian Smoszna, 21 sierpnia 2006, 14:01

Sporo piszemy ostatnio o F.E.A.R., głównie za sprawą planów konwersji gry na inne platformy sprzętowe oraz darmowej edycji programu, pozwalającej na zabawę w trybie multiplayer. Gdzieś w tym całym zamieszaniu umknęły nam informacje dotyczące pierwszego, oficjalnego dodatku, a przyznać trzeba, że mamy dobre wieści dla polskich fanów dzieła rodem z Monolith Productions.

Square Enix pracuje nad dziewiątą odsłoną Dragon Quest
Square Enix pracuje nad dziewiątą odsłoną Dragon Quest

Piotr Doroń, 21 sierpnia 2006, 13:18

Redaktorzy serwisu internetowego Dengeki Online dowiedzieli się, że japońska firma Square Enix rozpoczęła produkcję dziewiątej odsłony Dragon Quest. Informację tę ujawnił Koichi Sugiyama, kompozytor, wspołpracujący z SE przy grach z wymienionej wyżej serii.

PlayStation 2 w wyjątkowo uroczym kolorze
PlayStation 2 w wyjątkowo uroczym kolorze

Radosław Grabowski, 21 sierpnia 2006, 12:55

Różowy nie jest być może najpopularniejszą barwą, którą pokrywa się obudowy telewizorów, głośników etc., ale nie przeszkodziło to ludziom z korporacji Sony zaprojektować konsoli PlayStation 2 (mowa o tzw. wersji Slim), pasującej idealnie do Miss Piggy. Ta dość osobliwa odmiana kolorystyczna zostanie zaprezentowana w trakcie nadchodzących targów Games Convention 2006 w Lipsku.

Pierwszy właściciel kamerki Xbox Live Vision
Pierwszy właściciel kamerki Xbox Live Vision

Piotr Doroń, 21 sierpnia 2006, 12:23

O zbliżającej się, wrześniowej premierze kamery Xbox Live Vision – Microsoftowego odpowiednika EyeToy’a firmy Sony – informowaliśmy Was kilka dni temu. Jakie więc było nasze zdziwienie, gdy natknęliśmy się na zdjęcie owego urządzenia, zakupionego przez pewnego Amerykanina (niejakiego bigmana 606’s) w jednym ze sklepów sieci Toys ’R’ Us.

Wycofany Premium Mod do Neverwinter Nights powraca, i to w dodatku za darmo
Wycofany Premium Mod do Neverwinter Nights powraca, i to w dodatku za darmo

Maciej Myrcha, 21 sierpnia 2006, 11:03

Fani doskonalej gry RPG, Neverwinter Nights, z pewnością pamiętają kontrowersyjne posunięcie jej wydawcy, firmy Atari. Mowa o zaprzestaniu wspierania programu modułów premiowych do wspomnianej produkcji. Na szczęście jest jeszcze BioWare i entuzjaści tam pracujący.

F.E.A.R. w wersji na konsole zawierać będzie nowe poziomy oraz dodatkowe bronie
F.E.A.R. w wersji na konsole zawierać będzie nowe poziomy oraz dodatkowe bronie

Krystian Smoszna, 21 sierpnia 2006, 10:55

W ubiegłym tygodniu dowiedzieliśmy się, że firma Sierra Entertainment planuje wydać grę F.E.A.R. na PlayStation 3, dzięki czemu liczba jej konwersji na konsole nowej generacji wzrosła do dwóch. Od początku wiadomo było, że oba programy zostaną rozwinięte w stosunku do PeCetowego pierwowzoru. Dziś możemy uchylić rąbka tajemnicy i zdradzić, co takiego ciekawego szykują nam developerzy.

O edycji kolekcjonerskiej i wymaganiach sprzętowych gry Gothic 3 słów kilka
O edycji kolekcjonerskiej i wymaganiach sprzętowych gry Gothic 3 słów kilka

Krystian Smoszna, 21 sierpnia 2006, 10:06

Norweska strona koncernu Atari przynosi nam interesujące wieści dotyczące kolekcjonerskiej wersji gry Gothic 3. Na łamach wspomnianej wyżej witryny ukazała się notka, w której znajdziemy krótki opis zawartości limitowanego zestawu.

Pierwszy zwiastun z Command & Conquer 3: Tiberium Wars już dostępny!
Pierwszy zwiastun z Command & Conquer 3: Tiberium Wars już dostępny!

Krystian Smoszna, 21 sierpnia 2006, 09:16

Na kilka dni przed rozpoczęciem targów Games Convention, koncern Electronic Arts opublikował w Internecie pierwszy, oficjalny zwiastun kolejnej odsłony cyklu Command & Conquer, która nosi nazwę Tiberium Wars.

Jeszcze bardziej zakręcona Żaba zbliża się wielkimi krokami
Jeszcze bardziej zakręcona Żaba zbliża się wielkimi krokami

Maciej Myrcha, 21 sierpnia 2006, 08:46

Jedni na dźwięk słów Crazy Frog dostają dreszczy podniecenia, innym natomiast zbiera sie na proces przeciwny do przyjmowania pokarmu. Jednak firma Digital Jesters, która uraczyła graczy pozycją zatytułowana Crazy Frog Racer, stwierdziła, iż pierwsza grupa osób jest na tyle liczna, że może "przyjąć" kolejną grę z Szaloną Żabą w roli głównej.

Electronic Arts pracuje nad nową wersją gry Ultima Online
Electronic Arts pracuje nad nową wersją gry Ultima Online

Krystian Smoszna, 21 sierpnia 2006, 08:18

W przyszłym roku koncern Electronic Arts objawi światu nową wersję programu Ultima Online – jednej z najsłynniejszych gier MMORPG w historii elektronicznej rozrywki, która na rynku zadebiutowała w 1997 roku.

System klanowy w Savage 2
System klanowy w Savage 2

Maciej Myrcha, 21 sierpnia 2006, 08:03

Przedstawiciele firmy S2 Games, stojącej za produkcją hybrydy gatunków FPS i RTS, Savage 2: A Tortured Soul, poinformowali o planach zaimplementowania w niej systemu klanowego - Savage 2 Clan League. Umożliwić ma on m.in. zautomatyzowane zarządzanie klanem jak również śledzenie statystyk. Realizacja tych zadań odbywać się ma dzięki bezpośredniemu powiązaniu opisywanego systemu z silnikiem gry.