Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 9 czerwca 2007, 08:48

autor: Major Doktor Upiorna

Powstanie film na kanwie gry typu MMO

Ostatnimi czasy filmowcy wykazują ogromne zainteresowanie światem gier. Doskonałym przykładem tego może być chociażby nieco zaskakująca zapowiedź ekranizacji serii The Sims czy też chęć stworzenia obrazu kinowego na kanwie cyklu Jagged Alliance. Wymieniać można długo, a do listy produkcji kinematograficznych, powstałych w oparciu o gry należy dopisać kolejny tytuł.

Ostatnimi czasy filmowcy wykazują ogromne zainteresowanie światem gier. Doskonałym przykładem tego może być chociażby nieco zaskakująca zapowiedź ekranizacji serii The Sims, czy też chęć stworzenia obrazu kinowego na kanwie cyklu Jagged Alliance. Wymieniać można długo, a do listy produkcji kinematograficznych, powstałych w oparciu o gry należy dopisać kolejny tytuł.

Powstanie film na kanwie gry typu MMO - ilustracja #1

Dowiedzieliśmy się, że Tom DeSanto, odpowiedzialny za przygotowanie filmu Transformers, szykuje się do nakręcenia adaptacji pozycji o charakterze MMO. Na jego celowniku pojawiła się gra o nazwie City of Heroes. Wymieniony producent nabył już stosowne prawa do wykorzystania gry i szykuje się do realizacji swojego autorskiego projektu. W głównej mierze film ma opowiadać o grupie super-bohaterów, mieszkających w fikcyjnym mieście Paragon City. Owi herosi będą musieli rozprawić się przybyszami z kosmosu, określanymi jako Rikti.

Mówi się również, że po premierze kinowej film zostanie przekształcony w program telewizyjny. Jak będzie wyglądał jeszcze nie wyjaśniono, podobnie jak nie określono daty debiutu City of Heroes na srebrnym ekranie. O wszystkich zmianach w tej kwestii będziemy informowali Was na bieżąco.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

City of Heroes

City of Heroes