Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS3PCX360
Okładka This is Vegas (PS3)
OkładkaThis is Vegas (PS3)

This is Vegas

This is Vegas to gra akcji, która pozwala odbyć wirtualną podróż do miasta grzechu. Gracz ma okazję zetknąć się z nocnymi klubami, kasynami oraz szybkimi samochodami.

Akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

This is Vegas Premiera

anulowana

PC X360 PS3

producent: Surreal wydawca: Midway Games Strona oficjalna

Gry podobne do This is Vegas

Grand Theft Auto IV

Saints Row 2

2 Days to Vegas

This is Vegas to niekonwencjonalna gra akcji, która oferuje nieliniową rozgrywkę. Za tytuł odpowiedzialne jest studio Surreal Software, mające już na swoim koncie taki hit jak The Suffering. Wydaniem gry zajęła się firma Midway Games.

W This is Vegas głównym antagonistą jest przedsiębiorca Preston Boyer. Chce on zrobić z Vegas miejsce bardziej przyjazne dla rodzin. Gracz wciela się w postać młodzieniaszka, który ląduje w mieście z kilkudziesięcioma dolarami w kieszeni. Nasz bohater nie pozwoli, by centrum hazardu i grzechu zmieniło się w atrakcję turystyczną dla dzieciaków. Właśnie dlatego głównym celem w This is Vegas jest rozkręcenie własnego, brudnego interesu i ostudzenie zapędów Boyera. Jednak zanim trafimy na najwyższe piętro drapaczy chmur zaczynamy na ulicy.

Ogromne żyjące miasto, to jeden z najbardziej atrakcyjnych punktów gry. Zostało ono zaprojektowane tak, żeby wiernie odzwierciedlać prawdziwe Las Vegas. Oczywiście tylko z zewnątrz. Wszystkie kasyna, ich nazwy oraz wnętrza są już fikcyjne. Obiekty rozrywki są zaprojektowane z pomysłem, dlatego też pojawiają się na przykład kasyna o wyglądzie świątyni Majów. Nie zabrakło też szpitali, posterunków policji, centrów handlowych czy biur turystycznych – wszytko to możemy eksplorować do woli.

Gra oferuje dowolność wyboru, jednak żeby posuwać fabułę do przodu trzeba wykonywać pewne zadania, polegające zazwyczaj na wypełnianiu przysług dla innych ludzi. Rozgrywka przypomina to, co widzieliśmy w serii Grand Theft Auto. Żeby uaktywnić konkretne zadania podchodzimy do miejsca, nad którym unosi się trójwymiarowa ikonka. Wtedy dowiadujemy się o szczegółach misji oraz dla kogo będziemy ją wykonywać. Podczas zleceń odwiedzamy popularne kluby i poznajemy wysoko postawione oraz wpływowe osoby. Ponadto gramy w kasynach (między innymi w pokera, oczko czy jednorękiego bandytę), gdyż jest to najłatwiejszą i najszybszą formą zarobku (można oszukiwać, ale też bez przesady). Jeśli zechcemy wyjść na świeże powietrze możemy m.in. uczestniczyć w nielegalnych wyścigach (wraz z rozwojem fabuły dostajemy własny garaż dla samochodów), bądź też walczyć w bójkach ulicznych na pieniądze. Czasem pięści i kopniaki nie wystarczą, toteż musimy posłużyć się różnymi rodzajami broni palnej. Wszytko to po to, aby zaskarbić sobie reputację przestępczego światka.

W mieście istnieją cztery frakcje. Wykonywanie zadań dla jednej sprawi, że zyskamy dostęp do niektórych miejsc, lecz jednocześnie stracimy do innych. Każda ze stron odzwierciedla jeden z kolorów w talii kart. I tak, mamy The Hearts, The Diamonds, The Clubs oraz The Spades. The Hearts reprezentują miasto, które widać w telewizji i gazetach - kasyna, hazard i rozrywka. Przedstawicielami tego stronnictwa są artyści, czyli postacie zbliżone wyglądem do Franka Sinatry oraz Elvisa. The Diamonds to najbogatsze, grube ryby w okolicy. Zamieszkują tylko ostatnie piętra wieżowców, jeżdżą najdroższymi samochodami i zawsze pod ubraniem chowają pistolet. The Clubs to klubowicze, spędzający cały czas na nocnych imprezach. Skąpe stroje, kolorowe koszule, słuchawki na uszach i złote łańcuchy na szyi to ich wyróżniki. Natomiast The Spades przedstawiają ciemną stronę miasta. W ich skład wchodzą brudni, zarośnięci przestępcy i cały niechciany element społeczeństwa, zamieszkujący ulicę.

Grafika spełnia wymagania związane z konsolami nowej generacji. Otoczenie, obserwowane głównie nocą, jest odwzorowane bardzo wiernie a zarazem widowiskowo, co uzyskano dzięki dopracowanej grze świateł i cieni. W kasynie widzimy, jak krupierzy rzucają cienie na stoły do gry, a w klubach zawsze natykamy się na efektowne, agresywne oświetlenie. Do tego dochodzą takie smaczki jak marszczenie materiału na podciągniętych rękawach koszuli.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 BD

Oczekiwania czytelników: 4,8 / 10 na podstawie 477 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe This is Vegas: 18+

PC
X360
PS3