Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 listopada 2011, 13:33

Koniec LEGO Universe

Mamy złe wieści dla miłośników MMO LEGO Universe. Twórcy gry właśnie ogłosili, że jej serwery zostaną zamknięte na początku przyszłego roku.

W czerwcu tego roku twórcy LEGO Universe chcąc zachęcić graczy do wypróbowania swojego MMO uczynili jego część darmową, przeobrażając dwie strefy przygodowe i jedną z placem do budowania własnych konstrukcji w coś w rodzaju rozbudowanego dema. Niestety, nie przyniosło to spodziewanego efektu w postaci znaczącego wzrostu liczby osób opłacających abonament. W rezultacie, serwery gry zostaną zamknięte 31 stycznia przyszłego roku.

Koniec LEGO Universe - ilustracja #1

Autorzy zamierzają pożegnać swoje dziecko z klasą. Dlatego wszyscy klienci, którzy będą abonentami 31 grudnia tego roku otrzymają ostatni miesiąc gry z darmo.

Obecnie w LEGO Universe bawi się ponad dwa miliony osób, ale twórcy nie potrafili znaleźć sposobu na zarabianie na tak dużej społeczności. Dziwi, że nie spróbowano nawet popularnego obecnie modelu darmowego z mikropłatnościami. Część świata gry była dostępna za darmo, ale wyjście poza te rejony wymagało opłacania abonamentu. Nie istniały żadne opcje mikropłatności. W rezultacie większość graczy po prostu cały czas spędzała w darmowej strefie, z czego twórcy nie mieli żadnych przychodów.