Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 23 sierpnia 2006

Pierwsze informacja odnośnie gry Battalion Wars 2 na Wii
Pierwsze informacja odnośnie gry Battalion Wars 2 na Wii

Piotr Doroń, 23 sierpnia 2006, 17:17

Zakończona jakiś czas temu pierwsza z wielkich konferencji tegorocznego Games Convention, przyniosła kilka bardzo interesujących zapowiedzi gier. Mamy tu głównie na myśli dwie pozycje: Super Mario Strikers: Charged, opisana w poprzedniej wiadomości, oraz Battalion Wars 2, którą postaramy się Wam zaprezentować w tym momencie.

GC: Konferencja Microsoftu – czym zaskoczył nas gigant z Redmond?
GC: Konferencja Microsoftu – czym zaskoczył nas gigant z Redmond?

Bartłomiej Kossakowski, 23 sierpnia 2006, 17:10

Gry dla Xboxa 360 w polskich wersjach językowych, dwie najważniejsze gry piłkarskie tylko na konsoli Microsoftu, XNA i Live Anywhere dziecinnie proste w obsłudze – to zaledwie część zaskakujących informacji, które przyniosła nam druga z ważniejszych konferencji prasowych odbywających się podczas trwającej w Lipsku imprezy Games Covention.

Poradnik: Bad Day L.A.

Redakcja GRYOnline.pl, 23 sierpnia 2006, 16:49

Witaj w nieoficjalnym poradniku do gry „Bad Day L.A.”. Poniższy tekst składa się w głównej mierze z dokładnego opisu przejścia przygotowanej przez producentów kampanii singleplayer. W miarę możliwości starałem się możliwie najdokładniej opisać wszystkie te czynności, które są wymagane do pomyślnego ukończenia danej sekcji planszy.

Super Mario Strikers: Charged - dodatkowe informacje

Piotr Doroń, 23 sierpnia 2006, 16:35

Kilka godzin temu dobiegła końca pierwsza z wielkich konferencji tegorocznego Games Convention – zorganizowana przez Nintendo. Natomiast już teraz dysponujemy dodatkowymi informacjami na temat dwóch nowych, zapowiedzianych właśnie wtedy pozycji: Super Mario Strikers: Charged oraz Battalion Wars 2. Wiadomość, którą czytacie jest poświęcona pierwszej z wymienionych gier.

SCEA prostuje wypowiedź swojego prezesa

Piotr Doroń, 23 sierpnia 2006, 15:55

Sony Computer Entertainment America przedstawiło sprostowanie dotyczące ostatnich wypowiedzi swojego prezesa, Kaza Hirai’a. Poruszono w nim kwestię produkcji PLAYSTATION 3 oraz ilości konsol dostępnych w tym roku na światowym rynku.

Medal of Honor: Airborne  na silniku Unreal Engine 3?
Medal of Honor: Airborne na silniku Unreal Engine 3?

Marek Grochowski, 23 sierpnia 2006, 14:59

W ubiegły piątek koncern Electronic Arts zakupił od firmy Epic Games licencję na używanie silnika Unreal Engine 3. Od tego momentu oczy specjalistów z branży były skupione na szefach amerykańskiego koncernu, którzy lada dzień mieli ujawnić, jakie z zapowiedzianych gier EA oparte zostaną o świeżo nabytą technologię graficzną.

Nie można zabić Mesjasza - Kane powraca!
Nie można zabić Mesjasza - Kane powraca!

Krystian Smoszna, 23 sierpnia 2006, 14:54

Przedstawiciele koncernu Electronic Arts już w lipcu zapowiedzieli, że podczas tegorocznej edycji targów Games Convention zostanie zdradzona niezwykle ważna informacja dotycząca gry Command & Conquer 3: Tiberium Wars. Tak też się stało. Na dwa dni przed rozpoczęciem właściwej części imprezy, twórcy programu ujawnili kto wcieli się w rolę charyzmatycznego lidera Bractwa Nod – Kane’a!

Przenośne RPG od BioWare?

