Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 25 sierpnia 2006

Zapowiedziano Ultima Online: Kingdom Reborn
Zapowiedziano Ultima Online: Kingdom Reborn

Elrond, 25 sierpnia 2006, 16:44

Kilka dni temu informowaliśmy Was, iż korporacja Electronic Arts przygotowuje się do odświeżenia weterana rynku MMO, Ultima Online. Dzisiaj wiadomo już oficjalnie, że na rynku pojawi się Ultima Online: Kingdom Reborn (tytuł roboczy), w zupełnie nowej szacie graficznej.

Poradnik: The Elder Scrolls: Oblivion - Oficjalne Dodatki

Redakcja GRYOnline.pl, 25 sierpnia 2006, 16:41

The Elder Scrolls: Oblivion od kilku miesięcy trzyma całą branżę cRPG w garści, a regularnie wypuszczane przez Bethesdę plug-iny do niego wcale nie zamierzają tego uścisku zwalniać. Dodatki te przedstawiają sobą różną wartość, ale dla fanów gry każdy z nich wprowadza coś zauważalnie nowego i na swój sposób nieobecnego w wersji podstawowej. Do tej pory powstało 6 takich rozszerzeń – postanowiliśmy więc stworzyć krótki poradnik, w którym szczegółowo omówilibyśmy każdy z nich.

GOL na GC 2006: Kane & Lynch
GOL na GC 2006: Kane & Lynch

Krzysztof Gonciarz, 25 sierpnia 2006, 14:42

Kane & Lynch to najnowszy projekt twórców słynnego Hitmana, firmy IO Interactive. Mieliśmy przyjemność spotkać się dyrektorem artystycznym projektu (Martin Kramme Guldbaek), który przez ponad pół godziny opowiadał nam i pokazywał co w trawie piszczy.

GOL na GC 2006: Command & Conquer 3
GOL na GC 2006: Command & Conquer 3

Krzysztof Gonciarz, 25 sierpnia 2006, 13:36

Seria Command & Conquer, a zwłaszcza jej zamierzchłe początki, to nietykalna klasyka i początki kanonu, który w niemal niezmienionej formie funkcjonował na rynku przez wiele wiele lat...

Gray Matter w Lipsku
Gray Matter w Lipsku

Elrond, 25 sierpnia 2006, 13:12

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, na tegorocznych targach Games Convention 2006, pani Jane Jensen, doskonale znana miłośnikom gier przygodowych z prac nad serią Gabriel Knight, zaprezentowała najnowszy tytuł, przy którego tworzeniu bierze udział – Gray Matter. Przy okazji poznaliśmy nieco więcej szczegółów dotyczących fabuły gry.

Dzień drugi GC 2006 - screeny i filmy

Redakcja GRYOnline.pl, 25 sierpnia 2006, 13:05

Drugi dzień targów Games Convention 2006 trwa. Od naszych kolegów zaczynają napływać relacje z pierwszych wywiadów jakie przeprowadzili, a także liczne zdjęcia imprezy, w tym hostess. Tymczasem GOLowe działy galerii i filmów video z gier, poszerzyły się o kolejne materiały.

GOL na GC 2006: PlayStation 3 kontra Xbox 360, czyli Virtua Tennis 3
GOL na GC 2006: PlayStation 3 kontra Xbox 360, czyli Virtua Tennis 3

eLKaeR, 25 sierpnia 2006, 12:32

Xbox 360 ma przewagę nad PlayStation 3 na pewno w jednym elemencie. Mianowicie konsola firmy Microsoft jest na rynku już od dziewięciu miesięcy, natomiast maszyna ze stajni Sony pojawi się na sklepowych półkach dopiero w listopadzie bieżącego roku. Odwiedzając prasowe stoisko korporacji Sega na lipskich targach Games Convention 2006 porównaliśmy możliwości obu wspomnianych platform.

GOL na GC 2006: Spore
GOL na GC 2006: Spore

Krzysztof Gonciarz, 25 sierpnia 2006, 12:12

Spore już od ponad roku jest słowem-kluczem wzbudzającym w branży szczególne emocje. Najnowsza produkcja guru developingu, Willa Wrighta, to wszak przedsięwzięcie ambitne i tajemnicze zarazem, już z definicji wnoszące do świata gier coś nowego. W zamkniętej części ekspozycji Electronic Arts udało mi się zasiąść na chwilę z samym mistrzem na kanapie i posłuchać, co ma on ciekawego do powiedzenia.

