Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka City of Heroes (PC)
OkładkaCity of Heroes (PC)

City of Heroes PC

City of Heroes Freedom

Oryginalna pozycja z gatunku MMORPG przenosząca nas w świat komiksowych super bohaterów. Stajemy się wojownikiem obdarzonym nadprzyrodzoną mocą i toczymy nieustanną walkę ze złem.

RPG | zagraj za darmo | PvP | PvE | superbohaterowie | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

City of Heroes Premiera PC

pudełko PL

20października2005

premiera światowa

27kwietnia2004

Gra przestała działać

30listopada2012

producent: Cryptic Studios wydawca: NCsoft wydawca PL: CD Projekt S.A. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gra z gatunku MMOcRPG (massively multiplayer online role-playing game). Podstawową innowacją, która wyróżnia „City of Heroes” na tle zbliżonych tytułów jest możliwość wcielenia się w postać jednego ze słynnych komiksowych superbohaterów. Rzecz jasna stają oni do pojedynków ze złem. Akcja „City of Heroes” rozgrywa się w fikcyjnym mieście Paragon City (przypomina ono jedną ze słynnych amerykańskich metropolii), zamieszkałym przez setki NPC-ów.

Moduł kreacji własnego bohatera został skonstruowany w taki sposób, aby każdy gracz mógł niemal dowolnie dopasować jego wygląd i umiejętności. Do tego celu przygotowano mnóstwo różnorakich kostiumów oraz supermocy, z których można korzystać. Wszystko to powoduje, iż każdy superbohater, który pojawia się w świecie gry jest na swój sposób unikatowy. Proces kreacji odbywa się w kilku etapach. Najprościej jest dopasować wygląd (kostium, budowa ciała, kolor skóry i włosów, typ maski itd.). O wiele ważniejszą rolę odgrywa ustalenie pochodzenia mocy superbohatera. Do wyboru mamy mutację, eksperyment naukowy, osiągnięcie technologiczne, magię oraz siłę pochodzącą z samej natury. Oprócz tego należy dobrać jeden z kilku archetypów, który ma znaczący wpływ na rodzaj używanych przez herosa mocy. Po utworzeniu bohatera gracz przenoszony jest na ulice Paragon City. Jego heros musi sobie dopiero zapracować na sławę.

Swoją przygodę rozpoczyna od wykonywania prostych czynności w stylu łapania drobnych przestępców czy ratowania pojedynczych ludzi z opresji. W miarę rozwoju sterowanej postaci pojawiają się coraz silniejsze moce, a sam gracz staje przed coraz trudniejszymi wyzwaniami. Z czasem grupy bohaterów mogą się łączyć w większe organizacje, gildie, itp. W niezwykle widowiskowy sposób ukazano wykorzystywanie mocy superbohatera. Sterowani przez gracza herosi (w zależności od rodzaju dostępnych mocy) mogą na przykład latać nad metropolią, poruszać się po jej ulicach z niesamowitą prędkością czy przemieszczać się po dachach budynków.

W cenę gry wliczony jest pierwszy miesiąc zabawy. Po upływie tego czasu należy przygotować się na comiesięczne opłaty w wysokości około 15 dolarów. Osoby, które wykupiły abonament są natomiast nagradzane regularnie ukazującymi się komiksami osadzonymi w realiach świata gry. Są one przesyłane na konta pocztowe bez dodatkowych opłat.

Uwaga: W połowie 2011 roku twórcy zmienili model biznesowy gry z wymagającej stałej miesięcznej subskrypcji na free-to-play z mikrotransakcjami oraz opcją kont premium. Wówczas też zmieniono jej tytuł na City of Heroes Freedom.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1000+  

Nośnik: 2 CD

Ocena użytkowników: 7,7 / 10 na podstawie 166 głosów czytelników.

City of Heroes cena w dniu premiery: 119,90 PLN

Klasyfikacja PEGI City of Heroes

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

City of Heroes Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.7 GHz
  • 512MB RAM
  • 32MB akcelerator 3D
  • 2 GB HDD