Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 listopada 2011, 17:11

Zwolnienia u twórców serii F.E.A.R. i gry Władca Pierścieni: Wojna na Północy

Nadeszły ciężkie czasy dla wielu z zespołów będących własnością firmy Warner Bros. Interactive. W studiach Monolith Productions, Surreal Software oraz Snowblind Studios przeprowadzono spore redukcje zatrudnienia.

Premiera Batman: Arkham Asylum okazała się olbrzymim sukcesem, więc twórcy tej gry, czyli ludzie z Rocksteady Studios, mogą spać spokojnie. Niestety nie wszystkim zespołom należącym do Warner Bros. Interactive powodzi się równie dobrze. Według najnowszych doniesień z pracą pożegnało się ponad 60 osób z zatrudnionych w studiach Monolith Productions, Snowblind Studios oraz Surreal Software.

Zwolnienia u twórców serii F.E.A.R. i gry Władca Pierścieni: Wojna na Północy - ilustracja #1

Monolith Productions znane jest z takich tytułów jak serie No One Lives Forever, Blood i Condemned czy dwie pierwsze odsłony cyklu F.E.A.R. Trzeba przyznać, że zespół ten został w ostatnim czasie odstawiony na drugi tor. Produkcję F.3.A.R powierzono firmie Day 1 Studios, natomiast sam Monolith zajmuje się obecnie tworzeniem przeznaczonego jedynie do dystrybucji cyfrowej sieciowego FPS-a Gotham City Impostors.

Snowblind Studios to z kolei zespół specjalizujący się w zręcznościowych RPG-ach, takich jak wydana kilka dni temu gra Władca Pierścieni: Wojna na Północy. Natomiast nie dziwią zwolnienia w Surreal Software. Studio to tworzy trapione wieloma problemami This is Vegas i już w zeszłym roku krążyły plotki, że Warner Bros. chce skasować ten projekt.

Co ciekawe, informacje o redukcjach etatów umieścił jako pierwszy na swoim koncie twitter George Broussard, czyli jeden ze współzałożycieli studia 3D Realms. Dopiero potem informacje te zostały potwierdzone przez samo Warner Bros. Interactive.