Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka City of Heroes (PC)

City of Heroes PC

City of Heroes Freedom

Oryginalna pozycja z gatunku MMORPG przenosząca nas w świat komiksowych super bohaterów. Stajemy się wojownikiem obdarzonym nadprzyrodzoną mocą i toczymy nieustanną walkę ze złem.

RPG | zagraj za darmo | PvP | PvE | superbohaterowie | MMO

Gra przestała działać 30 listopada 2012

PC Windows
Okładka City of Heroes (PC)

producent: Cryptic Studios

wydawca: NCsoft

wydawca PL: CD Projekt S.A.

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

20października2005

pudełko PL

27kwietnia2004

premiera światowa

Gra City of Heroes przestała działać

30listopada2012

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Gra z gatunku MMOcRPG (massively multiplayer online role-playing game). Podstawową innowacją, która wyróżnia „City of Heroes” na tle zbliżonych tytułów jest możliwość wcielenia się w postać jednego ze słynnych komiksowych superbohaterów. Rzecz jasna stają oni do pojedynków ze złem. Akcja „City of Heroes” rozgrywa się w fikcyjnym mieście Paragon City (przypomina ono jedną ze słynnych amerykańskich metropolii), zamieszkałym przez setki NPC-ów.

Moduł kreacji własnego bohatera został skonstruowany w taki sposób, aby każdy gracz mógł niemal dowolnie dopasować jego wygląd i umiejętności. Do tego celu przygotowano mnóstwo różnorakich kostiumów oraz supermocy, z których można korzystać. Wszystko to powoduje, iż każdy superbohater, który pojawia się w świecie gry jest na swój sposób unikatowy. Proces kreacji odbywa się w kilku etapach. Najprościej jest dopasować wygląd (kostium, budowa ciała, kolor skóry i włosów, typ maski itd.). O wiele ważniejszą rolę odgrywa ustalenie pochodzenia mocy superbohatera. Do wyboru mamy mutację, eksperyment naukowy, osiągnięcie technologiczne, magię oraz siłę pochodzącą z samej natury. Oprócz tego należy dobrać jeden z kilku archetypów, który ma znaczący wpływ na rodzaj używanych przez herosa mocy. Po utworzeniu bohatera gracz przenoszony jest na ulice Paragon City. Jego heros musi sobie dopiero zapracować na sławę.

Swoją przygodę rozpoczyna od wykonywania prostych czynności w stylu łapania drobnych przestępców czy ratowania pojedynczych ludzi z opresji. W miarę rozwoju sterowanej postaci pojawiają się coraz silniejsze moce, a sam gracz staje przed coraz trudniejszymi wyzwaniami. Z czasem grupy bohaterów mogą się łączyć w większe organizacje, gildie, itp. W niezwykle widowiskowy sposób ukazano wykorzystywanie mocy superbohatera. Sterowani przez gracza herosi (w zależności od rodzaju dostępnych mocy) mogą na przykład latać nad metropolią, poruszać się po jej ulicach z niesamowitą prędkością czy przemieszczać się po dachach budynków.

W cenę gry wliczony jest pierwszy miesiąc zabawy. Po upływie tego czasu należy przygotować się na comiesięczne opłaty w wysokości około 15 dolarów. Osoby, które wykupiły abonament są natomiast nagradzane regularnie ukazującymi się komiksami osadzonymi w realiach świata gry. Są one przesyłane na konta pocztowe bez dodatkowych opłat.

Uwaga: W połowie 2011 roku twórcy zmienili model biznesowy gry z wymagającej stałej miesięcznej subskrypcji na free-to-play z mikrotransakcjami oraz opcją kont premium. Wówczas też zmieniono jej tytuł na City of Heroes Freedom.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1000+  

Nośnik: 2 CD

Ocena czytelników: 7,7 / 10 na podstawie 166 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 119,90 PLN

Klasyfikacja PEGI City of Heroes

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe City of Heroes

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 1.7 GHz
  • 512MB RAM
  • 32MB akcelerator 3D
  • 2 GB HDD
NCsoft zamyka MMO City of Heroes oraz zajmujące się grą studio deweloperskie
NCsoft zamyka MMO City of Heroes oraz zajmujące się grą studio deweloperskie

wiadomość1 września 2012

Firma NCsoft zdecydowała się ostatecznie zamknąć wszystkie serwery MMO City of Heroes. Jednocześnie do końca tego roku całkowicie zlikwidowane zostanie amerykańskie studio Paragon, które od 2007 roku pracowało na rozwojem gry.

City of Heroes Freedom - komiksowa gra MMO dostępna za darmo
City of Heroes Freedom - komiksowa gra MMO dostępna za darmo

wiadomość28 września 2011

Gra MMO City of Heroes zmieniła model płatności na stanowiący połączenie darmowej rozgrywki z możliwością uzyskania specjalnych korzyści dla osób kontynuujących opłacanie abonamentu.

City of Heroes za darmo, LEGO Universe też, ale tylko w bezpłatnej strefie

wiadomość21 czerwca 2011

Firma NCSoft poinformowała, że jeszcze w tym roku płatna gra MMO City of Heroes zmieni się w udostępnianą za darmo City of Heroes Freedom. Przyjęty nowy model biznesowy pozwoli graczom decydować, czy i w jaki sposób chcą płacić za zabawę w Paragon City. Z nieco innego założenia wychodzi wydawca gry LEGO Universe, który zamierza stworzyć specjalny obszar dla graczy bez subskrypcji.

Wieści ze świata (God of War III, Killing Floor, Hearts of Iron II) 8/10/10
Wieści ze świata (God of War III, Killing Floor, Hearts of Iron II) 8/10/10

wiadomość8 października 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o premierze rozszerzenia do Hearts of Iron II, amerykańskim i europejskim debiucie Uncharted Waters Online, specjalnym bonusie dla nabywców God of War: Ghost of Sparta, a także dodatkach do Killing Floor. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata (Just Cause 2, Deus Ex, Sam & Max) 23/06/10
Wieści ze świata (Just Cause 2, Deus Ex, Sam & Max) 23/06/10

wiadomość23 czerwca 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o drugim epizodzie przygodowego Doctor Who, darmowym dodatku do Just Cause 2, dacie premiery drugiego płatnego rozszerzenia do City of Heroes, promocyjnej cenie gier z serii Deus Ex, a także debiucie trzeciego odcinka Sam & Max: Season 3. Zapraszamy do lektury.