Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 21 października 2011, 11:32

autor: sathorn

Wyniki finansowe - Microsoft sprzedał mniej Xboksów 360, ale zarobił więcej pieniędzy

W drugim kwartale 2012 roku finansowego (okres lipiec - wrzesień 2011) firma Microsoft odnotowała wzrost przychodów. Udało się go osiągnąć, pomimo znaczącego spadku w liczbie sprzedanych konsol.

Koncern Microsoft opublikował sprawozdanie finansowe z drugiego kwartału 2012 roku finansowego (okres lipiec-wrzesień 2011 roku). Gigant z Redmont radzi sobie dobrze, choć zanotował spadek liczby sprzedanych konsol.

Wyniki finansowe - Microsoft sprzedał mniej Xboksów 360, ale zarobił więcej pieniędzy - ilustracja #1

Korporacji udało się osiągnąć przychód na poziomie 17,37 miliardów dolarów, odnotowując wzrost o 7% w stosunku do analogicznego okresu w zeszłym roku. Dochód netto wyniósł 5,74 miliarda dolarów - 328 milionów dolarów więcej, niż w drugim kwartale 2011 roku finansowego. Oddział ds. Rozrywki i Urządzeń, w skład którego wchodzi m.in. marka Xbox 360 czy produkty Windows Phone, wypracował 1,96 miliarda dolarów przychodu - 9% więcej, niż w okresie lipiec-wrzesień 2011 roku.

Wyniki te udało się osiągnąć pomimo wysłania do sklepów mniejszej liczby konsol Xbox 360 (2,3 miliona w porównaniu do 2,8 miliona), a także gorszej sprzedaży detalicznej opogramowania i gier. Różnicę tę zniwelowano dzięki zwiększeniu zysków czerpanych za pośrednictwem usługi Xbox Live.

Pomimo spadku dynamiki sprzedaży sprzętu, Microsoft wciąż trzyma na dystans swojego głównego rywala – koncern Sony, a także powoli dogania firmę Nintendo. Obecnie na rynku znajduje się 57,6 milionów Xboksów 360, 51,8 milionów PlayStation 3, a także 87,6 milionów Nintendo Wii.

Ciekaw jestem jak zakończy się rywalizacja w tej generacji. Ostatecznie zarówno dla Microsoftu jak i Sony walka o drugie miejsce jest sprawą wręcz symboliczną.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.