Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 22 sierpnia 2006

John Terry podpisał nową umowę z firmą Konami
John Terry podpisał nową umowę z firmą Konami

Piotr Doroń, 22 sierpnia 2006, 17:25

Firma Konami poinformowała, że John Terry uzgodnił warunki kolejnej umowy, na mocy której będzie sygnował swoją podobizną następną odsłonę serii Pro Evolution Soccer.

"Producencie gier, dosyć tego nieróbstwa!"

Piotr Doroń, 22 sierpnia 2006, 16:33

Don Daglow, prezes Stormfront Studios, ma już dość prasowych doniesień o tym, że większość z obecnie powstających gier na konsolę nowej generacji nie może zasługiwać na to miano.

David Gardner: "Wierzę, że Wii będzie kosztować ok. $170"

Piotr Doroń, 22 sierpnia 2006, 15:58

David Gardner, wiceprezes i COO firmy Electronic Arts, orzekł w wywiadzie przeprowadzonym przez redakcję serwisu GameIndustry.biz, że wierzy, iż cena Wii w Stanach Zjednoczonych zostanie ustalona na poziomie ok. $170.

Microsoft ponownie dementuje plotki o odgórnej obniżce ceny konsoli Xbox 360

Piotr Doroń, 22 sierpnia 2006, 15:03

Ostatnio bardzo chwytliwym tematem jest teoretyczna obniżka ceny konsoli Xbox 360, który to ruch miałby mieć związek ze zbliżającą się premierą PLAYSTATION 3. Niedawne zaniżenie ceny 360-tki, dokonane przez niektóre sklepy wysyłkowe (chociażby Play.com) wywołało kolejną falę spekulacji.

Brain Training najbardziej innowacyjną pozycją roku 2005 według magazynu Edge

Piotr Doroń, 22 sierpnia 2006, 14:34

Japoński koncern Nintendo został uhonorowany kolejną nagrodą. Tym razem przyznało ją niezależne jury, wyłonione przez redaktorów poczytnego magazynu Edge. Nagrodzonym produktem okazała się gra Dr. Kawashima's Brain Training. Jej producenci zostali docenieni za innowacyjne podejście do skostniałego już nieco rynku gier.

Pierwszy zwiastun polskiej gry pt. Raid over the River

Piotr Doroń, 22 sierpnia 2006, 14:02

Firma Nibris opublikowała kolejny filmik ukazujący grę Raid over the River – pierwszą pozycję tego krakowskiego studia, powstającą z myślą o konsoli Nintendo DS. Po krótkim demie technologicznym (o którym wspominaliśmy w tym miejscu) przyszła pora na pełnoprawny zwiastun.

Rozpoczęto beta-testy gry ArchLord
Rozpoczęto beta-testy gry ArchLord

Marek Grochowski, 22 sierpnia 2006, 14:02

Codemasters podało do wiadomości, że beta-testy MMOcRPG ArchLord, o których informowaliśmy w zeszłym tygodniu, wkroczyły właśnie we wstępną fazę. Tym samym gracze z USA i Europy zyskali pierwszą szansę na to, by sprawdzić walory wirtualnego świata Chantra.

Najsłodsza, jak dotąd, wersja konsoli PSP
Najsłodsza, jak dotąd, wersja konsoli PSP

Piotr Doroń, 22 sierpnia 2006, 13:42

24 godziny temu przedstawiliśmy Wam różową wersję konsoli PS2. Dzisiaj natomiast przygotowaliśmy coś dla miłośników urządzeń przenośnych – konkretnie PSP.

Guitar Hero II w listopadzie również w Europie
Guitar Hero II w listopadzie również w Europie

Marek Grochowski, 22 sierpnia 2006, 13:28

Guitar Hero to jeden z najpopularniejszych tytułów wśród posiadaczy konsoli PlayStation 2. Wiernych fanów tej gry zręcznościowej z pewnością ucieszy fakt, że druga odsłona dzieła, które daje nam szansę na zostanie wirtualnym muzykiem, pojawi się na Starym Kontynencie niemal w tym samym czasie, co w USA.

Zapowiedziano The Judgment of Quintus

Maciej Myrcha, 22 sierpnia 2006, 13:20

Raczej mało znana firma deweloperska, greGAMES!, poinformowała o pracach nad swoją pierwszą komercyjną grą przygodową, która miłośników tego gatunku przeniesie w czasy Starożytnego Rzymu. Nosi ona tytuł The Judgment of Quintus a spodziewać się jej możemy w przyszłym roku.

Fizyczne wsparcie od AGEIA dla Sovereign Symphony
Fizyczne wsparcie od AGEIA dla Sovereign Symphony

Maciej Myrcha, 22 sierpnia 2006, 12:27

W pracowniach CEIDOT Game Animation Studio powstaje pozycja, którą twórcy określają jako gra RPG w klimatach „retro futurystycznych” (cokolwiek mają na myśli). Sovereign Symphony, bo taki tytuł nosi owo dzieło, spośród innych rolplejow wyróżniać ma m.in. wsparcie oferowane przez technologię akceleracji fizyki, PhysX, stworzoną przez firmę AGEIA.

