Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 listopada 2011, 15:18

Dobre wyniki finansowe Square-Enix dzięki sukcesowi Deus Ex: Bunt Ludzkości

Firma Square-Enix opublikowała korzystny raport finansowy. Dobre wyniki wydawca zawdzięcza m.in. sukcesowi gry Deus Ex: Bunt Ludzkości.

Szefowie firmy Square-Enix mają powody do zadowolenia. Opublikowane właśnie wyniki finansowe pokazują, że minione półrocze rozliczeniowe było dla wydawcy bardzo owocne. W okresie od 1 kwietnia do 30 września tego roku wypracowano przychód w wysokości 735 milionów dolarów. Jest to suma o 15 procent mniejsza niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Nie jest to jednak zła wiadomość ponieważ w tym samym czasie zyski wzrosły aż o 115% i wyniosły 47 milionów dolarów.

Dobre wyniki finansowe Square-Enix dzięki sukcesowi Deus Ex: Bunt Ludzkości  - ilustracja #1

Deus Ex: Human Revolution

Doskonałe wyniki są w dużej części zasługą Deus Ex: Human Revolution. Do dnia dzisiejszego do sklepów powędrowało 2,18 milionów egzemplarzy tej gry. Co ciekawe, jakość tej produkcji bardziej docenili Europejczycy, bo to na nasz kontynent przypadło 1,38 milionów sztuk, podczas gdy rynek Ameryki Północnej otrzymał raptem 800 tysięcy pudełek. Nie wiemy jeszcze jak gra poradziła sobie w Japonii, ponieważ w Kraju Kwitnącej wiśni najnowszy Deus Ex zadebiutował dopiero 20 października.

Jeśli chodzi o pozostałe pozycje wydawcy, to warto wspomnieć o Dungeon Siege III , którego do sklepów trafiło 820 tysięcy egzemplarzy. W przypadku tej gry podział na rynki prezentował się następująco:

  • Europa - 480 tysięcy
  • Ameryka Północna - 320 tysięcy
  • Japonia - 20 tysięcy

Wydawca pochwalił się ponadto, że na półki japońskich sklepów powędrowało już 350 tysięcy pudełek z Dragon Quest 25th Anniversary Collection, czyli zestawem trzech pierwszy gier z cyklu.