Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 9 czerwca 2007

Ludo ergo sum - Zburzyć czwartą ścianę
Ludo ergo sum - Zburzyć czwartą ścianę

Louvette, 9 czerwca 2007, 20:00

W ubiegłym tygodniu mowa była o immersji, zanurzeniu w świat gry. Dziś nieco na temat tego, co twórcy gier robią – takie sprytne z nich bestie – by immersję (celowo lub niecelowo) naruszyć. Zabieg ten nazywany jest „burzeniem czwartej ściany” i aby o nim opowiedzieć, warto zacząć od tego, czym owa metaforyczna czwarta ściana w ogóle jest.

Szczegóły na temat czerwcowej aktualizacji usługi PSN

Major Doktor Upiorna, 9 czerwca 2007, 12:30

Serwis informacyjny ComputerAndVideoGames, powołując się na korespondencję z europejskim odziałem Sony Computer Entertainment podał szczegóły na temat trzech czerwcowych aktualizacji usługi PlayStation Network.

Kolejne doniesienia w sprawie nowej wersji konsoli PlayStation Portable

Major Doktor Upiorna, 9 czerwca 2007, 10:24

Po kilku tygodniach spekulacji, wielu niedopowiedzeń i ogromnego zamieszania udało nam się dotrzeć do konkretnych kwestii w sprawie ulepszonej wersji konsoli PlayStation Portable. Pomimo, że nadal są to nieoficjalne doniesienia znamy już pewne parametry nowej wersji mobilnej platformy od Sony.

Kolejna przygodówka ze znanym detektywem pojawiła się na horyzoncie
Kolejna przygodówka ze znanym detektywem pojawiła się na horyzoncie

Major Doktor Upiorna, 9 czerwca 2007, 09:29

28 kwietnia na polskim rynku dopiero co zadebiutowała przygodówka z Sherlockiem Holmesem w roli głównej, a w sieci już krążą informacje, że firma Frogwares zapowiedziała kolejną pozycję, traktującą o znanym detektywie. Gra o nazwie Sherlock Holmes vs The King of Thieves powinna zagościć w świecie elektronicznej rozrywki w trzecim kwartale bieżącego roku.

Posiadacze konsoli PlayStation Portable również dostaną grę SEGA Rally

Major Doktor Upiorna, 9 czerwca 2007, 09:09

W marcu okazało się, że wszyscy miłośnicy szybkiej jazdy zostali zmuszeni do uzbrojenia się w cierpliwość, gdyż firma SEGA przesunęła planowaną datę premiery przygotowywanych wyścigów samochodowych. Najprawdopodobniej sprawcą całego zamieszania stała się konsola PlayStation Portable.

Powstanie film na kanwie gry typu MMO
Powstanie film na kanwie gry typu MMO

Major Doktor Upiorna, 9 czerwca 2007, 08:48

Ostatnimi czasy filmowcy wykazują ogromne zainteresowanie światem gier. Doskonałym przykładem tego może być chociażby nieco zaskakująca zapowiedź ekranizacji serii The Sims czy też chęć stworzenia obrazu kinowego na kanwie cyklu Jagged Alliance. Wymieniać można długo, a do listy produkcji kinematograficznych, powstałych w oparciu o gry należy dopisać kolejny tytuł.

Gra Ninja Gaiden Sigma ma już swoją stronę oficjalną
Gra Ninja Gaiden Sigma ma już swoją stronę oficjalną

Major Doktor Upiorna, 9 czerwca 2007, 08:28

Ninja Gaiden Sigma to jak do tej pory jeden z niewielu tytułów ekskluzywnych konsoli PlayStation 3. Jego amerykańska premiera, zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, nastąpi już 3 lipca br. Nadal nie znamy daty pojawienia się owej pozycji na Starym Kontynencie, jednak mamy dobre wiadomości dla wszystkich fanów Ryu Hayabusa – w sieci dostępna jest już oficjalna strona gry.