Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Singles: Flirt Up Your Life (PC)

Singles: Flirt Up Your Life PC

Produkt stworzony na kanwie takich tytułów jak The Sims czy The Partners. Esencją gry jest obserwowanie oraz wpływanie na stosunki pomiędzy dwójką samotnych ludzi, którzy wspólnie wynajęli mieszkanie w jednej z dzielnic wielkiego europejskiego miasta.

Symulacje | symulator życia

PC Windows
Okładka Singles: Flirt Up Your Life (PC)

producent: Rotobee

wydawca PL: Techland

Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisyAngielskie napisy

data premiery gry w wersji PC:

14lutego2004

7czerwca2004

pudełko PL

The Singles to produkt stworzony na kanwie takich tytułów jak The Sims czy The Partners. Esencją gry jest obserwowanie oraz wpływanie na stosunki pomiędzy dwójką samotnych ludzi, którzy wspólnie wynajęli mieszkanie w jednej z dzielnic wielkiego europejskiego miasta. Są to Mike oraz Linda. Pomimo tego, że na co dzień zajmują się własnymi sprawami mimowolnie zaczynają się coraz lepiej poznawać. Ich znajomość może mieć charakter zależny od inwencji gracza, a na ich wzajemne relacje składają się z takich aspektów jak: romans, przyjaźń, seks, miłe spędzanie wolnego czasu i kłopoty.

Jeszcze przed przystąpieniem do zabawy gracz musi wybrać charakter swej postaci i jej specyficzne cechy – łącznie dostępnych jest szesnaście rodzajów charakterów podopiecznych. Dzięki nim można zaobserwować zmiany w osobowości oraz rozwoju kariery wybranej postaci. Postaci o różnych charakterach inaczej spędzają wolny czas, mają zróżnicowane potrzeby, także co do wyboru swojej drugiej połówki.

Akcja gry została przedstawiona w pełnym 3D. Intuicyjny interfejs, zbliżony do tego z The Sims, zapewnia szybkie dotarcie do najważniejszych funkcji. Gracz posiada pełną kontrolę nad swoim podopiecznym. Musi mu pomagać mu w wykonywaniu nawet najprostszych czynności (np. przygotowaniu śniadania). Autorzy The Singles przygotowali kilka trybów zabawy przy czym najciekawsza jest kampania podzielona na rozdziały. Każdy z nich posiada odgórnie ustalone cele, które należy osiągnąć, aby móc przejść dalej.

  • Szczegółowa grafika - każda z postaci składa się z około 30000 polygonów.
  • Rozbudowana mimika twarzy
  • Liczne akcenty humorystyczne.
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8 / 10 na podstawie 1425 głosów czytelników.

Gry podobne do Singles: Flirt Up Your Life

Klasyfikacja PEGI Singles: Flirt Up Your Life

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym.

Wymagania sprzętowe Singles: Flirt Up Your Life

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 1.5 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 4 lub lepsza)
Singles: Flirt Up Your Life - recenzja gry
Singles: Flirt Up Your Life - recenzja gry

Recenzja 14 czerwca 2004, 11:23

Istotną rolę odgrywa centralna część interfejsu. Mamy tu do wyboru pięć przycisków. Ich znaczenie jest kluczowe dla prawidłowego przebiegu rozgrywki. A są to: potrzeby (Needs), związki (Reliationship), osobowość (Personality), umiejętności (Skills) oraz dekoracja mieszkania (Decoration). Potrzeby odgrywają identyczną rolę jak w grach wydawanych przez EA. Aby sterowana postać była zadowolona, muszą one być na odpowiednio wysokim poziomie. Od gracza zależy natomiast czy zdoła temu zadaniu podołać. W „The Singles” mamy do czynienia z ośmioma typami potrzeb: pożywienia, komfortu, higieny, energii (do prawidłowego funkcjonowania), przyjemności, związków, czułości oraz miłego otoczenia. Większość z nich powinna być zrozumiała i nie sprawi raczej dużych problemów. Bohaterów należy regularnie odżywiać, wysyłać do toalety, kąpać, upiększać ich mieszkanie, kupować sprzęty służące rozładowaniu emocji czy podnoszące komfort otoczenia. Związki stanowią esencję całej gry. Te z kolei podzielono na pięć grup. Odpowiadają one „ścieżkom”, którymi może podążać wybrana przez nas para. W zależności od dokonanych wyborów znajomość dwójki samotników może skierować się w stronę przyjaźni, miłości, czułości, przyjemności lub kłopotów. Parametry te podwyższa się wyłącznie w jeden sposób. Nasi bohaterowie muszą się po prostu ze sobą kontaktować. Najczęściej odbywa się to na zasadzie rozmowy, aczkolwiek nie jest to wyjątek. Ona sama przyjmuje zaś różne postaci, w przypadku kliknięcia na drugiego bohatera wyświetla się lista opcji. To właśnie tu gracz ustala, w którym kierunku ma podążyć dana znajomość. O wiele ciekawiej prezentuje się wachlarz „zagrań”, do których można się posunąć. W przypadku wybrania miłości może to być miła rozmowa, pocałunek czy objęcie drugiej osoby, z kolei po kliknięciu w przyjaźń możemy zdecydować się na wolną pogawędkę czy podzielenie się swoimi zainteresowaniami.