Metal Gear Solid 4 – porcja nowych obrazków
Metal Gear Solid 4 – porcja nowych obrazków

Krooliq, 25 sierpnia 2006, 12:12

Przyszłych posiadaczy platformy PlayStation 3 oraz wszystkich oczekujących na najnowszą odsłonę przygód Snake'a, czyli grę Metal Gear Solid 4, zapewnie zainteresuje poniższa wiadomość. Firma Kojima Productions postanowiła uraczyć nas pięcioma nowymi obrazkami, prezentującymi nadchodzący tytuł w akcji.

GOL na GC 2006: Half-Life 2: Episode Two
GOL na GC 2006: Half-Life 2: Episode Two

Krzysztof Gonciarz, 25 sierpnia 2006, 11:11

Sporo ciekawych detali dane nam było poznać w kwestii drugiego z trzech planowanych expansion-packów do superprodukcji Valve Software. Sprawy mają się o wiele bardziej interesująco, niż miało to miejsce w przypadku Episode 1, który okazał się być krótki, wtórny i nie wnoszący do zabawy nic naprawdę nowego – poza może porcją niezłych, środowiskowych zagadek z wykorzystaniem grav-guna.

GOL na GC 2006: Crysis
GOL na GC 2006: Crysis

eLKaeR, 25 sierpnia 2006, 10:55

Podczas tegorocznych targów Games Convention 2006 w Lipsku korporacja Electronic Arts zaprezentowała dwa mocne pecetowe tytuły z gatunku FPS, czyli Half-Life 2: Episode Two oraz Crysis. Temu ostatniemu dziełu ojców serii Far Cry przyjrzeliśmy się dokładnie w trakcie prasowej prezentacji, przeprowadzonej przez "Elektroników". Chcielibyśmy podzielić się z Wami wrażeniami z owego pokazu.

Nowe dodatki do World of WarCraft co dwanaście miesięcy
Nowe dodatki do World of WarCraft co dwanaście miesięcy

Krystian Smoszna, 25 sierpnia 2006, 10:21

Co prawda na rynku wciąż nie ukazał się pierwszy, oficjalny dodatek do gry World of WarCraft, ale znamy już plany firmy Blizzard Entertainment dotyczące kolejnych rozszerzeń.

Frictional Games pracuje nad komercyjną wersją Penumbry
Frictional Games pracuje nad komercyjną wersją Penumbry

Krystian Smoszna, 25 sierpnia 2006, 09:57

Pamiętacie Penumbrę – przygodową grę akcji, która pełniła rolę demonstracji trójwymiarowego silnika, przygotowanego przez szwedzkie studio Frictional Games? Jeśli tak, to z pewnością zainteresuje Was informacja o planach stworzenia komercyjnej wersji tego produktu.

Mroki Średniowiecza w przygodówce The Abbey
Mroki Średniowiecza w przygodówce The Abbey

Elrond, 25 sierpnia 2006, 09:43

Przedstawiciele niemieckiej firmy wydawniczej Crimson Cow (m.in. Vampyre Story) poinformowali o podpisaniu porozumienia z hiszpańskim deweloperem, Alcachofa Soft (Fred & Jeff: A Movie Adventure), którego owocem będzie wprowadzenie na rynek klasycznej gry przygodowej w stylu point-and-click , The Abbey.

Full Auto 2: Battlelines doczeka się konwersji na konsolę Xbox 360
Full Auto 2: Battlelines doczeka się konwersji na konsolę Xbox 360

Krystian Smoszna, 25 sierpnia 2006, 09:23

Interesujące wieści docierają do nas z europejskiego oddziału koncernu SEGA. Okazuje się, że firma ta planuje stworzyć konwersję gry Full Auto 2: Battlelines na konsolę Xbox 360. Do tej pory program zapowiedziany był wyłącznie na PlayStation 3.

Bezprzewodowy kontroler do PC od Microsoftu

Elrond, 25 sierpnia 2006, 08:44

Na odbywających się właśnie w Lipsku targach Games Convention 2006, firma Microsoft na każdym kroku stara się udowodnić, iż mimo intensywnego promowania swojej najnowszej konsoli, Xbox 360, nie zapomina także o PeCetach. Jednym z dowodów na to może być zaprezentowanie możliwości podłączenia bezprzewodowych kontrolerów do komputerów osobistych.

