Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka The Sims Online (PC)

EA-Land PC

The Sims Online

Kolejna produkcja spod szyldu The Sims – bestsellerowego cyklu symulacji życia, nad którym pieczę sprawuje studio EA Maxis, wcześniej znane pod nazwą Maxis Software. W przeciwieństwie do poprzedniczek nastawionych na samotną rozgrywkę The Sims Online jest grą typu MMO.

Symulacje | ekonomiczne | zagraj za darmo | sandbox | symulator życia | MMO

Gra przestała działać 1 sierpnia 2008

PC Windows
Okładka The Sims Online (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

17grudnia2002

premiera światowa

Gra EA-Land przestała działać

1sierpnia2008

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Olbrzymia popularność tytułów gier z serii SIM, a w szczególności symulacji życia The Sims, zaowocowała powstaniem bardzo rozbudowanej gry przeznaczonej do rozgrywki wieloosobowej w Internecie. W The Sims Online, grze należącej do gatunku masive multiplayer online, wszyscy gracze kontrolują życie rodzin simów, zamieszkujących osiedla domków jednorodzinnych na obrzeżach dużego miasta.

Dostając na początku mały kawałek ziemi na własność, musimy odpowiednio go zagospodarować, budując swój dom lub otwierając interes, jak kawiarnia, muzeum, klub, siłownia, czy wiele innych rzeczy. Po zagospodarowaniu swego miejsca możemy poznać sąsiadów, oraz rozmawiać z innymi graczami. Można połączyć siły z przyjaciółmi budując dom wielorodzinny, zakładając spółkę w interesach, czy nawet wprowadzić nowy kult religijny. Celem gry, jak w zwykłym życiu, jest podnoszenie swego standardu życiowego, bogactwa, reputacji i statusu społecznego.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: tysiące  

Ocena czytelników: 7,3 / 10 na podstawie 635 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 139,90 PLN

Gry podobne do EA-Land

Wymagania wiekowe The Sims Online

12+

Wymagania sprzętowe EA-Land

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Procesor Pentium III 700 MHz
  • 128MB RAM
  • 8 MB karta grafiki
  • 1.6 GB HDD
FreeSO - fanowski remake The Sims Online zalicza falstart, ale twórca obiecuje powrót
FreeSO - fanowski remake The Sims Online zalicza falstart, ale twórca obiecuje powrót

wiadomość10 stycznia 2017

Choć The Sims Online i jego reaktywowana iteracja EA-Land okazały się finansowymi klapami, fani zajęli się przywróceniem sieciowych Simsów. Wczesna wersja projektu FreeSO zadebiutowała nawet w ubiegły piątek, ale serwery nie wytrzymały pod naporem graczy chętnych do wypróbowania moda.

Maxis pracuje nad nową symulacją online. Czyżby Simsy na facebooka?!
Maxis pracuje nad nową symulacją online. Czyżby Simsy na facebooka?!

wiadomość15 lipca 2010

Wygląda na to, że deweloperzy z Maxis planują kolejne podejście do symulacji online. Za pierwszym razem mieliśmy do czynienia z grą The Sims Online wydaną w 2002 roku. Tytuł przemianowany z czasem na EA Land, zakończył swój żywot 6 lat później. W tej chwili nie wiemy dokładnie o jaką produkcję może chodzić, chociaż pojawiają się głosy na temat nowej odsłony wspomnianych Simsów.

Koniec The Sims Online
Koniec The Sims Online

wiadomość30 kwietnia 2008

Minęło już ponad sześć lat od czasu kiedy na rynku gier MMO pojawił się nowy zawodnik - The Sims Online – pod niemal każdym względem różniący się od wszystkich dotychczasowych gier tego typu, gdzie olbrzymią większość stanowią produkcje cRPG osadzone w światach fantasy, czy science fiction.

Sims Online zmienia się w EA Land

wiadomość27 lutego 2008

Jak donosi brytyjski serwis MCV, Electronic Arts pomimo fiaska związanego z projektem Sims Online nie zamierza wycofać się z pomysłu społecznościowej gry MMO. Stąd też pomysł ożywienia starego programu i nadania mu nowej nazwy. Oczywiście nie zabraknie przemodelowania świata, licznych poprawek oraz co najważniejsze, udostępnienia go graczom całkowicie za darmo.

The Sims On Stage - nowy projekt Electronic Arts
The Sims On Stage - nowy projekt Electronic Arts

wiadomość6 września 2007

W końcu dowiedzieliśmy się, jaki użytek chce zrobić Electronic Arts z nabytego w lutym serwisu dla fanów karaoke – Singshot Media. Jak się okazało, firma przygotowuje podobną usługę, nieco rozbudowaną i podciągniętą (trochę na siłę) pod markę The Sims.