Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 24 sierpnia 2006

Poznaliśmy dokładną datę premiery gry Suikoden V
Poznaliśmy dokładną datę premiery gry Suikoden V

Piotr Doroń, 24 sierpnia 2006, 17:49

Pod koniec marca poinformowaliśmy Was, że piąta odsłona serii gier jRPG pt. Suikoden ukaże się na europejskim rynku jeszcze tej jesieni. Okazało się to niezgodne z prawdą, ponieważ premiera odbędzie się dzień przed jej kalendarzowym rozpoczęciem, tj. 22 września.

GC 2006 - screeny i filmy

Redakcja GRYOnline.pl, 24 sierpnia 2006, 15:15

Targi Games Convention 2006 trwają w najlepsze. Choć nie dotarły do nas żadne piorunujące informacje, to zalewani jesteśmy nowymi filmami i screenami z najbardziej oczekiwanych gier. Poniżej zestawienie ostatnio opublikowanych w naszym serwisie materiałów.

Nadchodzi Desperados 2: Conspiracy
Nadchodzi Desperados 2: Conspiracy

Marek Grochowski, 24 sierpnia 2006, 15:07

Atari podało do wiadomości, że niemiecki zespół Spellbound Studios rozpoczął prace nad pierwszym dodatkiem do gry Desperados 2: Cooper’s Revenge. Rozszerzenie noszące tytuł Conspiracy ukaże się na europejskim rynku pod koniec bieżącego roku.

"Walka konsol nowej generacji zakończy się remisem" - Al King

Piotr Doroń, 24 sierpnia 2006, 14:49

Już wielokrotnie informowaliśmy Was co o zbliżającej się wojnie konsol nowej generacji sądzą najważniejsi ludzie z naszej branży. Nieco odmienny pogląd na ten temat przedstawił Al King, dyrektor ds. marketingu w europejskim oddziale firmy Midway. Jest on przekonany, że owa bitwa zakończy się… remisem.

DirectX 10 na Xbox 360 – nie. Crysis - może?

Maciej Myrcha, 24 sierpnia 2006, 14:35

Wczorajsze rewelacje na temat możliwości zaimplementowania w najnowszej konsoli stacjonarnej Microsoftu bibliotek DirectX 10, podane za serwisem News4Gamers, okazały się nie do końca prawdziwe. Natomiast wersja Crysis przeznaczona na Xboxa 360 pozostaje nadal sprawą otwartą, chociaż nie pojawiło się w tej kwestii żadne oficjalne oświadczenie.

Nowa gra na trzydzieste urodziny filmu Gwiezdne Wojny
Nowa gra na trzydzieste urodziny filmu Gwiezdne Wojny

Krystian Smoszna, 24 sierpnia 2006, 14:32

Przypadająca w przyszłym roku trzydziesta rocznica premiery filmu Star Wars zostanie uczczona poprzez wydanie gry komputerowej – donosi Wall Street Journal. Będzie to jednak produkt dla fanów filmu specjalny, gdyż skupi się wokół wydarzeń jakie miały miejsce pomiędzy trzecim a czwartym epizodem gwiezdnej sagi.

Test Drive Unlimited w
Test Drive Unlimited w "złocie"

Krystian Smoszna, 24 sierpnia 2006, 13:49

Koncern Atari opublikował wczoraj oficjalne oświadczenie prasowe, w którym poinformował o zakończeniu prac nad grą Test Drive Unlimited. Program osiągnął „złoty” status i powędrował do tłoczni.

Co nowego w Final Fantasy V Advance?
Co nowego w Final Fantasy V Advance?

Piotr Doroń, 24 sierpnia 2006, 12:19

Redaktorzy magazynu Nintendo Power ujawnili pierwsze szczegóły dotyczące zmian, które zostaną uwzględnione przy dokonywaniu konwersji gry Final Fantasy V z konsoli SNES na GBA.

Xbox Live bogatsze o gry ... planszowe

Maciej Myrcha, 24 sierpnia 2006, 11:32

Firma Microsoft nie ustaje w wysiłkach zdystansowania konkurencji i przygarnięcia pod swoje skrzydła jak największej ilości graczy. Już od wczoraj użytkownicy Xbox Live mogą prowadzić wieloosobowe rozgrywki sieciowe w jedną z bardziej widowiskowych odmian pokera, Texas Hold'em, i to w dodatku zupełnie za darmo, a to jeszcze nie koniec niespodzianek jakie przyszykował dla nas gigant z Redmond.

W Virtua Tennis 3 nie zabraknie sławnych tenisistów
W Virtua Tennis 3 nie zabraknie sławnych tenisistów

Krystian Smoszna, 24 sierpnia 2006, 10:39

Znamy już nazwiska tenisistów, z którymi będziemy się pojedynkować w najnowszej, trzeciej już odsłonie cyklu Virtua Tennis. Odpowiedzialny za powstanie gry koncern SEGA zdradził je wczoraj w oficjalnym oświadczeniu prasowym.

Alfa-testy Burning Crusade rozpoczęte
Alfa-testy Burning Crusade rozpoczęte

Marek Grochowski, 24 sierpnia 2006, 10:12

Pierwsze rozszerzenie do najpopularniejszego MMORPG na świecie, World of Warcraft, wkroczyło właśnie w fazę alfa. Świadczą o tym zamknięte testy Burning Crusade, które w ostatnim czasie zorganizował producent gry, Blizzard Entertainment.

