Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 6 listopada 2011, 09:40

autor: Sarge

Firma Microsoft sprzedała 57 milionów Xboksów 360

Larry Hryb (znany też jako Major Nelson) z firmy Microsoft przedstawił najświeższe wyniki sprzedaży Xboksa 360. Konsola została do tej pory zakupiona na całym świecie w liczbie ponad 57 milionów sztuk.

Firma Microsoft sprzedała do tej pory na całym świecie ponad 57 milionów sztuk konsol Xbox 360. Taką informację na Twitterze ogłosił Larry „Major Nelson” Hryb, zajmujący się kontaktami ze społecznością Xbox Live.

Powyższy wynik udało się osiągnąć w niecałe 6 lat od debiutu platformy, która swoją oficjalną premierę miała 22 listopada 2005 roku. Z przedstawionej informacji wynika, że mowa o liczbie konsol rzeczywiście zakupionych przez graczy, a nie tylko wysłanych do sklepów. Kilkanaście dni temu dowiedzieliśmy się bowiem, że do sprzedaży trafiło 57,6 milionów Xboksów 360, ale część wciąż zalegała na półkach.

Firma Microsoft sprzedała 57 milionów Xboksów 360 - ilustracja #1

W tej chwili pod względem popularności Xbox 360 zajmuje drugie miejsce tuż przed PlayStation 3. Platforma firmy Sony do 30 września sprzedała się w liczbie 55,5 milionów sztuk, choć zadebiutowała rok później od swojego konkurenta. Zdecydowanie na czele stawki znajduje się Wii. Konsola do końca września została zakupiona przez 89 milionów osób.

Wobec ogromnej przewagi Nintendo, firmie Microsoft pozostaje zażarta walka z Sony o drugie miejsce w tej klasyfikacji. Wydaje się, że to producent PlayStation 3 jest w uprzywilejowanej sytuacji, jako że udało się znacznie zniwelować różnicę sprzedanych konsol, mimo wcześniejszej obecności Xboksa 360 na rynku. Tegoroczny okres przedświąteczny dla obu koncernów może okazać się kluczowy w walce o klienta.