Znamy datę premiery gry Guild Wars: Nightfall
Znamy datę premiery gry Guild Wars: Nightfall

Krystian Smoszna, 25 sierpnia 2006, 08:36

Firmy ArenaNet oraz NCSoft opublikowały wczoraj oświadczenie prasowe, w którym ujawniły oficjalną datę premiery trzeciego odcinka cyklu Guild Wars, zatytułowanego Nightfall.

Lumines Live dodatkowo płatne

Metatron, 25 sierpnia 2006, 08:08

Pojawiła się niezbyt dobra wiadomość dla posiadaczy Xboxa 360, którzy oczekiwali wersji na swoją konsolę hitu na PSP, który podbił serca użytkowników na całym świecie. Mowa tu o logiczno-muzycznej grze Lumines. Wygląda na to, że chcąc ją ukończyć, będą musieli dodatkowo zapłacić.

Half-Life 2: Episode Two zalicza opóźnienie
Half-Life 2: Episode Two zalicza opóźnienie

Krystian Smoszna, 25 sierpnia 2006, 07:58

Mieli rację redaktorzy renomowanego magazynu PC Gamer, którzy już w czerwcu bieżącego roku przepowiedzieli opóźnienie drugiego dodatku do gry Half-Life 2. Odpowiedzialnej za powstanie programu firmie Valve Corporation, nie uda się go wydać w ustalonym wcześniej terminu premiery.

Więcej emocji w grach
Więcej emocji w grach

Metatron, 25 sierpnia 2006, 07:49

Oto ciekawostka dla graczy, których denerwują wyglądające i zachowujące się jak roboty postaci z gier. Profesor Ken Perlin z New York University zaprezentował ostatnio na Interactive Entertainment Festival w Edynburgu technikę, dzięki której animowane postacie staną się bardziej ekspresyjne i będą potrafiły wyrazić więcej emocji.

PS3 pomoże ratować ludzkie życie
PS3 pomoże ratować ludzkie życie

BK, 25 sierpnia 2006, 07:37

Choć może się to wydawać nieprawdopodobne, już wkrótce wszyscy posiadacze nowej stacjonarnej konsoli firmy Sony będą mogli pomóc w opracowywaniu leków na najgroźniejsze choroby tego świata. To nie żart, tylko nowy projekt uniwersytetu Stanford!

Earth Defense Force X – pierwsze screeny
Earth Defense Force X – pierwsze screeny

BK, 25 sierpnia 2006, 07:27

Kolejna pozycja tworzona z myślą o konsoli Xbox 360, która może przyciągnąć do sprzętu japońskich graczy to Earth Defense Force X. Dziś prezentujemy Wam pierwsze screenshoty pochodzące z rozgrywki.

W grze Family Guy usłyszymy głosy znane z serialu
W grze Family Guy usłyszymy głosy znane z serialu

BK, 25 sierpnia 2006, 07:09

Wszystkie trzy stacjonarne konsole obecnej generacji jeszcze w tym roku doczekają się gry stworzonej na podstawie popularnego serialu animowanego Family Guy (Głowa Rodziny). Jak poinformował wydawca tego tytułu, firma 2K Games, przy pracach nad tym tytułem wezmą udział aktorzy znani z kreskówkowego pierwowzoru.

Oficjalna strona gry Elebits już w sieci
Oficjalna strona gry Elebits już w sieci

BK, 25 sierpnia 2006, 07:04

Tworzona przez Konami z myślą o konsoli Nintendo Wii gra Elebits doczekała się swojej strony internetowej. Wszystkich, którzy czekają na tą ciekawie zapowiadającą się pozycję, zapraszamy do odwiedzin.

Dragon Ball Z: Budokai Tenkaichi 2 w wersji na Wii zalicza opóźnienie
Dragon Ball Z: Budokai Tenkaichi 2 w wersji na Wii zalicza opóźnienie

BK, 25 sierpnia 2006, 06:59

Kolejna gra umożliwiająca nam spotkanie z bohaterami niezwykle popularnego uniwersum Dragon Ball, znanego z komiksów i seriali telewizyjnych, pojawi się w sprzedaży nieco później niż oczekiwano. Mowa o Budokai Tenkaichi 2 w wersji na Nintendo Wii, która – według pierwszych doniesień – mogła być jednym z tytułów startowych nowej konsoli.