Marek Grochowski, 23 sierpnia 2006, 13:55

Koncern BioWare, jeden z największych producentów gier fabularnych na świecie wysłał ostatnio do użytkowników swojego forum specjalną ankietę. Na jej podstawie można wywnioskować, że firma ta przygotowuje się do podbicia rynku konsol przenośnych. Mogą wskazywać na to poniższe pytania, na które odpowiadali fani dzieł w konwencji role-playing:

GC: Konferencja Nintendo - nowe gry, stare zwiastuny, żadnych zdradzonych sekretów
GC: Konferencja Nintendo - nowe gry, stare zwiastuny, żadnych zdradzonych sekretów

Piotr Doroń, 23 sierpnia 2006, 13:37

Tegoroczne targi Games Convention można uznać za rozpoczęte. Całkiem niedawno, w trakcie GC Developers Conference swoje żale i proroctwa przedstawili producenci i wydawcy gier (m.in. Don Daglow). Przed kilkudziesięcioma minutami zakończyła się z kolei pierwsza z wielkich konferencji, przeprowadzona przez Nintendo.

DirectX 10 i Crysis na Xbox 360?

Maciej Myrcha, 23 sierpnia 2006, 12:58

Wraz z nadejściem ery konsol nowej generacji, posiadacze PeCetow zaczynają coraz bardziej tęsknym wzrokiem patrzeć na tytuły przeznaczone dla Xboxa 360 czy PS3, powalające na kolana swoją grafiką. Jednak posiadacze PieCów również będą mogli pochwalić się grą, która niejednego konsolowca wpędzi w kompleksy – mowa o Crysis, który pojawi się tylko na komputery osobiste. Ale czy na pewno „tylko”?

FIFA 07 na PS3 dopiero w przyszłym roku
FIFA 07 na PS3 dopiero w przyszłym roku

Marek Grochowski, 23 sierpnia 2006, 12:57

Hugues Ricour, pracownik Electronic Arts i zarazem jeden z głównych producentów gry FIFA 07 w wywiadzie dla serwisu Eurogamer ujawnił, że najnowsza odsłona popularnej kopanki w wersji na PLAYSTATION 3 zadebiutuje na rynku dopiero w przyszłym roku.

Anaconda/DTP na targach Games Convention
Anaconda/DTP na targach Games Convention

Karolina Talaga, 23 sierpnia 2006, 12:32

Do grona firm, które zapowiadają swój udział na tegorocznych, rozpoczynających się już jutro, lipskich targach Games Convention dołączyła firma Anaconda/DTP. Zamierza ona zaprezentować pięć tytułów przeznaczonych na PC.

Texas Hold’em dla Xboxa 360 już dostępne – za darmo!

Bartłomiej Kossakowski, 23 sierpnia 2006, 12:27

W zeszłym tygodniu informowaliśmy Was o nowej promocji, którą Microsoft szykował dla użytkowników Xbox Live. W ciągu 48 godzin od premiery, gra Texas Hold’em miała być dostępna do pobrania za darmo.

Firma Codemasters zapowiada wydanie gry Hospital Tycoon
Firma Codemasters zapowiada wydanie gry Hospital Tycoon

Bartłomiej Kossakowski, 23 sierpnia 2006, 12:11

Najnowsza gra studia deweloperskiego Deep Red Games, nosząca wiele mówiący tytuł Hospital Tycoon, trafi na rynek dzięki Codemasters. Firma, znana między innymi dzięki takim seriom jak TOCA, Micro Machines czy Colin McRae Rally, właśnie podała do wiadomości, że będzie wydawcą tego ciekawie zapowiadającego się tytułu.

CDV sprzedaje swoje marki

Maciej Myrcha, 23 sierpnia 2006, 11:53

Niepokojące wieści napływają z niemieckiego oddziału firmy CDV. Niedługo po odejściu Christopha Syringa, który pełnił w niej funkcję dyrektora naczelnego, niemiecki wydawca i deweloper pozbył się kilku nowo tworzonych tytułów. I tak licencje na War Front: Turning Point, Panzer Tactics oraz Jack Keane trafiły do nowego gracza w branży, GDD Games Development.

Madden NFL 07 w amerykańskich sklepach
Madden NFL 07 w amerykańskich sklepach

Karolina Talaga, 23 sierpnia 2006, 11:35

Koncern Electronic Arts poinformował, że zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami od dziś w sklepach na terenie Północnej Ameryki jest już dostępna najnowsza odsłona cyklu Madden NFL, oznaczona numerem 07.

