Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 czerwca 2007, 10:21

autor: Misiek

Bioware stworzy dla Segi grę Sonic RPG

Pod koniec ubiegłego roku firma Bioware ogłosiła, że zamierza rozszerzyć swoją działalność o tworzenie programów rozrywkowych na platformę przenośną Nintendo DS. Do tej pory nie znaliśmy żadnych konkretnych informacji na ten temat. Wczoraj jednak na oficjalnej stronie internetowej Bioware pojawiła się informacja prasowa mówiąca o porozumieniu firmy z Segą, na mocy którego Bioware „stworzy grę video, bazującą na klasycznej ikonie Segi - Sonic The Hedgehog”.

Pod koniec ubiegłego roku firma Bioware ogłosiła, że zamierza rozszerzyć swoją działalność o tworzenie programów rozrywkowych na platformę przenośną Nintendo DS. Do tej pory nie znaliśmy żadnych konkretnych informacji na ten temat. Wczoraj jednak na oficjalnej stronie internetowej Bioware pojawiła się informacja prasowa mówiąca o porozumieniu firmy z Segą, na mocy którego Bioware „stworzy grę video, bazującą na klasycznej ikonie Segi - Sonic The Hedgehog” .

Na chwilę obecną wiemy tylko tyle, że będzie to ekskluzywny tytuł dla DS-a i pojawi się na sklepowych półkach w 2008 roku.

„Wszyscy w Sega są przekonani, że Sonic jest w dobrych rękach i że Bioware jest w stanie stworzyć świetnego RPG-a dla graczy w każdym wieku” – powiedział Simon Jeffry z Sega of America.

„Jesteśmy podekscytowani mogąc pracować z firmą Sega nad Sonicem – jedną z najbardziej trwałych i przyciągających uwagę ikon rynku gier” – powiedział Greg Zeschuk, prezes Bioware. „Jako wielcy fani Sonica, jesteśmy zobligowani do dostarczenia wspaniałego fabularnego doświadczenia w obrębie uniwersum Sonica.” – dodał Ray Muzyka.

Bioware to jeden z najbardziej cenionych i zbierających wiele nagród developerów. Dał się poznać światu dzięki takim tytułom jak Baldur’s Gate, Neverwinter Nights, Star Wars: Knights of the Old Republic, czy Jade Empire. Obecnie pracuje m.in. nad bardzo oczekiwanym RPG-iem na Xboxa 360 – Mass Effect.