Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweNDS
Okładka New Super Mario Bros. (NDS)
OkładkaNew Super Mario Bros. (NDS)

New Super Mario Bros. NDS

New Super Mario Bros. dla kieszonkowej konsoli Nintendo DS, to odświeżona wersja klasycznej pozycji z 1985 roku. Producenci powracają do korzeni, oferując nam dwuwymiarową platformówkę, zawierającą grafikę 3D opartą na wielokątach.

Zręcznościowe | platformówki | 2D | Mario | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

New Super Mario Bros. Premiera NDS

15maja2006

pudełko PL

30lipca2006

producent: Nintendo wydawca: Nintendo wydawca PL: Lukas Toys Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

New Super Mario Bros. dla kieszonkowej konsoli Nintendo DS, to odświeżona wersja klasycznej pozycji z 1985 roku. Producenci powracają do korzeni, oferując nam dwuwymiarową platformówkę, zawierającą grafikę 3D opartą na wielokątach. Podstawowe założenia nowego produktu wiernie oddają to, z czym mieliśmy do czynienia w pierwowzorze. Biegniemy w kierunku prawej strony ekranu i nieustannie spadamy z impetem na stada grzybiastych Goombas czy żółwiowatych Koopas. Spotykamy również Lakitu, którzy cały czas starają się nam utrudnić życie z pokładu swych chmur oraz wielu innych znanych i lubianych bohaterów.

Mario w New Super Mario Bros. jest niebywale zręczny i potrafi wykonać więcej ruchów, niż w jakimkolwiek z poprzednich swoich wcieleń w platformówkach 2D. Oprócz klasycznych skoków, potrafi wykonać różnorodne triki, które przeniesiono z gier trójwymiarowych: salta do tyłu, odbicia od ścian oraz znak firmowy Mario - zgniatanie przeciwników oraz elementów otoczenia tylną częścią ciała. Nasz bohater jest też bardziej „plastyczny”. Przy pomocy specjalnych napompowanych grzybów, może powiększyć się do gigantycznych rozmiarów i w ten sposób walczyć z głównymi bossami.

Akcja gry prezentowana jest na górnym ekranie NDS, natomiast na dolnym umieszczono swoisty magazyn power-upów. Można w nim przetrzymywać maksymalnie trzy przedmioty i uaktywniać je poprzez dotknięcie panelu. Efektownym trikiem jest okresowa zmiana przeznaczenia dolnego ekranu i umieszczenie tam akcji, w sytuacji gdy Mario przenosi się za pomocą rury kanalizacyjnej pod ziemię.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna   Liczba graczy: 1-4  

Ocena użytkowników: 8,5 / 10 na podstawie 551 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.6 / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI New Super Mario Bros.

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.