Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 2 sierpnia 2006

Gdzie jesteś Scooby-Doo? Na platformie PSP i NDS!
Gdzie jesteś Scooby-Doo? Na platformie PSP i NDS!

Radosław Grabowski, 2 sierpnia 2006, 16:55

Słynny kreskówkowy pies Scooby-Doo obchodzi w tym roku już 37. urodziny. Z tej okazji posiadacze PlayStation Portable i Nintendo DS będą mogli zagrać w Scooby-Doo! Who's Wathing Who?, czyli nowe wirtualne przygody tytułowego bohatera, któremu jak zwykle potowarzyszy Kudłaty, Daphne, Velma i Fred.

Czego możemy się spodziewać po GTA: Vice City Stories?
Czego możemy się spodziewać po GTA: Vice City Stories?

Radosław Grabowski, 2 sierpnia 2006, 15:32

Koniec niepewnych domysłów w temacie Grand Theft Auto: Vice City Stories, ponieważ właśnie dotarliśmy do sporej ilości oficjalnych i szczegółowych informacji, dotyczących nadchodzącego dzieła Rockstar Games. Przypominamy, że gotowy produkt zadebiutuje na platformie PlayStation Portable już w drugiej połowie października bieżącego roku.

Nowe gry na Nintendo Wii za mniej niż $50

Piotr Doroń, 2 sierpnia 2006, 14:47

Cena gier na konsolę Nintendo Wii, wydawanych przez Nintendo, nie przekroczy $49.99 – ogłosili pracownicy firmy Electronic Arts. Tym samym potwierdzone zostały informacje ujawnione w trakcie targów E3.

Konami zamyka hawajski oddział firmy

Piotr Doroń, 2 sierpnia 2006, 14:23

Lokalny, hawajski biuletyn Honolulu Star donosi, że japońska firma Konami planuje zlikwidowanie swojego studia, stacjonującego w mieście Waikiki. Do zdarzenia ma dojść pod koniec tego roku.

SNK odwraca się od PlayStation 3

Marek Grochowski, 2 sierpnia 2006, 14:05

Japońskie studio SNK, mające na swym koncie popularną serię dwuwymiarowych strzelanin Metal Slug, nie planuje w najbliższych latach zająć się żadnym projektem, przeznaczonym na nadchodzącą konsolę Sony – PlayStation 3. Taką wiadomość podał Yoshihito Koyama, specjalista ds. marketingu SNK.

Koniec obecnej formy targów E3 - komentarze producentów i wydawców

Piotr Doroń, 2 sierpnia 2006, 13:53

Zaskakująca decyzja ESA (Entertainment Software Association) odnośnie likwidacji klasycznej formy targów E3 (vide: Koniec targów E3 w obecnej formie! oraz E3 Media Festival - nowa forma słynnych targów) odbiła się głośnym echem na całym świecie. Swoje komentarze do sytuacji wystosowały m.in. europejskie oddziały trzech głównych producentów konsol, a także liczni producenci oraz wydawcy gier.

Legendarny Defender także dla X360
Legendarny Defender także dla X360

Radosław Grabowski, 2 sierpnia 2006, 13:05

Pod pojęciem nieśmiertelnej elektroniczno-rozrywkowej klasyki kryje się wiele różnych tytułów, wśród których poczesne miejsce zajmuje Defender. Ta zręcznościówka sprzed 26 lat była obowiązkowym wyposażeniem wielu salonów z automatami arcade, ale zagościła także na szeregu platform domowych. Niegdysiejszy hit otrzymają wkrótce również posiadacze konsol Xbox 360.

Wersja demonstracyjna gry Saint's Row trafiła na Xbox Live Marketplace

Piotr Doroń, 2 sierpnia 2006, 13:02

Zgodnie z zapowiedziami sprzed kilkudziesięciu dni, wszyscy użytkownicy konsoli Xbox 360, korzystający z możliwości usługi Xbox Live Marketplace, mogą zaopatrzyć się od dnia 1 sierpnia w długo oczekiwane demo gry Saint’s Row.

Mortal Kombat: Armageddon  także na Wii
Mortal Kombat: Armageddon także na Wii

Karolina Talaga, 2 sierpnia 2006, 12:10

Firma Midway Games ogłosiła, że Mortal Kombat: Armageddon, czyli najnowsza, nadchodząca odsłona należącej do bestsellerowego cyklu bijatyki, trafi także w ręce przyszłych posiadaczy konsoli Nintendo Wii.

