Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 7 czerwca 2007

Twórcy serii Codename: Panzers wykupieni

eLKaeR, 7 czerwca 2007, 13:23

Budapesztańską firmę Stormregion rozpoznawalną uczyniły przede wszystkim gry spod znaku Codename: Panzers. Węgierscy developerzy stali się więc łakomym kąskiem dla większych rynkowych podmiotów, co ostatecznie doprowadziło do ogłoszonej właśnie fuzji z niemiecką korporacją 10TACLE STUDIOS. Nasi zachodni sąsiedzi posiadają teraz komplet udziałów we wspomnianym studiu znad Dunaju.

Gra Anacapri: The Dream w złocie
Gra Anacapri: The Dream w złocie

Major Doktor Upiorna, 7 czerwca 2007, 12:32

Zostaliśmy oficjalnie zawiadomieni, że przygodówka o nazwie Anacapri: The Dream osiągnęła status złoty i trafiła do tłoczni. Jak Was ostatnio poinformowaliśmy pozycja ta w Europie najprawdopodobniej zostanie wydana wyłącznie na terenie Włoch. Miłośnicy tytułów posiadających interfejs typu point & click będą mogli ją nabyć drogą elektroniczną.

Resident Evil 4: Wii Edition poza Japonią bez cenzury
Resident Evil 4: Wii Edition poza Japonią bez cenzury

eLKaeR, 7 czerwca 2007, 12:23

Wielbicieli survival horrorów zaniepokoiła pewnikiem informacja, którą podaliśmy przedwczoraj. Sprawa dotyczyła ocenzurowania japońskiego wydania gry Resident Evil 4: Wii Edition, czyli specjalnej wersji przygód Leona S. Kennedy'ego, przeznaczonej dla najnowszej stacjonarnej konsoli marki Nintendo. Co w związku ze zbliżającą się premierą wspomnianej pozycji na Zachodzie?

ESRB klsyfikuje kolejne dwie gry, mające poszerzyć usługę Virtual Console
ESRB klsyfikuje kolejne dwie gry, mające poszerzyć usługę Virtual Console

Major Doktor Upiorna, 7 czerwca 2007, 10:20

Nigdy nie wiadomo czym organizacja Entertainment Software Rating Bard (ESRB) zaskoczy graczy. Poinformowaliśmy Was dzisiaj, że dokonała ona klasyfikacji tytułu Tomb Raider: Anniversary w wersji dla konsoli Xbox 360. Jak się okazało poza tą pozycją ESRB dało również zielone światło dwóm produkcjom, mającym już niedługo poszerzyć usługę Virtual Console.

Posiadacze konsoli Xbox 360 dostaną grę Tomb Raider: Anniversary
Posiadacze konsoli Xbox 360 dostaną grę Tomb Raider: Anniversary

Major Doktor Upiorna, 7 czerwca 2007, 09:19

Europejska premiera gry Tomb Raider: Anniversary w wersji dla PeCetów i konsoli PlayStation 2 nastąpiła 1 czerwca, natomiast Polacy otrzymają ją już jutro. Posiadacze systemów PSP i Wii również dostaną niniejszą pozycję w swoim czasie. Do tej pory Anniversary miało pojawić się wyłącznie na wymienionych platformach sprzętowych ...

Szef Human Head Studios zakłada nową firmę

Major Doktor Upiorna, 7 czerwca 2007, 08:38

Timothy Gerritsen, prezes firmy Human Head Studios, opuścił jej szeregi i postanowił założyć zupełnie nowe studio o nazwie Big Rooster. Z zespołu odpowiedzialnego m.in. za grę Prey zrezygnował również Jeff Dewitt (dyrektor ds. animacji) i Rowan Atalla (dyrektor ds. graficznych). Ponadto nowa ekipa została zasilona przez Jasona Blochowiaka – dyrektora technicznego ze stajni Midway.

Znamy datę europejskiej premiery gry Elite Beat Agents
Znamy datę europejskiej premiery gry Elite Beat Agents

Major Doktor Upiorna, 7 czerwca 2007, 08:08

Pozycja Elite Beat Agents swoją premierę w Stanach Zjednoczonych miała już w listopadzie ubiegłego roku. Niestety europejskim posiadaczom konsoli Nintendo DS kazano czekać kilka miesięcy aby ta gra muzyczna w końcu pojawiła się na ich wyświetlaczach. Szczęśliwie dowiedzieliśmy się, że tajna organizacja facetów w czerni zaśpiewa na Starym Kontynencie już 13 lipca.

Historia serii Resident Evil - część VIII
Historia serii Resident Evil - część VIII

Metatron, 7 czerwca 2007, 00:00

Nasza opowieść o serii Resident Evil dobiega już końca. Pozostały nam jedynie dwie gry, o których należy napisać. Obie są wyjątkowe. Pierwsza jest jedyną z głównej linii RE, która pozostała exclusivem. Druga jest całkowicie odmienna od swoich poprzedniczek, zrywa z tradycją serii (zapomnijcie o T-wirusie) i nie zawiera ani jednego zombie (!).