Już dziś rozpoczną się beta-testy gry Warhammer: Mark of Chaos
Już dziś rozpoczną się beta-testy gry Warhammer: Mark of Chaos

Krystian Smoszna, 22 sierpnia 2006, 11:05

Ci z Was, którzy zarejestrowali się na oficjalnym forum gry Warhammer: Mark of Chaos, mogą już zacierać ręce. Twórcy programu poinformowali wczoraj o rozpoczęciu procesu wysyłania kodów, umożliwiających uruchomienie wersji beta nowej produkcji firmy Black Hole Games.

Twilight Princess na Nintendo Wii z kontrolerem w charakterze miecza
Twilight Princess na Nintendo Wii z kontrolerem w charakterze miecza

Krystian Smoszna, 22 sierpnia 2006, 10:28

Jest już pewne, że rewolucyjny kontroler konsoli Nintendo Wii będzie działać jak miecz w najnowszej odsłonie cyklu The Legend of Zelda, zatytułowanej Twilight Princess. Potwierdził to legendarny projektant gier video – Shigeru Miyamoto.

Co THQ pokaże w Lipsku?

Maciej Myrcha, 22 sierpnia 2006, 10:15

Największe, europejskie targi gier i rozrywki multimedialnej, Games Convention 2006, rozpoczną się już za dwa dni, nic więc dziwnego, iż firmy, które na nich zagoszczą, ujawniają tytuły jakimi postarają się omamić odwiedzających. Do grona „obnażających” się wystawców dołączyła właśnie korporacja THQ, prezentująca całkiem pokaźną listę gier.

Klasyczne hity od Activision na konsolę PSP
Klasyczne hity od Activision na konsolę PSP

Krystian Smoszna, 22 sierpnia 2006, 09:45

Koncern Activision szykuje się do wydanie zestawu gier, które przed laty tworzył z myślą o konsoli Atari 2600. Produkt noszący nazwę Activision Hits Remixed zadebiutuje na rynku jesienią, a cieszyć się nim będą posiadacze PlayStation Portable (PSP).

Europejski oddział Sony tnie cenę PlayStation 2

Maciej Myrcha, 22 sierpnia 2006, 09:32

Przedstawiciele europejskiego oddziału Sony zapowiedzieli obniżkę ceny konsoli PlayStation 2. Od tej pory na popularną „czarnulkę” wydać trzeba będzie 129.99 Euro (ok. 510 zł). Spadła również cena karty pamięci (8 MB), za którą zapłacimy 19.99 euro (ok. 78 zł). Wygląda na to, iż przed zmianą pokoleniową, Sony chce wycisnąć jak najwięcej ze swojej najpopularniejszej, jak do tej pory, konsoli.

O przyczynach opóźnienia gry Armed Assault
O przyczynach opóźnienia gry Armed Assault

Krystian Smoszna, 22 sierpnia 2006, 08:57

W ubiegłą niedzielę na łamach naszego serwisu ukazała się wiadomość, w której poinformowaliśmy Was o opóźnieniu premiery gry Armed Assault. Wczoraj dowiedzieliśmy się, dlaczego firma Bohemia Interactive zdecydowała się na zmiany w kalendarzu wydawniczym.

Kolejna firma w "stajni" AGEIA

Maciej Myrcha, 22 sierpnia 2006, 08:35

Przedstawiciele korporacji AGEIA, pioniera w dziedzinie sprzętowych akceleratorów fizyki w grach, poinformowali o podpisaniu umowy partnerskiej z kolejna firmą z branży. Tym razem produkty AGEIA zdecydowali się wykorzystać programiści i projektanci Nival Interactive, odpowiedzialni m.in. za takie gry jak Heroes of Might and Magic V, Night Watch czy Blitzkrieg II.

Final Fantasy III - wcześniejsza data amerykańskiej premiery
Final Fantasy III - wcześniejsza data amerykańskiej premiery

Artur Falkowski, 22 sierpnia 2006, 08:08

Znamy już datę premiery amerykańskiej wersji wyczekiwanej przez wielu posiadaczy konsoli NDS gry Final Fantasy III. Wcześniej mówiło się o premierze w grudniu. Według ostatnich doniesień Amerykanie będą mogli już się nią cieszyć czternastego listopada.

Gry, które sprawiają, że płaczesz

Artur Falkowski, 22 sierpnia 2006, 07:35

„Gry, które sprawiają, że płaczesz” – prelekcję pod takim tytułem pod koniec pierwszego dnia mającego miejsce w Edynburgu (Szkocja) festiwalu, Interactive Entertainment Festival, wygłosiła Margeret Robertson, redaktorka cenionego magazynu Edge.