Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 czerwca 2011, 20:10

autor: Aleksander "Olek" Kaczmarek

City of Heroes za darmo, LEGO Universe też, ale tylko w bezpłatnej strefie

Firma NCSoft poinformowała, że jeszcze w tym roku płatna gra MMO City of Heroes zmieni się w udostępnianą za darmo City of Heroes Freedom. Przyjęty nowy model biznesowy pozwoli graczom decydować, czy i w jaki sposób chcą płacić za zabawę w Paragon City. Z nieco innego założenia wychodzi wydawca gry LEGO Universe, który zamierza stworzyć specjalny obszar dla graczy bez subskrypcji.

Firma NCsoft poinformowała, że jeszcze w tym roku płatna gra MMO City of Heroes zmieni się w udostępnianą za darmo City of Heroes Freedom. Przyjęty nowy model biznesowy pozwoli graczom decydować, czy i w jaki sposób chcą płacić za zabawę w Paragon City. Z nieco innego założenia wychodzi wydawca gry LEGO Universe, który zamierza stworzyć specjalny obszar dla graczy bez subskrypcji.

Komunikat o planowanej metamorfozie City of Hereoes w City of Heroes Freedom pojawił się na oficjalnej stronie gry. Deweloperzy z Cryptic Studios obiecują, że zmiana nastąpi w drugiej połowie roku, a wraz z nią pojawi się duża aktualizacja - Issue 21: Convergence, w której znajdą się m.in. nowa lokacja – First Ward, dodatkowe kostiumy, moce i potwory.

City of Heroes za darmo, LEGO Universe też, ale tylko w bezpłatnej strefie - ilustracja #1

Dotychczasowi subskrybenci automatycznie staną się posiadaczami kont typu VIP, zapewniających chociażby comiesięczną pulę Paragon Points do wydania na mikrotransakcje. Gracze, którzy nie zechcą płacić abonamentu, będą musieli liczyć się z ograniczeniami w dostępie do niektórych misji i lokacji, ale także limitem 8 klas postaci, brakiem wewnętrznej poczty itp. Pojawi się również trzeci typ konta – Premium. Będzie on zarezerwowany dla osób, które choć raz dokonają zakupu Paragon Points. Różnice pomiędzy graczami VIP, Premium i Free przedstawione zostały szczegółowo na internetowej stronie City of Heroes. Deweloperzy zapewniają, że zmiany nie będą miały negatywnego przełożenia na jakość zabawy. W City of Heroes Freedom można będzie grać na 15 aktualnie działających serwerach.

Inną drogą postanowili pójść twórcy LEGO Universe. Grupa LEGO poinformowała dziś, że w sierpniu w grze utworzony zostanie darmowy obszar złożony z dwóch stref przygodowych i jednej z placem do budowania własnych konstrukcji. W tych granicach gracze będą mogli bawić się całkowicie za darmo. Wydawca nie planuje wprowadzać żadnych mikrotransakcji. Wyjście poza darmowy obszar ma być jednak zarezerwowane wyłącznie dla opłacających comiesięczny abonament.

City of Heroes za darmo, LEGO Universe też, ale tylko w bezpłatnej strefie - ilustracja #2