Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweNDS
Okładka Sonic Rush (NDS)

Sonic Rush NDS

Najszybszy jeż świata – Sonic – powraca. Olbrzymi zbiór platformówek został tym samym powiększony o tytuł Sonic Rush. Twórcy z ekipy Sonic Team nawiązują do wczesnych gier z serii oraz wzbogacają swoje dzieło o nowe możliwości rozgrywki.

Zręcznościowe | platformówki | Sonic | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo DS
Okładka Sonic Rush (NDS)

producent: Sonic Team

wydawca: SEGA

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji NDS:

15listopada2005

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Najszybszy jeż świata – Sonic – powraca. Tym razem pojawił się na konsolce Nintendo DS. Olbrzymi zbiór platformówek został tym samym powiększony o tytuł Sonic Rush. Nawiązanie twórców (zespołu Sonic Team) do wczesnych gier z serii oraz wzbogacenie tej produkcji przez wykorzystanie możliwości DS sprawia, że jest to gra zarówno dla fanów Sonica, jak i dla kompletnych nowicjuszy.

W Sonic Rush pędzący jeż spotyka kotkę Blaze. Razem wyruszają na poszukiwanie magicznych szmaragdów. Muszą się spieszyć, aby potężne kamienie nie wpadły w niepowołane ręce. Na swej drodze napotykają wielu wrogów, lecz nic nie może ich zatrzymać przed ukończeniem misji. Los świata, z którego pochodzi Blaze, zależy od tego, czy im się powiedzie.

Na początku użytkownik może zdecydować, czy chce prowadzić rozgrywkę jako Sonic czy Blaze. Poziomy, które przemierzają są identyczne (chociaż ustawione w różnej kolejności), jednak indywidualne cechy bohaterów wymuszają inne podejście do planszy i wrogów. Sposób gry właściwie niczym się nie różni od tego, co jest znane z poprzednich części. Trzeba więc biec jak najszybciej się da, niszczyć napotkanych wrogów i samemu nie dać się zabić.

Budowa poziomów zwiedzanych w trakcie gry jest zróżnicowana, a nawet najbardziej wymagający użytkownik nie może narzekać na ilość odskoczni, pułapek, ukrytych przejść itd. Nowością jest wskaźnik znajdujący się po lewej stronie ekranu. Zasada jego działania jest dość prosta – im więcej pierścieni zbierze nasza postać, tym wyższa wartość tego wskaźnika. Po osiągnięciu maksimum uaktywnia się tzw. tryb „rush”, który nadaje niesamowite przyspieszenie bohaterowi, oczywiście na krótką chwilę.

Grafika w Sonic Rush nie jest niczym zaskakującym. Wielu zapewne ucieszył fakt, iż plansze są wykonane w całości w 2D, a jedynie Sonic, Blaze oraz potężniejsi przeciwnicy dostąpili zaszczytu wystąpienia w trójwymiarze. Ich wykonanie jest precyzyjne i cieszy oko przez cały czas prowadzenia rozgrywki. Chociaż gra ma typowo kreskówkowy charakter, to na szczęście kolory wykorzystane tutaj są dość stonowane i nie rażą w oczy, jak ma to miejsce w innych produkcjach z gatunku.

Największą innowacją twórców jest oczywiście przystosowanie Sonic Rush do możliwości konsoli Nintendo DS. Górny ekran został wykorzystany do powiększenia świata gry. Dwa panele zostały niejako połączone w jeden, a nasz bohater może się swobodnie przemieszczać między nimi. Rozciągnięcie planszy w pionie sprawia, że w zasięgu wzroku gracza pojawiło się więcej elementów, na które musi on zwrócić uwagę. Gra stała się dzięki temu ciekawsza i bardziej wymagająca, co tylko powiększa radość wszystkich fanów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,7 / 10 na podstawie 86 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Sonic Rush

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
Bioware stworzy dla Segi grę Sonic RPG

wiadomość22 czerwca 2007

Pod koniec ubiegłego roku firma Bioware ogłosiła, że zamierza rozszerzyć swoją działalność o tworzenie programów rozrywkowych na platformę przenośną Nintendo DS. Do tej pory nie znaliśmy żadnych konkretnych informacji na ten temat. Wczoraj jednak na oficjalnej stronie internetowej Bioware pojawiła się informacja prasowa mówiąca o porozumieniu firmy z Segą, na mocy którego Bioware „stworzy grę video, bazującą na klasycznej ikonie Segi - Sonic The Hedgehog”.

Sonic Rush Adventure już oficjalnie
Sonic Rush Adventure już oficjalnie

wiadomość17 kwietnia 2007

Nasza wiadomość sprzed pięciu dni, powstała w oparciu o nieoficjalne doniesienia, znalazła teraz potwierdzenie. Korporacja Sega ogłosiła bowiem, że istotnie szykuje grę o nazwie Sonic Rush Adventure. Gotowy produkt dostępny ma być wyłącznie na platformie Nintendo DS, a komercyjna dystrybucja wystartuje już jesienią bieżącego roku.

Sega wkrótce zapowie grę o nazwie Sonic Rush Adventure?

wiadomość12 kwietnia 2007

Za niewiele ponad dwa miesiące ponaddźwiękowy jeż Sonic świętować będzie szesnaste urodziny. W swojej karierze wystąpił on już m.in. w Sonic Rush na platformie Nintendo DS, a także w produktach z serii Sonic Adventure dla PC oraz konsoli Dreamcast i GameCube. Dziś mamy dla Was świeże informacje, dotyczące kolczastego bohatera i pochodzące z Urzędu Patentowego Stanów Zjednoczonych.

Sonic zagra w golfa!
Sonic zagra w golfa!

wiadomość7 lipca 2006

Obchodzący w tym roku piętnaste urodziny Sonic pojawi się niebawem w kilku grach na konsole. Nie są to jednak jedyne plany słynnego niebieskiego jeża na najbliższe miesiące – maskotka firmy SEGA będzie również bohaterem nowej gry na telefony komórkowe, która ma być… symulacją golfa!

Sonic obchodzi 15 urodziny
Sonic obchodzi 15 urodziny

wiadomość23 czerwca 2006

Dokładnie 23 czerwca 1991 światło dzienne ujrzała pierwsza w historii gra, w której dane nam było ujrzeć pewnego niebieskiego jeża. Dwuwymiarową platformówkę zatytułowano prosto i wymownie – Sonic the Hedhehog. Produkcja okazała się na tyle wciągająca, że wkrótce Sega wypuściła na rynek multum innych tytułów, opowiadających o losach nieprzeciętnie szybkiego zwierzaka.