Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka LEGO Universe (PC)
OkładkaLEGO Universe (PC)

LEGO Universe PC

LEGO Universe to gra MMO w całości zbudowana z cyfrowych klocków LEGO. Idealnie wpisuje się ona w filozofię produktów LEGO i ma na celu połączyć całą światową wspólnotę, jaka wytworzyła się wokół nich w ciągu 75 lat, od czasu ukazania się pierwszego wyrobu tej duńskiej firmy.

RPG | zagraj za darmo | LEGO | sieciowe | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

LEGO Universe Premiera PC

22października2010

producent: Net Devil wydawca: Lego Media Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do LEGO Universe

Minecraft

The Sims

Terraria

30 stycznia 2012 roku serwery gry zostały zamknięte. Zaprzestano również rozwoju tego tytułu.

LEGO Universe to gra MMO w całości zbudowana z cyfrowych klocków LEGO. Idealnie wpisuje się ona w filozofię produktów LEGO i ma na celu połączyć całą światową wspólnotę, jaka wytworzyła się wokół nich w ciągu 75 lat, od czasu ukazania się pierwszego wyrobu tej duńskiej firmy. Bo właśnie łączenie, zarówno samych klocków, jak i ludzi poprzez zabawę nimi, jest jedną z podstawowych cech LEGO.

Świat, który został stworzony dla Legomaniaków przez studio developerskie NetDevil jest miejscem przyjaznym, bezpiecznym i ciekawym dla osób w każdym wieku. Choć zabawa obfituje w społeczne doświadczenia, LEGO Universe nie jest po prostu „zlegoizowanym” wirtualnym światem (takim jak na przykład Second Life), tylko bardziej MMO-podobnym projektem. Zaimplementowano tu właściwie każdy ciekawy koncept, który mógłby pojawić się w jakiejkolwiek innej rozgrywce. Są elementy RPG, strategii, przygodówek, wyścigów i tak dalej – wszystko w formie mini-gier. Jednakże prawdziwą esencję tego tytułu stanowi budowanie konstrukcji z klocków. Na tym aspekcie opiera się większość misji wątku głównego. Coś trzeba zbudować, coś rozebrać. Za nowe elementy zapłacimy walutą w tamtejszym świecie – plastikiem.

Zabawa zaczyna się w momencie powołania do życia bohatera. Do wyboru mamy mnóstwo wariantów twarzy, torsów, par nóżek, nakryć głowy i innych elementów – wszystko oczywiście z klocków LEGO. Możliwości, jakie otrzymuje gracz w wirtualnym wszechświecie LEGO, są praktycznie nieograniczone. Oprócz tworzenia i rozwijania unikalnych postaci i budowania z klocków czego się da – od domów i samochodów po wodospady – nie brakuje tu również przygód z potworami (można jakiegoś oswoić) czy nawet wielkimi robotami (można jakimś pokierować). A ponieważ ważnym elementem gry jest interakcja, graczom oddano do dyspozycji wiele sposobów komunikowania się.

Jeśli chodzi o oprawę wizualną, nie jest zaskoczeniem, że cały świat, po którym poruszamy się w trzech wymiarach, zbudowany jest z klocków. Zobaczymy tu przekrój przez całą kulturę materialną kuli ziemskiej i nie tylko, spotykając postaci i stwory ze wszystkich epok i cywilizacji – od smoków po statki kosmiczne.

Ostatnia modyfikacja 8 października 2010

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 8,3 / 10 na podstawie 296 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.3 / 10 na podstawie 311 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI LEGO Universe

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

LEGO Universe Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.3 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce FX 5700)
  • 5 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7