Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 11 sierpnia 2006

FIFA 07: twarze z okładek
FIFA 07: twarze z okładek

eLKaeR, 11 sierpnia 2006, 16:16

Wedle starego porzekadła nazwiska nie grają. Niemniej jednak praktyka dowodzi, że znane twarze dobrze służą okładkom wirtualnych symulacji futbolowych. Korporacja Electronic Arts, przygotowująca teraz grę pt. FIFA 07 ogłosiła listę piłkarzy, których wizerunki znajdą się na opakowaniach niniejszego produktu w różnych zakątkach globu ziemskiego.

Myśli nieprzemyślane - Gry były, są i będą (fajne)
Myśli nieprzemyślane - Gry były, są i będą (fajne)

Redakcja GRYOnline.pl, 11 sierpnia 2006, 16:12

Niby że to wszystko już było? Hehe. Otóż, nie było. Ani w przestarzałej, ani w żadnej oprawie graficznej w ogóle – bo to, że dajemy się już nabierać, które filmiki są renderami, a które zostały zrobione na silniku gry, to jeszcze inna bajka.

Nowa Castlevania zmienia tytuł

Jiker, 11 sierpnia 2006, 15:17

Pod koniec kwietnia przedstawiliśmy Wam pierwsze informacje o nowej odsłonie legendarnej serii Castlevania, powstającej z myślą o przenośnej konsoli Nintendo DS. Wczoraj okazało się, że japońska edycja gry ukaże się pod zupełnie innym, niż pierwotnie ogłoszono, tytułem.

Atari poprawia swoje wyniki finansowe

Jiker, 11 sierpnia 2006, 14:56

Na poczatku lipca przedstawiliśmy Wam poddane weryfikacji straty finansowe poniesione przez koncern Atari w poprzednim roku fiskalnym (2006). Jak się okazało pierwszy kwartał obecnego okresu rozliczeniowego – zakończony 30 czerwca – przyniósł pewną osłodę i pozwolił spojrzeć w przyszłość przez znacznie bardziej kolorowe okulary.

Kolejne fakty związane z Zune
Kolejne fakty związane z Zune

BK, 11 sierpnia 2006, 14:29

Zaledwie przedwczoraj informowaliśmy Was o nowym gadżecie firmy Sony, nazwanym Mylo, dziś znamy już kolejne fakty związane z Zune, czyli konkurencyjnym projektem Microsoftu. Co ciekawego szykują dla nas Bill Gates i spółka?

Ian Livingstone o zmianach w formie targów E3
Ian Livingstone o zmianach w formie targów E3

Jiker, 11 sierpnia 2006, 14:20

Ian Livingstone, jedna z najbardziej doświadczony osobistości przemysłu growego, pracownik m.in. Eidosa, zabrał głos w sprawie zmian w formie targów E3, ogłoszonych jakiś czas temu przez ESA, organizatora owej imprezy.

Xbox Live się rozrasta – czas na seriale!
Xbox Live się rozrasta – czas na seriale!

BK, 11 sierpnia 2006, 13:38

Czyżby posiadacze konsoli Xbox 360 już wkrótce mogli pobierać za pośrednictwem Xbox Live pełne odcinki seriali? Wszystko na to wskazuje. Po tym, jak Microsoft udostępnił swoim użytkownikom dema gier, trailery filmów i teledyski, przyszedł czas na kolejny krok.

Opublikowano pierwszy zwiastun gry Bully
Opublikowano pierwszy zwiastun gry Bully

Jiker, 11 sierpnia 2006, 13:17

Zaledwie wczoraj informowaliśmy Was o nowym terminie premiery gry Bully w wersji na konsolę PS2 (od pewnego czasu grę należy traktować mianem exclusive na tenże sprzęt), a już dzisiaj możemy Wam zaprezentować pierwszy trailer ukazujący tę produkcję.

Okrrrutny konkurs 8 - Szklana pułapka
Okrrrutny konkurs 8 - Szklana pułapka

Redakcja GRYOnline.pl, 11 sierpnia 2006, 13:00

Powtarzające się (czyt.: nie dające spokoju ;-) ) pytania o kolejną edycję Okrrrutnego Konkursu skłoniły mnie do wymyślenia czegoś naprawdę okrutnego. Chyba.

Final Fantasy III – pierwsze reakcje japońskiej prasy
Final Fantasy III – pierwsze reakcje japońskiej prasy

Vercetti, 11 sierpnia 2006, 12:56

Entuzjaści konsolowej serii cRPG Final Fantasy czekają na remake trzeciej odsłony gry, dedykowany konsoli Nintendo DS. Produkt, który zadebiutuje w Kraju Kwitnącej Wiśni 24 sierpnia, został właśnie oceniony przez specjalistów z magazynu Famitsu.

Sprzedaż gier w Japonii – koniec dominacji DS-a!

BK, 11 sierpnia 2006, 12:53

Wczoraj prezentowaliśmy Wam listę najlepiej sprzedających się gier ubiegłego tygodnia w Stanach Zjednoczonych. Czas na podobne zestawienie, tym razem dotyczące Japonii. I tutaj spora niespodzianka – pierwszy raz od dłuższego czasu na pierwszym miejscu nie znajduje się gra przeznaczona dla przenośnej konsoli Nintendo DS.

