Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 sierpnia 2006, 12:53

autor: BK

Sprzedaż gier w Japonii – koniec dominacji DS-a!

Wczoraj prezentowaliśmy Wam listę najlepiej sprzedających się gier ubiegłego tygodnia w Stanach Zjednoczonych. Czas na podobne zestawienie, tym razem dotyczące Japonii. I tutaj spora niespodzianka – pierwszy raz od dłuższego czasu na pierwszym miejscu nie znajduje się gra przeznaczona dla przenośnej konsoli Nintendo DS.

Wczoraj prezentowaliśmy Wam listę najlepiej sprzedających się gier ubiegłego tygodnia w Stanach Zjednoczonych. Czas na podobne zestawienie, tym razem dotyczące Japonii. I tutaj spora niespodzianka – pierwszy raz od dłuższego czasu na pierwszym miejscu nie znajduje się gra przeznaczona dla przenośnej konsoli Nintendo DS. W co więc grali mieszkańcy Kraju Kwitnącej Wiśni? Oto pełna lista:

1) SD Gundam G Generation Portable (Playstation Portable)

2) New Super Mario Bros. (Nintendo DS)

3) Jissen Pachislot Hisshouhou! Hokuto no Ken SE (Playstation 2)

4) Tamagotchi Connexion Corner Shop 2 (Nintendo DS)

5) Mario Hoops: 3-on-3 (Nintendo DS)

6) More DS Brain Training (Nintendo DS)

7) Nintendo DS Talking Cooking Navi (Nintendo DS)

8) Devil Kings 2 (PlayStation 2)

9) Rythm Tengoku (GameBoy Advance)

10) Growlancer V Generations (Playstation 2)

Tym razem Japończycy przypomnieli nam o swoim kolejnym szaleństwie, czyli popularnym anime o wielkich robotach Gundam – produkt stworzony na jego podstawie znalazł się na pierwszym miejscu, mimo że jest to pozycja przeznaczona dla przenośnej konsoli firmy Sony. Warto przypomnieć, że gry nawiązujące do słynnej serii zmierzają też na Playstation 3 i Xboxa 360 (kolejno: Mobile Suit Gundam: Target in Sight i Mobile Ops: The One Year War). Czyżby również były skazane na sukces? Póki co, z konsol stacjonarnych Japończycy pamiętają jeszcze tylko o PS2…

Mimo utraty pierwszego miejsca, Nintendo DS wciąż trzyma się bardzo dobrze, a gry przeznaczone na tą konsolkę to aż pięć z dziesięciu pozycji. Co ciekawe, dwie z nich to gry ze słynnym wąsatym hydraulikiem o imieniu Mario – oprócz wciąż doskonale sprzedającego się New Super Mario Bros., na liście pojawiła się nietypowa koszykówka Mario Hoops: 3-on-3, na której europejską premierę wciąż czekamy.

gry