Wielkie korporacje medialne a wydawcy gier

Piotr Doroń, 23 sierpnia 2006, 11:17

Edward Williams, analityk grupy BMO Capital, stwierdził, że jeśli konglomeraty pokroju News Corp. Ruperta Murdocha chcą w dalszym ciągu stać się właścicielem największych wydawców gier, to właśnie nastał ku temu najlepszy, ale i ostatni moment.

Technologia amBX w Broken Sword: The Angel of Death

Maciej Myrcha, 23 sierpnia 2006, 11:07

Przedstawiciele firmy Philips poinformowali o podpisaniu porozumienia z korporacją THQ, którego owocem będzie zaimplementowanie w grze przygodowej Broken Sword: The Angel of Death technologii amBX.

Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (23/08/06)
Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (23/08/06)

Krystian Smoszna, 23 sierpnia 2006, 10:50

Kolejne notowanie najlepiej sprzedających się gier w Wielkiej Brytanii nie przynosi wielkich zmian. W tygodniu kończącym się 19 sierpnia bieżącego roku, najlepszy okazał się produkt o nazwie Cars (Auta). Po raz czwarty z rzędu...

Co najmniej 350.000 osób pobrało demo gry Saint's Row

Piotr Doroń, 23 sierpnia 2006, 10:19

Firma THQ ogłosiła, że wersja demonstracyjna gry Saint’s Row stała się, zaledwie w ciągu tygodnia od momentu premiery, jednym z najczęściej pobieranych programów, udostępnionych za pośrednictwem Xbox Live Marketplace.

Eidos Interactive na targach Games Convention
Eidos Interactive na targach Games Convention

Krystian Smoszna, 23 sierpnia 2006, 10:11

Koncern Eidos Interactive zdradził plany dotyczące rozpoczynającej się już pojutrze imprezy Games Convention. Podczas największych w Europie targów gier i rozrywki multimedialnej, doskonale znany wszystkim producent i wydawca programów rozrywkowych, pokaże sześć tytułów.

Kolejna strzelanka od Techlandu

Marek Grochowski, 23 sierpnia 2006, 09:47

Chrome 2, Xpand Rally Extreme czy Call of Juarez to jeszcze nie wszystkie tytuły, jakie przygotowuje dla nas wrocławski Techland. Dolnośląskie studio rozpoczęło już prace nad kolejną pozycję, FPS-em o nazwie Warhound.

O fizycznej objętości gry Resistance: Fall of Man słów kilka
O fizycznej objętości gry Resistance: Fall of Man słów kilka

Krystian Smoszna, 23 sierpnia 2006, 08:54

Technologia Blu-ray, która została użyta w najnowszej konsoli firmy Sony, pozwala twórcom gier video na rozrzutność w kwestii fizycznej objętości programów na dysku. Potwierdza to przypadek jednej z najlepiej zapowiadających się produkcji, jaka zostania opublikowana na rynku wraz z premierą PlayStation 3 – Resistance: Fall of Man.

Twórcy cyklu SpellForce będą pracować dla Electronic Arts
Twórcy cyklu SpellForce będą pracować dla Electronic Arts

Krystian Smoszna, 23 sierpnia 2006, 08:11

Koncern Electronic Arts powiększył swoją wielką rodzinę. Po przejęciu firmy Mythic Entertainment w czerwcu bieżącego roku, amerykański potentat zainteresował się studiem Phenomic Game Development, znanym z produkcji cyklu SpellForce.

Drugie demo Call of Juarez już w przyszłym tygodniu
Drugie demo Call of Juarez już w przyszłym tygodniu

Krystian Smoszna, 23 sierpnia 2006, 07:44

Pod koniec lipca bieżącego roku mogliśmy przetestować program Call of Juarez pod kątem rozgrywki jednoosobowej. Już w przyszłym tygodniu wszyscy gracze zainteresowani potyczkami na Dzikim Zachodzie, wezmą w obroty kolejne demo, tym razem oferujące zmagania w trybie multiplayer.

Sonic Riders również w wersji na PC
Sonic Riders również w wersji na PC

Krystian Smoszna, 23 sierpnia 2006, 07:27

Przedstawiciele koncernu SEGA zapowiedzieli wczoraj, że trwają już zaawansowane prace nad konwersją gry Sonic Riders. Program zostanie przeniesiony na PC.