Sony Online Entertainment planuje dotrzeć do wielbicieli karcianek

Metatron, 11 sierpnia 2006, 12:30

Sony Online Entertainment ogłosiło, że weszło w posiadanie kluczowych zasobów Worlds Apart Productions – developera znanego między innymi z tworzenia wersji online kolekcjonerskich gier karcianych. Pracownicy wspomnianej firmy wejdą w skład nowopowstającego studia SOE-Denver.

PlayStation 3 traci kolejne dwie gry
PlayStation 3 traci kolejne dwie gry

WLQ, 11 sierpnia 2006, 11:44

Kilka dni temu pisaliśmy o ośmiu tytułach, które nie ukażą się na nowej konsoli Sony. Dzięki magazynowi Famitsu dowiedzieliśmy się, że do tego zestawienia dochodzą dwie kolejne gry od japońskiego wydawcy i developera – firmy From Software. Pierwszą z nich jest Black Blade, gra typu action-adventure, drugą zaś Dark, przedstawiciel gatunku RPG.

Rekordowa sprzedaż Brain Age
Rekordowa sprzedaż Brain Age

Jiker, 11 sierpnia 2006, 11:41

Brain Age: Train Your Brain in Minutes a Day, jedna z najbardziej nowatorskich gier (programów) firmy Nintendo, osiągnęła ogromny sukces na światowym rynku. Sprzedaż tejże pozycji przekroczyła bowiem poziom 4 milionów egzemplarzy.

Blisko trzydzieści klasycznych gier z konsoli Genesis (Mega Drive) na platformie PS2 i PSP
Blisko trzydzieści klasycznych gier z konsoli Genesis (Mega Drive) na platformie PS2 i PSP

eLKaeR, 11 sierpnia 2006, 11:23

Pierwsze informacje, dotyczące pakietu Sega Genesis Collection dla PlayStation 2 i PlayStation Portable, podaliśmy Wam pod koniec czerwca bieżącego roku. Teraz powracamy do tematu, ponieważ poznaliśmy pełną listę gier, które znajdą się w zestawie, jak również pewne dane dodatkowe.

Warhammer Online na targach Games Convention
Warhammer Online na targach Games Convention

Vercetti, 11 sierpnia 2006, 11:03

Studio EA Mythic potwierdziło, że na nadchodzących targach Games Convention, które odbędą się w Lipsku w dniach 23-27 sierpnia, zaprezentowana zostanie gra Warhammer Online: Age of Reckoning - pierwsze MMORPG w uniwersum fantasy, wykreowanym przez firmę Games Workshop.

Nowa strona internetowa gry Vanguard: Saga of Heroes jest już otwarta
Nowa strona internetowa gry Vanguard: Saga of Heroes jest już otwarta

eLKaeR, 11 sierpnia 2006, 10:32

Przyszły rok powinien wreszcie przynieść entuzjastom gier MMOcRPG pozycję pt. Vanguard: Saga of Heroes. Jeśli jesteście spragnieni informacji na temat tego tytułu, podanych w przystępnej formie, to udajcie się czym prędzej pod adres www.joinvanguard.com. Znajduje się tam nowo otwarta witryna internetowa, poświęcona niniejszej grze.

Lode Runner wraca za sprawą NDS
Lode Runner wraca za sprawą NDS

eLKaeR, 11 sierpnia 2006, 09:55

Moda na elektroniczno-rozrywkową klasykę nie przemija. Najlepszym dowodem na to jest, przygotowywana właśnie przez japońską firmę Hudson Soft, nowa edycja gry Lode Runner. Pierwotna wersja tej pozycji zadebiutowała w 1983 roku i była dostępna na szeregu platform sprzętowych (m.in. Commodore 64). Remake powstaje wyłącznie z myślą o kieszonkowej konsoli Nintendo DS.

Graficzny powiew świeżości w grze Jagged Alliance 3D
Graficzny powiew świeżości w grze Jagged Alliance 3D

Łosiu, 11 sierpnia 2006, 09:40

O procesie produkcyjnym gry Jagged Alliance 3D słyszymy już od około dwóch lat. To całkiem spory kawał czasu, niemniej jednak do tej pory developerzy nie uraczyli fanów niczym więcej aniżeli masą screenów, które pozostawiały dużo do życzenia w dziedzinie jakości silnika graficznego. Dlatego też z pewnością ucieszy Was wieść, o postępie technologicznym w tym aspekcie gry.

Kolejne, nieoficjalne doniesienia w sprawie System Shock 3
Kolejne, nieoficjalne doniesienia w sprawie System Shock 3

Łosiu, 11 sierpnia 2006, 08:53

Zaczęło się od informacji w magazynie Game Informer, a następnie sprawę poruszył Ken Levine z Irrational Games. Mowa oczywiście o trzeciej odsłonie serii System Shock, która „podobno” opracowywana jest przez EA. Dziś do tych dwóch nieoficjalnych zapowiedzi tego tytułu dołącza trzecia, pochodząca z wrześniowego numeru brytyjskiego PC Gamera.