Nadciąga demo gry Left Behind: Eternal Forces
Nadciąga demo gry Left Behind: Eternal Forces

Krystian Smoszna, 24 sierpnia 2006, 10:03

Już niebawem będziemy mogli wypróbować grę Left Behind: Eternal Forces. Odpowiedzialne za produkcję programu studio Left Behind Games zapowiedziało, że wersja demonstracyjna zadebiutuje w Internecie w najbliższy wtorek, 29 sierpnia.

Command & Conquer 3 ma swoją stronę
Command & Conquer 3 ma swoją stronę

Marek Grochowski, 24 sierpnia 2006, 09:38

Przed kilkoma dniami Electronic Arts uruchomiło oficjalną witrynę gry Command & Conquer 3: Tiberium Wars. Nowo otwarta strona zawiera standardowy zestaw materiałów, które mają za zadanie promować strategię sygnowaną logiem amerykańskiego giganta.

DEFCON zadebiutuje w systemie elektronicznej dystrybucji Steam
DEFCON zadebiutuje w systemie elektronicznej dystrybucji Steam

Krystian Smoszna, 24 sierpnia 2006, 09:33

Studio Introversion Software jest najwyraźniej bardzo zadowolone ze współpracy z firmą Valve Corporation, gdyż zamierza ją nadal kontynuować. Najnowszy produkt Brytyjczyków, który nosi nazwę DEFCON, zostanie opublikowany za pośrednictwem sieci elektronicznej dystrybucji Steam.

Będzie kontynuacja Supreme Commander
Będzie kontynuacja Supreme Commander

Maciej Myrcha, 24 sierpnia 2006, 09:27

Zapowiadająca się bardzo interesująco strategia czasu rzeczywistego, Supreme Commander, nie miała jeszcze swojej premiery, a już wiadomo, iż doczeka się ona kontynuacji w postaci rozszerzenia bądź też kolejnej części. Informacji takich dostarczył Chris Taylor, założyciel Gas Powered Games i jednocześnie „głównodowodzący” projektem gry, podczas trwających właśnie targów Games Convention 2006.

Zobacz fragmenty rozgrywki z gier Half-Life 2: Episode Two, Portal i Team Fortress 2!
Zobacz fragmenty rozgrywki z gier Half-Life 2: Episode Two, Portal i Team Fortress 2!

Krystian Smoszna, 24 sierpnia 2006, 09:00

Chcecie zobaczyć jak prezentuje się w akcji drugi dodatek do gry Half-Life 2? Żaden problem! Na łamach serwisu YouTube pojawiło się pięć krótkich filmów, które pozwalają zapoznać się z przygotowanymi przez firmę Valve Corporation atrakcjami.

Lost in Blue 2 zapowiedziane

Artur Falkowski, 24 sierpnia 2006, 08:08

Konami zapowiedziało wydanie drugiej części gry Lost in Blue, określanej jako survival RPG. Podobnie jak poprzedniczka ukaże się ona na przenośną konsolę NDS. Premiery można spodziewać się gdzieś w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Sony zaprzecza informacjom o pracach nad PSP2

Artur Falkowski, 24 sierpnia 2006, 07:38

W sieci już od dłuższego czasu krążą plotki o pracach nad nową przenośną konsolą Sony – PSP2. Producent oficjalnie zaprzeczył tym pogłoskom, twierdząc, że firma obecnie jest usatysfakcjonowana wynikami, jakie osiąga pierwsze PSP.

Rozpoczęto prace nad Silent Hunter 4
Rozpoczęto prace nad Silent Hunter 4

Bartłomiej Kossakowski, 24 sierpnia 2006, 07:11

Firma UbiSoft ogłosiła, że trwają już prace nad kolejną częścią słynnej serii Silent Hunter. Dziś przedstawiamy Wam pierwsze informacje na jej temat oraz kilka screenshotów, potwierdzając zarazem plotki, które pojawiły się jeszcze pod koniec zeszłego roku.

Już za miesiąc Sony pokaże w akcji 27 gier dla PS3

Bartłomiej Kossakowski, 24 sierpnia 2006, 07:05

Choć podczas trwającej w Lipsku imprezy Games Convention nie uświadczymy zbyt wielu grywalnych pozycji przeznaczonych dla PS3, już za miesiąc, na Tokyo Game Show, będzie ich całe zatrzęsienie. Firma Sony właśnie podała listę gier, które zaprezentuje podczas odbywającej się w dniach 22-24 września w Japonii wystawy.

LucasArts nawiązuje współpracę z Free Radical

Bartłomiej Kossakowski, 24 sierpnia 2006, 06:49

Na początku sierpnia informowaliśmy Was o rozpoczęciu współpracy między firmami LucasArts i Day 1 Studios. Pierwsza z nich właśnie pozyskała kolejnego partnera: studio deweloperskie Free Radical.

Co potrafi Xbox Live Vision?
Co potrafi Xbox Live Vision?

Bartłomiej Kossakowski, 24 sierpnia 2006, 06:35

Choć do pojawienia się w sklepach kamery przeznaczonej dla konsoli Xbox 360 pozostało jeszcze kilka tygodni, wciąż napływają ciekawe informacje na jej temat. Niedawno pisaliśmy o pierwszym, przypadkowym właścicielu Xbox Live Vision, dziś możemy przekazać Wam mini-relację od ludzi, którzy sprawdzili już część jej funkcji!