Pierwszy film prezentujący Shenmue Online!
Pierwszy film prezentujący Shenmue Online!

Piotr Doroń, 2 sierpnia 2006, 12:00

Shenmue to gra legenda. Dla wielbicieli firmy Sega i jej ostatniej konsoli, Dreamcasta, jest niczym pewnego rodzaju opus magnum, esensja wirtualnej rozrywki. Nic więc dziwnego, że pierwsze informacje o stworzeniu sieciowej wersji Shenmue wzbudziły wiele kontrowersji i spięć na górze. Wydaje się jednak, że późniejsze problemy zostały zażegnane. Efekt? Pierwszy film prezentujący Shenmue Online!

Markowe ubrania w Need for Speed Carbon
Markowe ubrania w Need for Speed Carbon

Marek Grochowski, 2 sierpnia 2006, 11:55

Nielegalne wyścigi uliczne wymagają odpowiedniej oprawy. Panowie z Electronic Arts zdają sobie z tego sprawę i corocznie wkładają duże pieniądze w to, by kolejna część serii Need for Speed zachwycała swoim rozmachem. Mieliśmy już licencjonowane samochody, oryginalną ścieżkę dźwiękową, a teraz będziemy mieli także markowe ubrania.

Przetestuj kilkanaście gier MMO za darmo
Przetestuj kilkanaście gier MMO za darmo

Krystian Smoszna, 2 sierpnia 2006, 11:25

Jeśli do tej pory nie miałeś okazji spróbować swoich sił w gry z gatunku MMO i chciałbyś nadrobić zaległości, być może zainteresuje Cię specjalna strona stworzona na łamach serwisu FilePlanet, gdzie autorzy zebrali szesnaście programów tego typu, które można wypróbować za darmo.

Gothic III – porcja nowych obrazków
Gothic III – porcja nowych obrazków

Karolina Talaga, 2 sierpnia 2006, 11:20

Według najnowszych doniesień, premiera Gothic III odbędzie się 13 października. Tymczasem firma JoWooD nieustająco podsyca nasz, i tak już ogromny, apetyt na ten tytuł, publikując regularnie kolejne materiały ukazujące grę w akcji. Dziś w/w wydawca uraczył nas sześcioma, nowymi obrazkami.

Quotix Software anonsuje nową grę akcji/RPG
Quotix Software anonsuje nową grę akcji/RPG

Krystian Smoszna, 2 sierpnia 2006, 10:47

Stworzone sześć lat temu w Serbii i Czarnogórze studio Quotix Software zapowiedziało nowy produkt. Autorzy mało znanego programu o nazwie Grinbo postanowili tym razem wziąć się za połączenie gry akcji i RPG.

UbiSoft przygotowuje aż siedem gier na Wii
UbiSoft przygotowuje aż siedem gier na Wii

Marek Grochowski, 2 sierpnia 2006, 10:43

Jak twierdzi Laurent Detoc, prezes amerykańskiego oddziału UbiSoftu, jego firma planuje wypuścić w najbliższym czasie nie dwie, lecz aż siedem pozycji, przeznaczonych na next-gena Nintendo Wii.

Sword of the Stars w
Sword of the Stars w "złocie"

Krystian Smoszna, 2 sierpnia 2006, 10:22

Przedstawiciele firmy Lighthouse Interactive wystosowali wczoraj oficjalne oświadczenie prasowe dotyczące gry Sword of the Stars. Ta strategia czasu rzeczywistego wyprodukowana przez studio Kerberos Productions osiągnęła „złoty” status i powędrowała do tłoczni.

MTV Video Music Awards - głosuj na najlepsze soundtracki z gier komputerowych!
MTV Video Music Awards - głosuj na najlepsze soundtracki z gier komputerowych!

Krystian Smoszna, 2 sierpnia 2006, 08:45

Ostatniego dnia sierpnia po raz kolejny odbędzie się uroczystość wręczenia nagród Video Music Awards, przyznawanych przez popularną stację telewizyjną MTV. Podobnie jak w tamtym roku, także teraz możemy głosować na najlepszy soundtrack z gry video. Nie będzie to jednak jedyna konkurencja, która powinna zainteresować entuzjastów elektronicznej rozrywki...